Zedníci od souseda nám močí na zahradu

Od: Datum: 27.05.15 22:30 odpovědí: 49 změna: 22.06.15 16:41

Náš soused dělá na zahradě nějaké úpravy -asi zastřešuje bazén ,nevím co,nikdo nás o ničem neinformoval.To mi nevadí at si tam staví co chce.Má partu zedníkú a ty chodí močit na naši zahradu.Stoupnou si k našemu plankovému plotu a mezerou se vymočí na naši zahradu.Je jim jedno že na ně koukáme z okna.Před 2 dni jsem vyšla na zahradu a myslela jsem že to semnou sekne./ÚPLNĚ dolíky v zemi a ten smrad-veřejné záchody hadr.Tak jsem na plot přidělala igelit a napsala naceduli -zde není záchod.Ale chodí tam stále .Máme psa a malé dítě,bojím se je tam pustit -aby se nehrabali ve ch---kach.Prosím poradte co dělat. děkuji za vaše názory i rady

doplněno 28.05.15 23:44:

Domluva už byla -marná---ta voda mě taky už napadla,alebojím se pomsty-otrava zahrady,nebo psa nebo něčeho jiného.Připadá mi ,čím víc mi to vadí tím víc je to baví.Při jejich tempu práce to jen tak nabude.To spíš budu mít ze zahrady žumpu.Majitel není jen tak k zastižení ví o tom je mu to jedno.Pan majitel je prachatý architekt a myslí si, že si může všechno dovolit. (čuměla) jsem na ně z okna dalekohledem a houby platný.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 27.05.15 22:40

Dobrý den, no, řešit to se sousedem, aby si zedníky srovnal. Pokud se nic nezmění, tak si močící zedníky nafilmujte nebo vyfoťte. Třeba jim to nebude příjemné, resp.

budete mít důkaz pro případné řešení sporu. Zdravím!

Ohodnoceno: 3x

Datum: 27.05.15 22:42
Vzal bych hadici se studenou vodou a oplachnul je samozrejme bych jim predtim slusne vynadal at to nedelaji
Ohodnoceno: 8x

Od: mariekt2
Datum: 10.06.15 23:51

Díky domlouvání bylo nanic to stou vodou mě jen napadlo -neskoušela jsem to-bojím se pomsty.

Datum: 27.05.15 22:42

Já bych začal mírně: posříkal bych je hadicí a řekl, že příště budu elektrickýma nůžkama zarovnávat živý plot.

Ohodnoceno: 7x

Datum: 27.05.15 22:48
A po zivem plotu ty nuzky prihodim do te vody :-D ze :-D
Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.05.15 06:34

Důrazně bych je poučil, že se to tak nedělá. Pak pohlídal a klidně použil vodní sprchu...

Ohodnoceno: 2x

Od: sos®
Datum: 28.05.15 06:38

A máte tam obecní úřad? Ten musí zajišťovat veřejný pořádek v obci, tedy i vztahy mezi sousedy. Zdejší rady spor nevyřeší.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.05.15 06:42

SOS, proč myslíte, že zdejší rady spor neřeší. Jít na úřad snad ano? Jakop že starosta či pověřený člověk jim přijde domlouvat?

SOS, Vaše odpovědi se mi často líbí, jen tato vyjímečně nikoliv.

Datum: 28.05.15 07:23

Já myslím, že je to jasné

§ 1012

Vlastník má právo se svým vlastnictvím v mezích právního řádu libovolně nakládat a jiné osoby z toho vyloučit. Vlastníku se zakazuje nad míru přiměřenou poměrům závažně rušit práva jiných osob, jakož i vykonávat takové činy, jejichž hlavním účelem je jiné osoby obtěžovat nebo poškodit.

Omezení vlastnického práva

§ 1013

(1) Vlastník se zdrží všeho, co působí, že odpad, voda, kouř, prach, plyn, pach, světlo, stín, hluk, otřesy a jiné podobné účinky (imise) vnikají na pozemek jiného vlastníka (souseda) v míře nepřiměřené místním poměrům a podstatně omezují obvyklé užívání pozemku; to platí i o vnikání zvířat. Zakazuje se přímo přivádět imise na pozemek jiného vlastníka bez ohledu na míru takových vlivů a na stupeň obtěžování souseda, ledaže se to opírá o zvláštní právní důvod.

