Máte doma koberce nebo radši plovoučku

Od: Datum: 02.06.15 06:23 odpovědí: 21 změna: 03.06.15 05:28
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.06.15 06:45
avatar
Koberce... chodim po baraku bosky, mam koberec i v koupelne z lenosti (uz jsem mel rekonstrukce plne zuby a dlazbu odlozil) nakonec ho tam necham, je to parada vylezt po sprse na koberec misto na zem, jen kuchyn a predsin je vyjimka
Nevyhoda semtam se musi vysat, ale to delam rad
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.15 07:26

Máme to doma zkombinované. Oboje má samozřejmě své pro a proti.

Plovoučka - při úklidu musíte vysát/zamést a potom vytřít mopem - tzn. 2 kroky. Ale zato máte jistotu, že je pak podlaha maximálně čistá. Když se na podlahu něco vyleje, jen se to setře. Nicméně plovoučka je o něco chladnější než koberec (záleží taky na typu plovoučky - dřevěná, korková, laminátová...), takže chození na boso vám může vadit. Plovoučka je taky hlučnější (kroky, když vám něco spadne atd.).

U koberce je to obecně naopak. Stačí ho jen vysát, ale zase nikdy koberec nebude 100% čistý a čas od času byste ho měli vzít průmyslovým vysavačem.(na mokré nečistoty). Koberec je "teplý", příjemný na bosou nohu. Když se vám na něj něco rozleje, je to složitější vyčistit...Útlum hluku je dobrý.

Dřevěná nebo korková plovoučka by vám měla vydržet dlouho - např. po 10ti letech stačí zbrousit a znovu nalakovat. U laminátové je to horší - s tou už nic moc neuděláte. Hlavně ty nejlevnější moc dlouho nevydrží a jsou to vyhozené peníze (brzo je podlaha "ošoupaná", jednotlivé díly nedrží pevně v zámcích, ...). Koberec dejme tomu po 5ti-10ti letech vyhodíte a dáte nový.

Také je rozdíl samozřejmě v pokládce - plovoučka vyžaduje maximální možnou rovinu (jinak hrozí různé prohýbání, vrzání, rychlé opotřebení), tzn. pokud není podlaha rovná, musí se nejdřív vystěrkovat (práce a peníze navíc), pokládka je náročnější než u koberece a taky zabere více času. Koberec téměř rovinost nevyžaduje (tam jde je o to, jakou nerovinu jste obecně sami snést ).

Takže asi tak.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 02.06.15 07:36
avatar

Plovoučka se mi líbí, když jsem na návštěvě, ale doma bych ji nechtěla. Je hlučná a studená (na pohled i na dotek). Koberce jsou příjemné na dotek šlapky, teplé a byt zútulní. Zvláště pak, když nábytek není úplně nejmodernější. Mám koberce, jen v kuchyni a v předsíni mám lino nebo jak se tomu říká. PVC? Na kachlíkách v koupelně a na wecku mám měkčenou krytinu, kterou peru v pračce. ;) Asi je dobře, že se ptáte, protože každý chceme, potřebujeme něco jiného.

doplněno 02.06.15 07:58:

Špatně jsem se vyjádřila. Když nábytek nepatří k nejmodernějším, na plovoučce vypadá kapku nepatřičně :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.15 07:42
avatar

Mám doma obojí. Koberce i plovoucí podlahu, tu bohužel jen laminátovou. A už bych si ji nedala. Raději našetřila na pořádnou dřevěnou podlahu. Ta je teplejší. Laminátová plovoucí podlaha je děsně studená a hlučná. Takže za mě - raději mám koberce. Ale na pohled je asi efektní ta plovoucí podlaha. Ale jen na pohled.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 02.06.15 08:56
avatar

Dobrý den, plovoučka se jeví jako úžasná pro lidi, kteří strávili dětství v paneláku na linu. Kdo strávil dětství na parketách, tak tomu se už plovoučka nejeví tak sympatická.

Takže, pokud už plovoučku, tak pravou (dřevěnou) a ještě lepší rovnou parkety. Často se zde lidé radí, jak položit laminátovou plovoučku, když mají doma parkety - a to je škoda.

Koberec je fajn, je teplejší a udělá výrazně lepší akustiku v místnosti, ale je to lapač prachu.

