Stěna altánu ze ztraceného bednění

Od: Datum: 08.06.15 12:05 odpovědí: 5 změna: 10.06.15 08:01

Dobrý den

Chystám se stavět altán uzavřený ze dvou stran zdí. Tuto zeď bych rád postavil ze ztraceného bednění.

Kratší strana bude dotažena až ke trámům tedy výška cca 2,5m . U delší strany bude stěna vysoká 2m a k trámům

povedou jen čtyři ocelové sloupky. Naproti této stěny bude střecha držet na dvou dřevěných sloupech o průměru 20 cm.

Stěny bych pak obložil z vnitřní strany štípaným kamenem.

Jen bych rád věděl zda stěna ze ztraceného bednění se nevyvrátí když altán nebude " zavětrován” popř. zda by nestačila jen 15cm bednění. Zda je základ dostatečný mebo mohu jít ze straceným bedněním už od nezámrzné hloubky.

Na zahradě nám hodně fouká a ten kámen se mě moc líbí ...

Děkuji za rady.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.06.15 13:43

Ahoj. Máš to docela hezky nakreslený. Tak by to klidně šlo udělat. Zdi jsou přez vingl mezi sebou zavětrovaný. Pro větší klid na duši by šlo ten základ zdí, v zemi udělat širší a nad zem už vyjet tím bedněním. Při betonování je nutné ze základu vytáhnout nahoru roxorovou výztuž. Každou čtvrtou řadu ji můžeš položit i vodorovně. 15ka by měla stačit taky.

doplněno 09.06.15 22:51:

Ahoj. Tebou navržené řešení, to levé je lepší a ještě výjde levněji. Na takovéhle věci, se dá použít i něco, podobného např. KB Block. Někdo ho skládá na sraz, ale když se z něho dělá nějaká delší zeď, tak se doporučuje dělat mezi tvárnicemi vodorovné spáry tak 1 cm. Dají se tím tak dohonit nějaké ty nepřesnosti , které potom nejsou pohledově vidět. A taky se to nemusí nijak ničím pokrývat, nebo ohazovat. Výběr je samozřejmě na tobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kumamoto
Datum: 09.06.15 07:18

Díky za odpověď... roxol jsem chtěl dát všude aby to bylo dobře svázané. Jen jsem se bál že se mě to zbortí do strany třeba pod tíhou střechy.

A ještě se tedy zeptám na základ . zase jsem to zkreslil.. jsou to dvě různé provedení.

Díky.

Datum: 09.06.15 19:46
avatar

Běžně se ze ztraceného bednění zdí tak,že do každého otvoru jde vertikálně roxor a každá řada jeden! stodola-střední zed výška 5m,zavázána do dvou stran kde je zemina do 2,5m výšky zhutněná a drží jak židovská víra!Přibližný nákres přiložen !jen tak narychlo pro názornost! To hlavní jsem tom nedal-pozednice je nad místností cca 2,5m (přesně si nepamatuji již jke to skoro deset let od stavby!

doplněno 09.06.15 21:36:

Masoni-ztracené bednění a to co jste dal odkaz je totéž ale pod jiným názvem!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.15 20:48
avatar

moc hezky vymyšlený. nevím, jaké máte sousedy, ale bez souhlasu SÚ by to mohl být problém. osobně bych místo ztraceného bednění použil toto: best unika

doplněno 09.06.15 21:59:

ale, kdepak kolego diesele. to, na co jsem dal odkaz je betonová skořepinová tvárnice. od ztraceného bednění se liší vším...technologií výroby, složením, vzhledem. ale hlavně tím, že většina těchto tvarovek má dno! zdí se dnem vzhůru. tazateli jsem doporučil proto, že povrch je pórovitý a obklad na tom bude držet lépe než na ZB. půkud to bude stavět dobrý zedník, pak tento materiál může zůstat i jako pohledový. lze z toho postavit i plot...

mimochodem je z toho postavená O2 aréna.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kumamoto
Datum: 10.06.15 08:01

Díky všem za nápady

Mám ohlášení drobné stavby i s povolením od všech pěti sousedů ... až na jednoho jsem se všema alespoň lépe poznal.

Ztracené bednění bych rád použil pro jeho pevnost a jednoduchost. Pod obklad z kamene jsem chtěl dát KARI síť na které by lépe držel, někde jsem to vyděl ... a hlavně jsem ho chtěl dělat později až bude čas a peníze i s podlahou.

Ten systém od BESTu není špatný jen nevím zda bych nemusel stěnu odizolovat a pak by se uplně ztratila ta pevnost kterou jsem chtěl dosáhnou provázáním se základem.

Zatím díky ... jdu kopat základy a uřčitě sem přidám foto. F.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.