Zkušenosti: Bakterie do suchých wc

Od: Datum: 06.06.15 09:47 odpovědí: 6 změna: 06.06.15 20:07

máte zkušenost s výrobkem: Bakterie do suchých wc - Biodry? Uvažuji o suchém záchodě na zahradu a sbírám informace. děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 06.06.15 10:22

Dobrý den, myslíte klasickou kadibudku? Já jsem zkoušel jiný výrobek na bázi bakterií do septiku. Výsledek? Hodně peněz, bakterie pracují jen za určité teploty (v zimě ne), objem obsahu septiku stejný (ale, řidší), zápach=? Problém je, že ty bakterie jsou živé a stačí, když se do septiku (kadibudky) dostane nějaká chemikálie a ta je zničí. Snad Vám to bude fungovat lépe, když tam nebudete vylévat vodu z nádobí nebo po umytí podlahy (a Savo už vůbec). Zdravím!

doplněno 06.06.15 11:54:

Jak jsem psal, tak nemohu říci, že jsem byl s výsledkem spokojen. Ta voda je nutná pro aktivaci suchých bakterií, tím se mají "probudit" a množit. Voda je nutná a stále. Myslím, že pro Vaše použití to je zbytečné - zkuste jednou a uvidíte, jestli to byla dobrá investice.

Ohodnoceno: 2x

Od: ryk
Datum: 06.06.15 11:25

díky za odpověď, mám v úmyslu pro příležitostné použití toalety na zahradě použít plastové vědro s pilinami. Odhaduji cca 3x použití za týden, v zimě vůbec. Obsah chci dát na kompost a upoutaly mě tyto bakterie. V návodu píšou že nejsou přírodě nebezpečné ale zaráží mě množství požadované vody. Piliny budou spíš pouze vlhké tak nevím jestli má smysl to kupovat.

Datum: 06.06.15 15:30

osobně bych se na nějaké bakterie vykašlal a udělal pořádné odvětrání kadibudky. Tím bude Váš "produkt" rychle vysušen a nic smrdět nikde nebude...

doplněno 07.06.15 11:53:

kompostovatelné to je i v suché formě, takže prostě to vysušíte a jednou za 2 roky vynesete na kompost.

Důležité je mít separovanou tekutou a tuhou složku, jinak to bude smrdět.

.

Tady na tom videu je hezky vidět princip.

https://www.youtube.com/watch…K8rqWX2sU9DO_HCVO1l0mWY2f14Lp

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.06.15 20:01

jde mi spíš o to aby to bylo kompostovatelné, tak jsem myslel že ty bakterie to nějak "předzpracují" ..

Datum: 06.06.15 16:23
Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.06.15 20:07

prošel jsem kdeco, karavanní wc jsou poněkud luxus na moje potřeby a navíc mám zahradu v oblasti "nenechavců" tak se snažím o co nejlevnější, nezajímavé řešení .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.