Prodej domku s pozemkem

Od: Datum: 04.06.15 15:07 odpovědí: 4 změna: 05.06.15 15:31

Dobrý den,

chci prodat dům s pozemkem a vyčíslit hodnotu zvlášť pozemku a zvlášť domku a poté to spojit dohromady a dostat konečnou prodejní cenu. Takže moje otázka zní, na jakou hodnotu můžu sám vyčíslit hodnotu pozemku? Mohu se orientovat podle prodejních cen prázdných stavebních pozemků? Řekněme, že pokud lidé v dané lokalitě průměrně prodávají pozemky za 2000kč/m mohu tedy počítat s tím, že když má můj pozemek 800m, že jeho hodnotu vyčíslím řekněme na 1800kč/m?. Nebo jak tohleto funguje? Podle čeho se mám řídit?

Moc děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.15 15:10

Hodnotu pozemku si můžete dát jakou uznáte za vhodnou. Klidně i několika násobek ceny obvyklé.

Je pak ale otázka zda to někdo za těchto podmínek koupí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.15 15:38
avatar

Jak říká kolega - platí zákon nabídky a poptávky. Vemte si příklad dálnice D 11 u Hradce, kdy ona statkářka Havránková z kousku pozemku vytřískala milióny. Byla poptávka. Kdyby nebyla ,tak by to neprodala ani za korunu. Takže stanovte si cenu, jak je v místě obvyklé,jaké je bonita pozemku a zda je v místě zájem o koupi - okolí, obslužnost, infrastruktura a pod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zajemce
Datum: 04.06.15 16:33

Za stejnou cenu za jakou se prodávají prázdné stavební parcely ve vašem okolí to neprodáte. Každý si raději koupí prázdnou parcelu a postaví si dům podle svých představ. Ten Váš dům by určitě musel předělávat, případně celý zbourat a to je velmi nákladné. Proto se při prodeji domů udává cena domu s pozemkem dohromady a každý zváží, jestli se mu za tu cenu vyplatí koupit.

Jestliže chcete vyčíslit pozemek i dům samostatně, je dobré cenu za 1 m2 pozemku uvést nižší, než se prodávají prázdné parcely ve vaší lokalitě. Můžete třeba zvýšit cenu domu, ovšem otázka je, jestli to někdo koupí.

Sleduji nabídky realitek delší dobu a tak vidím, že za první požadovanou cenu se dům nikdy neprodá. Když se objeví záznam prodáno, je to vždy za nižší cenu než byla ta původní a často je rozdíl v ceně opravdu velký.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mettax
Datum: 05.06.15 15:31

Dobrý den, děkuji za reakci..to sice máte pravdu, že si každý koupí sám a udělá podle svých představ. Nicméně pokud chce někdo opravdu bydlet v Říčanech, pak obyčejný člověk stavební pozemek podle jeho představ atd. nesežene pod 3500Kč za metr. Připočtěte cenu domku a všeho okolo a jste na 5 milionech. Já bych to samozřejmě nabídl levněji a i tak bych byl v plusu. Lepší než aby to tam jentak stálo.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.