Jenže, na plovoučce (nebo parketách) je zase všechno hned vidět. No, stejně je dobré občas si doma uklidit. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 02.06.15 09:09

Ani jedno ani druhé. Máme zátěžové lino a dlažbu. V přízemí lino na staré dřevěné podlaze vyrovnané OSB deskami, takže je to podlaha poměrně teplá. Koberce se mi líbí, ne že ne, ale když vidím, co denně smetu za lopatku humusu a že bych to samé měla v koberci, akorát to neviděla a stejně to nešlo vyluxovat, dělá se mi nevolno. Partner při rekonstrukci chtěl laminátovou plovoučku, po dlouhých debatách jsem si prosadila lino a partner mi za to dodnes děkuje. Cokoliv jiného bychom v domácnosti s malým dítětem a zvířaty zničili. Když něco vylejeme, když se kočka vyzvrací, snadno se to utře. Když něco spadne a že mně něco padá často, na linu je menší šance rozbití předmětu a odštípnutí lina nehrozí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.06.15 10:40
avatar

plovoučku máme a sem tam nějaký měnší kobereček jako překrytí dekorativně.

u plovoučky máte jisktotu, že je čistá, úklid 1 místnoti zabere cca 5 minut a je snadný, ke koberci potřebujete vysavač a čistota není nikdy zcela zajištěna. Na chodbách máme "lepší" lino vč. kuchyně.

Celoplošné kobece považuju za archaizmus s mnoha nevýhodami.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.06.15 10:43
avatar

Vzdycky jsem měla a mám všude doma lino(vypadá jako plovoučka)a dva kusové koberce.Krásné,dobře se vše povytíralo a pohoda.Občas chuchvalec prachu co se vyhodil.Od té doby co mám dvě kočky raději bych všude koberec.Musím denně vysávat chlupy a z lina to proste nejde.Elektrizují a vysavač je všechny nepobere.Zatím co z koberce je ten rotující kartáč ve vysavači krásně vyčeše.Taky akusticky a pocitově je mi sympatický koberec.Ovšem na čištění je zase lepší to lino.Člověk nikdy neví co děti nebo kočky rozetřou po zemi a koberce to nejde tak lehce.Takže je to dilema co je lepší

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.15 10:56

Mám plovoučku, ale dřevěnou. Všude s výjimkou dětského pokoje, kde je navíc uprostřed místnosti koberec na hraní. Dobře se udržuje, je příjemná na dotek, nestudí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.15 13:16

Pro mne je plovoučka chladná a neútulná.Chodím bosky a nesnesla bych ji všude.Já myslím,že z koberců,ještě nikdo nechytl zaprášení plic.Mám PVC v předsíni a kuchyni.Koupelnu dlažbu a bojím se, že jak lezu ze sprcháče se přerazím.Je to věc mody..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.15 16:04
avatar

Zavináč, nedá mi to, zeptám se. Znáte tohle? Měkčená guma na metry, ve všech barvách a vzorech. U Vietnamců za 50 kč za metr, u koberců je to dražší. Do koupelny, pod boty, na židličku pod psa, aby mu to neklouzalo, před sprchu a vanu a když příjde na věc i do sprchy. Neklouže to, je to teplé, pere se to v pačce, se ždímáním. Pohoda, žádný strach před pádem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.15 17:20

Jo,,,znám to,měla jsem to kdysi,,teď mám takový jak bývají na WC a koupelny. soupravy..ale i tak se bojím.Mám to nějak zafixované v hlavě. Díky za fotky..Budu se muset kouknout v Vitnamcům na burzu co tam mají ...Jo a to mají metrovky jenom? Brala bych to na chatu,,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.15 18:27
avatar

vzdyt jsou krasne predlozky pred vanu neco jako 5x hrubsi rucnik, ty lepsi maji dole i neklouzavy gumovy povrch, tyhlety gumy jsou fakt uz spise na chatu :) http://www.heureka.cz/?h[fraze]=Vanova+predlozka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 02.06.15 18:33

Nemůžu si pomoct, ale nikdy jsem žádnou předložku při koupání nepotřebovala. Jsem panelákové dítě a máma nám vtloukla do hlavy, že kvůli studeným podlahám se bos nechodí a s mokrýma nohama se z vany neleze. Takže když se myju, utřu se ještě ve vaně nebo v koutě, pak utřu jednu nohu a vstoupím do pantofle. Poté druhou nohu a suchá bez pocákání podlahy vylezu ven. Nikdy jsem nepotřebovala vylejzat mokrá a hamtat mokrýma nohama po podlaze a utírat se jinde než mimo prostor vany/koutu. Možná s věkem, až člověk nebude tak ohebný i na to dojde.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.06.15 21:31

Já bydlím také v paneláku a když lezu ze spercháče tak mám tam dlažbu..A je to hladké,,proto má předložku takovou jak jsem psala .

