Jak vypustit vodu z pračky?

Od: Datum: 04.06.15 09:22 odpovědí: 5 změna: 04.06.15 17:10

Dobrý den, prosím o radu, jak co nejšetrněji /bez potopy/ vypustit vodu z pračky zn. LG, která přestala ždímat. Pračka pouze "vrčí" a buben se netočí. A jaká může být příčina? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 04.06.15 09:37
avatar

Dobrý den, pokud pračka nevypustí vodu a "vrčí", tak se zřejmě snaží čerpadlo tu vodu protlačit přes ucpaný filtr do vypouštěcí hadice. Já bych začal vypnutím pračky, kontrolou filtru (jeho vyčištěním) a to opatrně, protože voda poteče - postupovat po částech (filtr uzavírat) a vodu jímat (zřejmě do něčeho mělkého + hadry). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.15 10:49

První pokus je: položit vypouštěcí hadici do nějakého nízkého tácku a podívat se jestli poteče voda.

Druhý pokus je: zvednout vypouštěcí hadici nad pračku, konec hadice utřít a zkusit do hadice silně fouknout. Toto může uvolnit nečistotu a pračka třeba začne vodu vypouštět.

Třetí pokus je: pod pračku umístit nějaký nízký plech nebo nízkou nádobu a kousek povolit víko filtru. Tím začne vytíkat voda z pračky a tu musíte nějak pochytat. Ideálně pokud máte vysavyč na mokré vysávání. V pračce je odhadem asi 10 až 15 litrů vody, takže je to zdlouhavé utírat hadrou 15litrů, ale dá se to zvládnout.

Až bude pračka bez vody, tak musíš zkontrolovat vypouštěcí hadici, filtr a přívodní hadici od bubnu do filtru. Musíš zjistit co ji ucpalo a toto odstranit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xxxx*
Datum: 04.06.15 12:29

...může být jen spadlý řemen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.15 15:22

a nebo moc tvrdá voda, že nejde z pračky vypustit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.15 17:10
avatar

Jednou se nám stalo,že jen napouštěla a vypustit nechtěla,museli jsem ji prachsprostě vylít-povalit na bok a takto vypustit.Závada-tak na to byste nikdo nepřišel,dodnes nevím jak se toto mohlo stát-ve výpustné části byla taková jako naálevka ale gumová-na bubnu cca8cm průměr do necelých 2cm a v tom místě bylo bůro,dokonale těsnilo.Oprava byla zadarmo i přes rozborku téměř celé pračky!Ale tam mimo vypouštění vše ostatní šlo!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.