Místo cedule Zde není záchod mu ukažte tohle spolu s fotkou močících dělníků.

Od: miro21
Datum: 13.06.15 18:52

To je sice pekne, ale par arogantnich hajzlu ignoruje vsechny narizeni a pravidla lidskosti. A NIKDO s tim nic nenadela, soudit se kvuli tomu bych nedoporucoval, protoze je tezko financne dokazat skodu a jen se u toho clovek vystresuje. A po pripadnem vyhranem soudu pak objevi cihlu v okne, a i kdyz vi odkud prisla tak neni dukaz.

Datum: 28.05.15 10:59

Já bych to viděl tak-náš někdejší šéf byl ... a nezabezpečil oproti smlouvě WC-chodili jsme po sídlišti ke skupince keřů.Pak si lidé začali stěžovat (asi dostal za toto pokutu a my jsme s tím měli také problém protože třeba na velkou jsme museli do nejbližšího zařízení cca1000m daleko-a ta časová ztráta se mu nelíbila) a nakonec musel od ToyToy zabezpečit mobilní WC.Váš soused jim zřejmě neumožnil dojít si na WC a tak konají potřebu jak je napadne!

Datum: 28.05.15 12:00

Zedníci odejdou za pár dnů a vy budete lítat po úřadech ,,,upozornit souseda...

doplněno 28.05.15 17:11:

také se dá tam může dát kbelík,,

Od: mp
Datum: 28.05.15 19:12

Nejjednodušší řešení bývají obyčejně ta nejlepší. Prostě bych za nima zašel a řekl, že mě to vadí a poprosil je, jestli mohou vykonávat svojí potřebu někde jinde - nejlépe na WC.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 28.05.15 22:42

Komunikovat, komunikovat, komunikovat.

Nejprve slušně požádat, pokud to nepomůže řádně zhurta a fotit a fotit.

Datum: 29.05.15 08:02

Fotit se nesmí,jedině se svolením..

Datum: 29.05.15 12:44

Kouknou, zavináč, nejsou oni už trochu zblblej z té naší doby? Když si budu fotit můj plot a náhodou tam bude koukat pinďour, tak to mě jako zavřou, jo? Naopak já budu tvrdit, že se tam ten dotyčný předemnou obnažoval.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 01.06.15 16:33

Nejsem zblblá,,ale fotit ledas koho je trestné..To nevíte? Nebo jste už zblblej co se může a co ne?Máte hloupý náhled.A vy tam budete čekat až ON půjde se vymočit? Jste poněkud podivný...a velice trpělivý ..pro nic,,,.Jedině chlapy jak obchcávají zdi tak za tohle se platí pokuda a nemalá..A pokud si to neumí vyříkat s chlapama ,tak nevím co mu na to napsat-

doplněno 01.06.15 16:39:

A to mu toho pinďoura uvidítew přes větve? No to jsou ale dětské nápady s focením...

Datum: 28.05.15 22:52

Nemáte možnost od někoho vypůjčit elektrický ohradník na ovce ( není to jen drát, ale pletivo)?

Datum: 29.05.15 00:20

Mnohem účinnější než dalekohled je, když na ně čumí viditelně umístěná kamera.

doplněno 30.05.15 01:04:

Za co? Kouká na můj plot. A navíc, je to přece atrapa. Dokaž mi, že ne. *bzum*

Datum: 29.05.15 09:20

A následnou pokutu od ÚOOÚ bude platit pak kdo?

