Povinnost měnit plynovou hadici od sporáku?

Od: Datum: 01.06.15 09:00 odpovědí: 9 změna: 01.06.15 12:44

Dobrý den,

asi před týdnem u mě byli plynaři zkontrolovat (jako každý rok) těsnost sporáku a jeho připojení. Vše v pořádku ale řekli mi, že podle nějaké nové směrnice je potřeba měnit ohebnou gumovou hadici za nerezovou nebo pevnou. Nevíte o tom někdo něco víc? Teď mám klasicky tu gumovou hadici s uzávěrem před pevným potrubím co je zkrz jádro.

Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.06.15 09:06
avatar
Me kdyz plynar zapojoval kamna tvrdil to samy a dones nerezovou ohebnou hadici mam ji 4metry dlouhou
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 01.06.15 09:30

Když to tvrdí, proč jste se ho nezeptal podle čeho, kde ta povinnost je stanovena? Už jste to mohl vědět, jak to je. Unikal vám plyn, bylo vidět, že je stará, popraskaná? Životnost hadice uvádí výrobce. Výhoda nové, "kovové" je, že se už nemění. Mimochodem, není povinnost dělat revizi sporáku. Nepíšete, co to je za byt, barák. Je ČSN závazná?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.15 09:31
avatar

žádná rada, jen samé otázky...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 01.06.15 09:47

Dal jsem úžasnou radu :Když to tvrdí, proč jste se ho nezeptal podle čeho, kde ta povinnost je stanovena? Životnost uvádí výrobce.. není povinnost kontroly v bytě. Já se nebojím ptát! Že lidi skočí na ...
Vaši nevidím. Howgh.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.06.15 10:04

Pokud je to tvůj barák, tak není síla, která by tě donutila tu hadici vyměnit. Buď se dáva nová hadice a nebo se může dát stop ventil, před strarou. Rozvod pro revizi musí plnit EN 1775 a TPG 704 01. V případě gumové hadice neplní požární odolnost 650°C po dobu minimálně 30 minut.

Takže pokud nepotřebuješ mít v ruce platnou revizi, tak můžeš nechat starou hadici. V případě, že máš barák pojištěný, tak je určitě rozumné hadici vyměnit, protože na tohle se vztahují výluky v pojištění.

Mluvíš ale o jádru, takže se asi bude jednat o panelák. Tam je situace komplikovanější. Zde již prakticky tě mohou ostatní spolumajitelé donutit, aby jsi měl revizi platnou. A to znamená i např. výměnu hadice.

Takže za mě vyměnit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vklus
Datum: 01.06.15 10:11

Nevidím do toho, ale u nás v paneláku se taky měnili hadice, ale hlavně kohouty, které musí být nějaké speciální (nevím v čem nějaká klapka či co). Hadice taky tedy měnili, ale jen těm kdo měli ještě staré trubkové připojení. Pokud měl někdo v bytě už hadici od sporáku ke kohoutu tak to nechali a jen vyměnili ten kohout. Na nástěnce bylo něco proč a jak,ale nějak mi to bylo fuk abych to zjišťoval přesněji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajs122
Datum: 01.06.15 10:25

je to plyn...plyn může ucházet...plyn může vybuchnout ... proto bych volil vždy to nejlepší ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.15 10:40
avatar

Ano, gumová hadice je zakázána. Velmi přísně, protože guma stářím řídne a může propouštět nebo prasknout! V každém větším marketu dostanete kovou, se správnými konci a ve správné délce, koupit. Anebo zavoláte plynaře, ten vám nerezový vlnovec ustřihne ze svých zásob a namontuje správné koncovky. Není to až takový problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.15 12:44
avatar

hm. Občas se zde objeví dotazy, ze kterých přeběhne mráz po zádech. Například se tu jeden ptal, jak uzemnit bleskosvod přes domovní rozvaděč.

Podle toho co píšete, vám vaše hadice slouží už dost let. Proto bych vám radil nehledět na výdaje, hadici vyměnit a použít tu nejlepší, která existuje.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.