Sklenik-jaky zaklad?

Od: Datum: 03.06.15 21:17 odpovědí: 6 změna: 16.06.15 23:20

Prosim o radu,budeme kupovat sklenik 2,50 m x 5m,abych nemusela lezt po kolenach (zada boli),jakou podezdivku aspon 80cm vysokou a z ceho?A nebude pak moc vysoky?Dekuji za Vase typy a rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.06.15 21:35

Ahoj. Další možné řešení je, udělat uprostřed prohloubenou uličku s vyzděnými boky. Dnes by se mi tohle řešení dost hodilo. Lezl jsem po kolenou a byl jsem z toho sázení jako zplavené čuně. Budu o tomhle řešení vážně přemejšlet.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.06.15 21:45

jasně že uličku u prostřed a zapustit,nad zem by to snad nikoho nenapadlo,světlo by vám špatně dopadalo a byl stín.,nejjednoduší,ztracené bednění

Od: jar®
Datum: 03.06.15 22:51

Podezdívka 80cm? To je dost vysoké, výška skleníku bude přes 3metry. Pokud chcete pohledově hezkou podezdívku, použijte tvárnice ze štípaných betonových bloků KB Blok, Pokud Vám je estetika jedno, stačí ztracené bednění. Základy si udělejte alespoň 8Ocm hluboké. Budete ho mít chráněný před krtky a hraboši. Myslím si, že varianta nižší podezdívky, ale hlubších základů s možností vyhloubené uličky a boky zpevněnými např. fošnami by byla asi vhodnější varianta. Budete chodit uličkou, skleník nebude nepřiměřeně vysoký a ohýbat se nebudete muset.

Datum: 04.06.15 18:41

S tim zapustit chodnicek dolu to asi neklapne ,je tam spodni voda-syn to take tak udelal a pak se mu tam stahla voda a byl tam v gumakach.Prave to ztracene bedneni je ok,ale pak bude stejne moc vysoko.Jedina moznost nechat udelat na miru,myslim tu vysku,neco jako trojuhelnik co bylo drive na vyrobnich halach ty svetliky,jinak uz me nic nenapada.

Datum: 07.06.15 16:43

Ahoj. Benulko, když to nejde dolů s chodníčkem, tak by to mohlo jít opačně. Nahoru se záhonkem. Udělat vyšší podezdívku a nad to nižší zasklení. Nebo i normální. Udělat takové betonové vany. Nebo to nechat být a jenom k sázení se ohnout, případně kleknout na chrániče kolen. Ostatní se už dá dělat ze stoje.

doplněno 16.06.15 23:14:

Ahoj. Našel jsem fotku, která se docela tématicky hodí k tomuhle tématu. Tohle si udělal tchán. A pod tím vším má ještě 180 cm hluboký sklep a velkou jímku na vodu. Má to v něm bez ohýbání a do výšky si vyleze na malej štaflík. Hodné následování? Nejde mi sem vložit ta fotka. Budu to zkoušet.

Datum: 16.06.15 23:20
Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.