Datum: 29.05.15 12:54

No, ten elektrický ohradník je dobrý nápad, to bych se nasmál při jejich reakci. A vy nemáte doma chlapa, který by je vyrychtoval? Já teda, kdyby mě nějací cizí zedníci ochcávali plot, tak bych s nimi vyběhnul. Naštěstí sousedy nemám

Datum: 01.06.15 16:25

A manželka by se pak zasmála při jejich erekci :o))

Od: host
Datum: 01.06.15 17:53

V jedné jihočeské hospodě, kam hodně chodili trempové a vodáci, byl záchodek pro pány velmi jednoduchý - na konci chodby byla malá místnůstka s malým okénkem a zeď natřená asfaltem, dole se žlábkem ze kterého byl ve zdi malý otvor a kudy to vytékalo ven na dvůr a ke které všichni chodili. Z hygienických důvodů se do žlábku a na zeď sypalo chlorové vápno. Jednou asi došlo a někdo tam nasypal normální nehašené vápno. No a všichni pak v noci raději chodili ven na dvůr k plotu. Možná by také bylo dobré zasažené místo na vaší zahradě posypat chlorovým vápnem.

Datum: 01.06.15 18:16

Zrovna provádím rekonstrukci domku Mám tu 8 lidí. Dvě firmy .Jedna zatepluje polysterénem zdi druhá dělá novou střechu.Ač mohou dělníci chodit do domu na záchod tak také močí za domem u kompostu. Nikdé žádné vyčurané jamky a velký zápach.Vždyť co chvílku prší. Spíše zápach je z trávy co po posekání dávám na kompost.No kdo se chce hádat důvod si najde.

doplněno 01.06.15 22:21:

Žádné hulváctví neomlouvám Jen konstatuji ,že vyčurané jamky? Jaký by to musel být tlak? Snad na pískovišti. Strašný zápach? Když co chvilku prší.Strašný zápach je ale z té zapařené trávy na kompostě. A i kdyby tak za pár dnu dělníci odejdou. Stojí mi to za ten kravál a ostudu po dědině? Rozhádat se se sousedem?Vždyť jak je napsán příspěvek tak tomu jsem se zasmál i s kamarádem a manželkou.

Datum: 01.06.15 21:23

A kdo chce omlouvat hulvátství, ten si důvod také najde.

Datum: 10.06.15 23:01

No já s vámi souhlasím,že kdybych si to přečetla od někoho jiného tak se také zasměju.Jenže se nesměju.To místo kam močí je záhon ne tráva.Takže se louže dělají jako na tom pískovišti .Jak píšete,kdyby pracovali zedníci u nás tak to nevadí-někam chodit musí když ne záchod.Ale zedníci od souseda at´chodí močit na jeho živý plot.Mám 6 let vnuka když jde semnou na zahradu, tak rád chodí nato místo rýt rád dělá díry -hraje si na archeologa -toho mám pustit do toho zahnojenýho místa pustit,aby si tam hrál.O psu ani nemluvím jak smrdí.Své děti -nebo vnoučata by jste tam pustil hrát.A co vaše manželka-co se tomu smála-ta by tam děti pustila-a v tom hnusu by je nechala.No vždyd je to jen moč.

Datum: 20.06.15 08:57

karel...souhlasím,,dělá jako by tam močil kůň..

Datum: 01.06.15 22:27

Tak toto je fakt na palici. Jak se znám, tak bych si asi chodila s těmi pány při vykonávání mikce popovídat. Pokud nezabírá dalekohled, tak to chce holt z očí do očí. Snad by je to odradilo. Případně bych vzala kbelík s vodou a chrstla ji na svůj plot zrovna ve chvíli, kdy by dotyčný zedník zrovna čůral.

Datum: 01.06.15 22:49

Bylo by to zajimavé podivání jak pán močí a Vy na něj koukáte dalekohledem. Nebo jak začne močit a Vy běžíte s kýblem ho polít.Jeho kolegové by se určitě bavili.Možná i sázky Polije nepolije?

Datum: 01.06.15 22:53

No tím dalekohledem čučí tazatelka... já bych tedy šla blíže k akci. *smich*. Kolegové zedníci by se asi bavili, ten zlitý - no nevím. Možná taky. Ale berte to tak, kam mám pořád ty kýble s vodou, když vytírám podlahu, vylívat, ne?;)

Datum: 01.06.15 23:05

Máte pravdu.Ale už teť pří pomyšlení nad tou akcí se směji.

