Čištění sítka

Od: Datum: 30.05.15 10:47 odpovědí: 2 změna: 30.05.15 17:25

Dobrý den, nemohu vyčistit sítko odšťavňovače Catler, nechali jsme sítko ponořené do citronové teplé vody i myčku nádobí, ale nic nepomohlo. máte nějakou zkušenost, co třeba kyselina solná...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 30.05.15 14:39
avatar

Dobrý den, zdá se, že postupujete podle návodu, kde také doporučují citronovou vodu. Také se tam uvádí, že se má nerezové sítko čistit hned a nenechat v něm nečistotu zaschnout.

Máte k tomu ten nylonový kartáč pro čištění sítka? V návodu vylučují použití bělících prostředků k čištění sítka, tak to zřejmě vylučuje veškerou "žíravou" chemii. Raději zkuste ty dírky v sítku nějak jednotlivě mechanicky "prošťouchnout" - ono jich tam není zase tolik. A pozor - prý je sítko ostré. Tím kartáčem píchat do dírek nepomůže? Zdravím!

doplněno 30.05.15 17:30:

No, podle obrázku sítka se zdá, že je tam několik řádků dírek. Proti světlu uvidíte ty ucpané a těm bude třeba pomoci (snad jehlou) nebo tím kartáčem nešoupat, ale do sítka kolmo "šťouchat". Možná by nemělo vadit to sítko vyvařit v hrnci (a čisté vodě).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: plechymore*
Datum: 30.05.15 17:25

Děkuji za radu, zatím nejúčinnější je myčka, ale stále je větší část otvorů plná. Ručně bych sítko čistit nechtěl, dírek je hrozně moc a navíc velmi malé.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.