Topolove drevo -muzu pouzit na stavbu

Od: Datum: 30.05.15 18:17 odpovědí: 5 změna: 30.05.15 22:16
Dobry den ,stavim dilnu formou drevostavby.mam moznost levne sehnat topolove drevo!muzu ho pouzit na konstrukci ktttera bude obyta osb.a ttake na srechu -kritina plechova.drevo bude mokre a pili!cena je polovicni nez smrk! Mam radeji priplatit nebo je topol ok.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 30.05.15 18:23
avatar

Topol je jedna z nejměkčích dřevin - horší než lípa... Já bych to nedělal... mladé má hodně vody, při zesychání pak bude dělat potíže.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.05.15 18:23
avatar

Já bych tedy topol na jakoukoliv konstrukci nepoužil. To je měkké dřevo, navíc se kroutí při sesýchání. Prostě je vhodné tak na nějaké řezby, soustruh, dělají se z něj sirky a pod. Na konstrukci určitě nešetřete, to se vždy škaredě vymstí

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.05.15 18:46
avatar

topol jedině do peca

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eric
Datum: 30.05.15 20:40

Z topolu se běžně dělají palety a jsou to držáky, pevné a odolné, ale jak kolega zmínil, dřevo má velký obsah vody a po vyschnutí se smrskne tloušťka třeba i o čtvrtinu. Takže stavby z topolu bych se nebál, ale dřevo by už muselo být vyschlé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.15 22:16
avatar

Rád bych viděl tesaře, co půjde dělat nějakou konstrukci ze suchého dřeva. Zkroucenýho a popraskanýho.

Topol je opravdu nevhodný dřevo. Jak zde již řekl Promon, na konstrukci se nevyplatí šetřit. Udělej to z pořádnýho dřeva a nebudeš litovat. Těžko budeš po čase měnit špatný nosný trám. Ne, že by to nešlo, jde udělat skoro vše, ale za jakých podmínek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.