Jak vybrat síťku do okna?

Od: Datum: 03.06.15 13:14 odpovědí: 13 změna: 03.06.15 19:27

Jak vybrat síťku do okna proti hmyzu? Jak změřit velikost okna a kde ji jít koupit? Jsem z Ostravy. Mám klasická plastová okna.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.06.15 13:52

navštivte (zavolejte) výrobce oken a nechte to na něm; je to běžné i naše řešení...sám asi nic kloudného a alespoň trochu dobře vypadajicího na koleně nezhotovíte...

Ohodnoceno: 1x

Od: sepi®
Datum: 03.06.15 14:06

V Obi nebo Baumaxu mají sítě do oken)podle rozměru okna vyberete příslušnou velikost.Součástí balení je lepicí páska, ta se nalepí na očistěný rám okna, na ni se nalepí síť, a přebývající síť se odřízne nebo ustřihne ))přes černou síť je lépe vidět))zvládne to každý))hezký den))

Cena asi 150 Kč ))mám je všude))

Ohodnoceno: 1x

Od: rej
Datum: 03.06.15 14:44

A jak změřit rozměry okna?

Datum: 03.06.15 14:44

Mame site s plastovym ramem, ktere se vlozi do oka a zajisti. na zimu jdou snadno vyndat. Obavam se, ze to doma jen tak neudelate, mozna ze dreva by ten ram sel. Takze zavolejte tam, kde sjte koupil okna, nebo maji akci a nechte si to zamerit. Site nejsou drahe, takze nejake slozite kuteni se podle meho nevyplati. neberte bilou sit, spatne je pres ni videt

Ohodnoceno: 0x

Od: eaf
Datum: 03.06.15 14:45

Děkuji, já si koupím tu na lepení. Jak mám změřit rozměry okna prosím?

Od: ar
Datum: 03.06.15 15:21

Změříte si rám okna to je to co "kouká ze zdi" (ne rám křídla) a na něj to nalepíte, když chcete tu na lepení. Ty co dodávají výrobci oken jsou sundávací a na zimu se nechají sundat, tyhle lepící jsou tam do "rozpadnutí" a pak dá docela pakárnu sundat to zbylé lepidlo z rámu,ale ono to nějaký ten rok vydrží i bez sundávání na zimu.

Od: sepi®
Datum: 03.06.15 16:18

Centimetrem?))

Datum: 03.06.15 14:54

Já bych jenom doporučila síťku černou - pak je v okně skoro neviditelná :)

Datum: 03.06.15 15:49

Po tom, kdy jsem viděla několik sousedů lepené sítě každý rok měnit, našla jsem si firmu. Servisman přijel, změřil, dohodli jsme cenu a pozítří hotové přivezl. 3x rám se sítí a jedenkrát síť, která se tváří jako roleta. Upozorňuji, že sítě se velice špiní, zanášejí. 2x nebo 3x za loňskou sezonu jsem je šoupla do vany pod sprchu. Neuvěřitelné, co z nich teklo! To s roletkou udělat nelze. Na zimu jsem je zabalila a šoupla do sklepa.

http://www.zlatestranky.cz/firmy/Ostrava,+okres+Ostrava-m%C4%9Bsto/q_s%C3%ADt%C4%9B+proti+hmyzu/1/

Od: jmlc®
Datum: 03.06.15 16:27

Sítě na nalepení mají rozměry standardní a je tam i rezerva - ale vypadá to strašně a většinou moc nedrží.

Síť, kterou dodá dodavatel oken na míru, je přesná, s rámem, pevná... lze ji nechat i na okně přes zimu. Otec je má na oknech cca 4 roky a vypadají pořád jako nové. Hlavně jsou pevné a plní svůj účel.

Když si koupíte za třetinu ceny síť z obchodu, budete leptat rukama, bude to hnusné a za pár týdnů děravé, nebo uletí celá síť!

Problém mám já v podstatě stejný - mám doma fr. dveře o výšce 2310mm. Dveřní sítě dělají na 210 nebo 220cm - takže standard prostě neseženu.. přemýšlím o umělém snížení vrchní části,.. ale to bude taky vypadat jako od prasat...

(otevírací rám nemůžu mít - mám tam venkovní žaluzie)

Pokud bude mít někdo nápad nebo zkušenost, prosím o link - dveřní síťky nebo magnetické-průchozí, těch je hodně, ale jsou někde i nastavitelné nebo s rozměry na přání?

Datum: 03.06.15 17:43

Přimlouvám se za vyndávací sítě. Kdyby nic, tak občas je potřeba umýt parapet. A možná máte v zimě za oknem i krmítko pro ptáky.

Buď kontaktujte firmu od které máte okna, nebo si v v nějakém adresáři místních firem najděte někoho, kdo sítě a žaluzie a podobné věci vyrábí. Takhle jsem postupovala já. Přijel pán ze sousední vesnice, změřil a už durhý den nasazoval sítě. Cenu si nepamatuji, ale bylo to relativně levné.

Od: pepr®
Datum: 03.06.15 18:11

Univerzální sítě proti hmyzu se dělají i se suchým zipem. (Popravdě, všechny co jsem měl v ruce byly na suchý zip) Na okno se nalepí samolepící páska s háčky suchého zipu a na ně se pak připevní samotná síť. Např

Datum: 03.06.15 19:27

Taková malá rada z osobní zkušenosti. Kupte černou síťku. Není skoro vidět. Ta bílá hodně odráží světlo a vadí, překáží při pohledu ven, a je hodně vidět na okně i z venčí. Mají je v různých velikostech na internetových obchodech. Já to hledal přes heureku. Ale už je to hodně dlouho.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.