Vyrovnání terénu na hranici pozemku

Od: Datum: 01.06.15 11:00 odpovědí: 4 změna: 01.06.15 14:59

Zdravím,

Na části pozemku, dlouhé cca 20m mám na jeho okraji "sešup" směrem k sousedově zahradě která je položená níže než moje, výškový rozdíl postupně roste na cca 40-50cm. Plot patří sousedovi.

Mám v plánu odebrat zeminu ze střechy garáže a myslím si, že by jí bylo tak akorát na srovnání toho okraje, takže bych nemusel řešit její odvoz.

Ale nevím, jak zajistit, aby přitom nedošlo k poškození sousedovy zahrady (vyplavením nově navezené zeminy např.) nebo plotu. Plot je zhruba 20 let starý rozestupy mezy tyčkami cca 5m, v betonovým patkách.

Lze to nějak "jednoduše" vyřešit? Ideální by bylo, kdyby nebyla potřeba žádná spolupráce ze strany souseda...

Pro lepší představu jsem zkusil udělat pár fotek: http://kapitanmorgan.rajce.idnes.cz/Plot

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.06.15 12:11

Dobrý den, před tím plotem (na svém pozemku) udělejte nějakou pevnou oporu ve výšce Vašeho terénu a která vydrží léta. Prostor potom zavezete zeminou. Zdravím!

P.S. Zarazit do země trubky a o ně opřít nějaké desky (eternit=?).

doplněno 01.06.15 16:46:

Nějak jsem automaticky předpokládal, že to budete chtít udělat co nejlevněji, resp. stylem co dům (či obec) dal. O ten sousedův plot nic neopírejte - nebude se mu to líbit a tlak půdy by mohl plot naklánět. Udělejte to kousek před tím plotem, aby tam byl i přístup. Možností je více (viz kolegové). Eternit je nebezpečný, pokud by se vdechoval např. prach při jeho řezání.

Jinak neublíží lidem ani půdě. A vyplavení zeminy se obávat nemusíte - nyní je tam svah a půda se zřejmě také nevyplavuje, protože je tam tráva (a tu tam po srovnání terénu zase obnovíte).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.06.15 14:13

No, něco takového mne napadlo - kovové trubky, event. v betonových patkách do země, o to opřít nějakou desku - ale tady mám právě obavu, že se zemina postupně vyplaví na sousední pozemek. Ještě jsem si říkal - opřít přímo o plot, ale to by se mohl vyvrátit + sousedovi by se to nemuselo líbit...

Mimochodem, měl jsem za to, že eternit se kvůli obsahu azbestu používat nesmí...

Od: asd1
Datum: 01.06.15 14:53

Nejlíp opěrná zídka (dobře udělaná "na furt"). Pak suchá zídka z naskládaných kamenů (dobře udělaná desítky let), pak kolíky a kulatina (10 - 20 let)...

Od: viera
Datum: 01.06.15 14:59

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.