Osb, mdf nebo něco jiného na vnitřní předstěn

Od: Datum: 28.05.15 12:25 odpovědí: 3 změna: 28.05.15 15:09
Zdravím.
Může mi někdo poradit s vnitřní izolací?
Zaprvé: je heraklit a vápenná omítka paropropustná?
Zadruhé: izolací budu dělat kostrou z hranolů a vyplním vatou. Teď otázka je co zvolit za krycí materiál. Chtěl bych, aby nešlo vidět dřevo jako u OSB a palubek. Takže uvažuji dřevotříska nebo dřevovláknitá deska nebo překližka. Budu to natírat na bílo, aby to byl pevnější materiál. Ideálně by bylo aby výsledek vypadal jako omítnutá stěna. Předem říkám, že se jedná o suchou stavbu a sádrokarton nepřipadá v úvahu vzhledem ke špatným zkušenostem.
Mockrát děkuji všem za rady.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.15 13:34
avatar

0) spíše rozmluvím vnitřní tepelnou izolaci, páč si přivodíte problémy.

1) ano je ( těžko) paropropustná

2) Povrch OSB, na něj dle stanovéného technického postupu dáte omítku.

Jaké máte špatné zkušenosti se sádrošem?

doplněno 28.05.15 16:48:

killome, po doplnění.

Co se týká sádrokartonu, tak mi leze krkem to broušení a ikdyž šroubky jsou schované dobře, jdou pořád vidět atd. Navíc se hodí do roubenky asi tak jako heraklit po předchozím majiteli.
Na to můžu jen sdělit, že šroubky byly špatně zadělány. Když na sádroš natáhnete omítku, nikdo nepozná že tam je sádroš. Ani brousit ho nemusíte. Ale když k němu máte odpor, tak si dejte třeba i Cetris.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.15 15:02
On problém je v tom, že se jedná o roubenku z trámů a vnitřní stěna je řešena sloupky na výšku a na nich nabouchaný heraklit a omítka. Přemýšlel jsem sundat heraklit, ale sloupky jsou v pořádku (ověřeno během rekonstrukce střechy) a navíc by to byl děsný bordel.
Co se týká sádrokartonu, tak mi leze krkem to broušení a ikdyž šroubky jsou schované dobře, jdou pořád vidět atd. Navíc se hodí do roubenky asi tak jako heraklit po předchozím majiteli. :-D
Datum: 28.05.15 15:09
avatar

Zdravím,
pokud chcete, aby to vypadalo jako omítnutá stěna, tak je překližky škoda (vysoká cena), MDF a dřevotříska je zbytečně těžká. OSB je tak nějak ideální. Povrch můžete po montáži buďto přetmelit, vybrousit a natřít nebo napenetrovat a natáhnout omítkovou směs.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.