Datum: 10.06.15 23:18

Máte pravdu ,to by je hrozně pobavilo jak běžím s kýblem .Jenže to by byla hrozná prča a neudělali by už vůbec nic.Už takhle se flákají.No co jsou placeni od hodiny,tak o co jde.Jen kdyby makali v úkolu to by jinak makali.No to nemusím mít dalekohled abych viděla tu jejich hadičku pouhým okem-na dálku vidím dobře.

Datum: 10.06.15 23:42

Moc vám děkuji za odpověd.Domluva byla jako první.Koukali na mě jako bych právě spadla z měcíce a asi si mysleli trhni si nohou-tak na mě připadali.Do hlavy jim nevidím.Nic se tím nezměnilo.

Datum: 17.06.15 19:43

Už je asi pozdě ale měla jste tam natlouct igelit a teklo by jim to na nohy.

Nebo jak se radilo polít je ale kýblem s podobnou kapalinou.ta by tam byla připravená.

Datum: 18.06.15 23:11

Musím napsat jaksi vedu.Zedníci usouseda stále pracují a stále močí.Navíc další soused ze strany nám také močí na zahradu.Má na zahradě postavenou pergolu,kde spí.Na záchod nechodí do domu ,ale k plotu a mezerou opět šup k nám na zahradu.Minulou sobotu jsem sekala trávu tak jsem na to přišla .To už bylo na mě moc a napsala jsem na městký ůřad stížnost .Městký úřad to prý prošetřil a odpověděl mi.Že se mohu obrátit napolicii a nebo na soud a tím to pro ně skončilo.To jsem přesně věděla ,že to tak dopadne -je to pan architekt na toho jen tak někdo nemůže-Tak mě nezbývá než to snášet dál ,na obě strany nandám ceduli -veřejné záchodky -zdarma-polezu na zahradu v gumákach a roušce-protože ted v létě šílený smrad. Máme asi metr od plotu maliny -ty sklízet nebudem protože věřím že jsou pomočený .

Od: trtr
Datum: 18.06.15 23:32

Zdravím, tak to se musí rázně. Ať u vás celý den chodí mužská část domácnosti do kýble a až toho bude dost, tak to normálně chrstněte přes plot k dotyčnému na zahradu (až bude venku-ať to vidí). Vám se stát nic nemůže, ale soused to asi přehodnotí.

Chodil sem u uživatel, co to prostě nevydržel a sousedovi vypustil kalovkou své poklady na zahradu a byl klid.

Datum: 19.06.15 22:46

to co píšete to mi připadá nejlepší řešení a to udělám.

Od: trtr
Datum: 19.06.15 23:06

Zdravím, taková zlatá sprcha už je větší kalibr, tak už snad bude klid. Přeji Vám to a pak napište co a jak. ;), ;)

Datum: 18.06.15 23:35

Nevymlouvej se na architekta. Zajisti důkazy - foto, video - a pak už se tím bude muset někdo zabývat, ať už úřad nebo policie. Takhle je to slovo proti slovu, očichávat plot ti nikdo nepůjde.

Datum: 19.06.15 23:08

To také vím,že nikdo nebude dělat čuchajícího psa.Jenže -ze zavřeného okna je nevifotím,a otevřít okno nebo jít na zahradu tak zmizí -prostě jak zaregistrujou nějaký pohyb-takzmizí-a ten postraní soused co tam také močí tak je to v noci.Zdá se to jednoduché,ale není to tak.Také nemohu stát celý den u okna a čekat až se pújdou v----at.

Datum: 19.06.15 08:21

Už byla hadice s vodou?

Datum: 19.06.15 22:54

hadice už také byla ,ale marná,když vylezu tak jsou pryč .Schovají se za tu jejich novou dvou metrovou zet co nám postavili púl metru od plotu.