Vy se utíráte ve vaně?Přece předložky koupelnové jsou kvůli toho.Tady není o zimu ,ale aby člověk také sebou nepraštil

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.15 22:45

Tento problém se dá elegantně vyřešit použitím dlažby vhodné do vlhkého prostředí. Pokud si dáte na podlahu dlažbu, která za vlhka klouže, tak pak musíte samozřejmě řešit předložku nebo řešit situaci ještě nějak jinak...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.15 22:49

Ale mi to stačí co mám.Já se pouze sprchuji,nemám vlhko..Ale už bych něchtěla do koupelny dlažbu..

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: vilik
Datum: 02.06.15 23:56

V koupelně doporučuju předložku, v nouzi alespoň ručník. Už se mi stalo, že mi při přenesení váhy na jedinou nohu podklouzlo tak, že jsem byl celý domlácený. Ale v koupelně jinak dlažbu, občas třeba děti nalejí. V obýváku máme dražší plovoučku, s kusovým kobercem. Bleskem se uklízí, ale stejně je proti světlu rýhatá od křesel, přestože jsou na nich podložky. Taky jsou na ní vidět stopy, když má člověk vlhké nohy, i každý drobek. Na dotyk je jistě studenější než koberec, ale přijde mi praktičtější. V ložnici máme koberec, bohužel světlý, takže je poznat, kde se chodí. V kuchyni je lino, je měkké jako koberec, jinak jako plovoučka. Úklid celého bytu děláme najednou vysavačem. Jsme srozumění s tím, že je to spotřební materiál, tedy po určité době na výměnu, kromě dlažby, a tak se k tomu i chováme. To, že má plovoučka výhodu při poškození jen výměnou jedné lamely, je sice pravda, ale musí se odendat lišty ze zdi, celé to rozebrat, a složit to zas dohromady, takže jsem to udělal jednou a už to dělat nebudu. Jediný problém by mohl nastat v případě, že si to rozmyslíme a časem vyměníme typ krytiny, je rozdíl v jejich tloušťce, plovočka s podložkou z hobry je o 1,5cm vyšší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 03.06.15 01:44

Každý preferuje něco jiného. Osobně mě plovoucí podlaha (nechápu teda ten název, spíš bych říkal laminátová nebo dřevěná podlaha, nic tam neplave, prostě podlaha sedí tam, kde je, ale budiž, přijmu nové výrazy, už říkám taky plovoučka) mile překvapila. Celý život jsem měl zkušenost jen s linem, koberci, parketami, dlažbou a starou prkenou podlahou. Každé má své jasné výhody a nevýhody - lino, parkety, dlažba - snadná údržba. Koberce - pocit tepla a útulnosti. Musím ale uznat, že nové plovoucí podlahy v našem podkroví se mě celkem líbí. Pocit čistoty a novoty. Na rozdíl od starých koberců na původní dřevěné podlaze. Cena mírná i s OSB deskami a pokládkou. Teď jen jde o to, jak dlouho vydrží (původní dřevěné podlahy tak cirka 80 a zátěžové koberce 25 let).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.15 01:59
avatar

jenze ta podlaha je opravdu plovouci, proto ten nazev :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 03.06.15 05:28

Vzhledem k tomu, že jsme děti neměli v děcáku, je 25 let zbožné přání. Na lině jsou stopy po odrážedle a nůžkách. Koberce polité lepidlem a barvičkami. Plovoučku nezničily děti, ale šoupání křesel, dlažbu v chodbě zase já, už nevím co, ale něco mi spadlo přesně uprostřed. Ale je to jen podlaha, nevadí mi to. Lepší nůžky zapíchlé v lině než v prckovi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.