Prohnutá střecha

Od: Datum: 02.06.15 13:15 odpovědí: 11 změna: 03.06.15 13:13
Dobrý den.Budu vám vděčný za každou radu. Můj problém spočívá v tom že mám u garáže prohnutou střechu a drží se uprostřed dešťová voda a vzhledem k tomu že je lepenka stará a spuchřelá zatýká mi do garáže. Chtěl bych střechu vyrovnat a dát novou lepenku. Skladba střechy železobetonová a na ní lepenka- pásy,plocha 40m2 a skoln cca 5°. Prohnutá je díky tomu že při betonovaní se muselo nejspíš prohnout bednění jinak si to nedokážu vysvětlit protože to vypadá v pořádku. Četl jsem že se dá vyrouvnat polystyrenem ale nedokážu si představit jak to celé jako celek srovnat pokud bych ten polystyren preci jen nějak nalepil. Když jsem si provázek upnul na každou stranu tak uprostřed díra 5cm.Nemá s tím někdo zkušenost jaký materiál použít a jak postupovat?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 02.06.15 13:36

já bych udělal síť z laťovek a dal na celou střechu plechovou krytinu - je to jistota

plech asi podle ceny - Satjam, Regament, Onduline, Lindab, Maxidek,...

doplněno 02.06.15 14:21:

a co něco takového? http://www.radyprokutily.cz/tipy-pro-kutily/50/Detektor-kov%C5%AF-pro-vrt%C3%A1n%C3%AD-do-%C5%BEelezobetonu

doplněno 02.06.15 15:33:

jak píše @colombo - http://stavebniny-levne.cz/polystyren-beton.php - ale tady bych byl opatrný - alespoň s karisítí

doplněno 02.06.15 21:04:

Netuším tloušťku betonu, ale to foto mne trochu děsí :) - tady bych tedy další vrstvu betonu nedělal... ten polystyren asi bude nejlepší varianta - až se to propadne, dáte novou střechu *palec*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.06.15 14:18
I to mě nepadlo,je tam hustá armatura a tak se obavam že při ukotvení latovek je 50% že vrtakem skončím v železe..nerad bych rozvrtaval celou střechu
Datum: 02.06.15 15:21

A co tu střechu vyrovnat další vrstvou betonu?

Žádné bednění už dělat nemusíš a pouze na horní plochu natáhneš vrstvu, která to srovná do roviny.

Případně nějaký lehčený beton, aby to moc nezatížilo konstrukci.

Datum: 02.06.15 16:48

Začneme od toho, že sdělíte rozměry střechy a jak je to hodně prohnuté, když to změříte latí..

Váš záměr srovnat to polystyrenem je možný, na vrch se položí střešní folie, třeba Fatrafol..

http://www.fatrafol.cz/cz/izo…i-folie-hydroizolacni-system/

a další možné kombinace skladeb.

doplněno 02.06.15 21:00:

EPS 100S, podložit do roviny, vrchní vrstva 100S ve formátu 100x200cm, pak geotextílie, Fatrafol.

Datum: 03.06.15 07:34
Dobrý den. Do té druhé varianty bych se klidně pustil. Myslíte že je třeba strhnout původní lepenku, nebo polystyren lepit na ní a zda je potřeba i mechanicky kotvit? A poslední dotaz,jakým způsobem to zbroust celoplošné tak abych tam neměl nerovnosti?
Datum: 02.06.15 20:35

Ahoj. Jak je vidět, dá se s tím dělat dost věcí. Jedno z řešení, je ty praskliny přemáznout Asfaltovou opravniou stěrkou DenBit U. Stojí kolem 389 Kč za 5 kg. Tou se dají ty praskliny vyplnit a tak té ploše dát defakto nový povrch. Při koupení několika kyblíků budeš mít po problému na několik let. Louže se třeba určitě zase vytvoří, ale buď tam zůstane, než se vypaří, nebo tam zůstane nějakou chvíli. Není třeba po té střeše zbytečně chodit a bude to fungovat. Vyzkoušeno předloni.

Datum: 02.06.15 20:53
původně jsem právě myslel že vyrovnat to polystyrenem bude nejlepší řešení co se týče zátěže střechy. Samozřejmě pro mě by bylo ideální srovnat to další vrstvou betonu ale jak říkám nerad bych aby me to spadlo na hlavu...ten beton s příměsí polystyrenu maj i v betonárce. Pár fotek po představu.rozměry střechy 8x5m
Datum: 02.06.15 20:57
Datum: 03.06.15 08:56

Na těch fotkách je asi problém vysvětlen a pokud vrstva betonu nemá ještě uvnitř další armování, tak bych měl docela strach. Armování musí být zalité v betonu a nemůže být jen tak v "luftu". Taky se může stát, že dráty nad zdí se pod silou zatížení v povysunou - vysmeknou a celé se to zřítí. Nejlepší by to bylo vybourat a udělat střechu znova, nebo se alespoň zamyslet nad tím jak tam pod prostředek dostat nějakou traverzu, která by tu váhu pomohla vynášet.

Datum: 03.06.15 12:07
Dobrý vden. Střecha má v sobě další armovaní kokoukal jsem na to, pruty jdou pres sebe je to zdrátované a občas je vidět že tam vykukuje i karisit´ ...pokoušel jsem to vyfotit...
Datum: 03.06.15 13:13

Další zátěž není na místě.Proto je řešení polystyrenem nejefektivnější.Dokonce bych to vyřešil ještě tím,že bych to celé provedl do spádu.na povrch pak je asi možné natáhnout na střechu jezírkovou folii,je možné púak položit i střešní zahrádku.,

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.