Datum: 19.06.15 15:05

Silně mi to připomíná román Zvonokosy. Tam chodili chlapi močit při cestě z hospody jedné staré panně pod okno do uličky. http://www.bux.cz/knihy/126869-zvonokosy.html

doplněno 20.06.15 13:35:

Nikde jsem Vás nenazval starou pannou. Ta panna je z té knížky.Já to mám stejný. Dvě firmy a taky močí mi u kompostu u sousedova plotu. No dnes už jen jedna.Již jsem o tom psal výše v příspěvku.Včera jsem se sousedem grilovali pak vytáhl harmoniku a zpívali,popíjeli pivko a manželky vínko a do 21 hodin přišli i zbývající sousedé z druhé strany.Říkal jsem jim o Vašem problému a jen se pousmáli.Shodli jsme se ,že člověk kterému vše vadí,neustále si stěžuje nemůže být šťastný v životě.Ve Vašem případě to může být i ten nemocný manžel.Zkuste se nad to povznést.Vždyť za nedlouho ty dělníci odejdou a bude klid. Nebo zas něco jiného Vám bude vadit? Vždyť život je plný problému a ještě si přidělávat zbytečně další?Žiji v rekreační oblasti u Žermanické přehrady. Kousek pod námi je kemp. To bychom se museli přes léto ustěžovat a nebo zbláznit kdyby nám vše vadilo.Hudba,ohňostroje,kravál i močení u plotu...

Datum: 19.06.15 23:25

Tu knihu jsem nečetla.A dále-nejsem žádná stará panna.Jsem 35let vdaná 2děti a5 vnoučat.Jenže,manžel je púl roku po mrtvici a je rád,že žije.Tím pádem se starám ovše sama.Toto přirovnání mě vadí..Já vím vypadá to jak vymyšlené,ale bohužel není -kdo to nezažil tak nevě Znáte přísloví-sytý hladovému nevěří-.

Datum: 21.06.15 23:17

Já vím ,že to vypadá jako ,že mi všechno vadí,ale není to tak-jsem velmi tolerantní člověk.Je to poprvé co si na něco stěžuji.Věřte že by bylo na co si stěžovat.Zedníci kteří by pracovali u nás tak by mi nevadilo,že mi močí na zahradu .Ale od souseda ,at chodí na jeho zahradu.Je zde hodně lidí na malém prostoru-řadové domky.Kdyby to bylo 1-2tak mlčím ale už je to 3měsíce jen tak neskončí.Ohnostroje tu máme také,byly tady pivní slavnosti celý výkend řvala hudba až do púlnoci,v létě sousedé mají grilovačky až třeba do 3 do rána,a na nikoho si nestěžuji.Naopak soused si postavil na zahradě pergolu púl metru od nás-bez povolení.Někdo ho udal -anonym-a měl velké problémy s dodatečním povolením:Jiný soused měli návštěvu ,seděli venku a někdo je udal na městskou policici.Tak-že stěžuvatelé jsou tu jiní. ale přesto vám děkuji za názor

Datum: 22.06.15 09:58

karel...tak já bych vás za sousedy nechtěla,,,Řvaní opilecké bych tedy nesnesla. A myslím-že nikdo. Mi stačí jak naši sousedé si dávají do nosu a jak člověk vypije tak vesněs je hlučný.Mají posed přes chodník ,,a vše slyším..Mám chatu pro odpočinek a ne poslouchat takové dýchány s kamarády.Jinak to jsou velice slušní lidé ..ale tohle mi děsně vadí. Patrně je na to v nejbližší době upozorním..

doplněno 22.06.15 20:11:

karel,,vy asi toho o teleranci víte velice málo. Když někdo chce spát a vy mu tam budete jodlovat tak nebude nadšený..Měl by.jste jít někde kde tedy nejsou lidi a halekat ...všeho s mírou..

Datum: 22.06.15 16:41

Na rozdíl od Vás jsou na světě ještě tolerantní lidé.

Od: odpoved*
Datum: 20.06.15 13:58

Slovák střílel po lidech, kteří mu močili na plot, policisté mu zlomili ruce:

http://www.novinky.cz/zahrani…oliciste-mu-zlomili-ruce.html

Datum: 21.06.15 23:24

Takový blázen nejsem ,abych střílela po lidech-to není řesení.To múže udělat jen nemocný člověka patří do blázince,než udělá něco horšího.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.