bez příčiny vypadává hlavní jistič

Od: Datum: 27.05.15 11:05 odpovědí: 6 změna: 27.05.15 12:17

Prosím o radu. Již třikrát během 5 dnů se mi stalo že ve večerních/nočních hodinách vypadl hlavní domovní jistič 25A. Bylo to večer nebo v noci, nikdo v domácnosti nic nezapínal. Žádný okruhový jistič (jsou to všechno tuším 16A) nevypadl. Předtím se to 10 let nestalo.

V den kdy se to stalo poprvé najatý řemeslník dokázal vadný zařízením asi 4x vyhodit jeden zásuvkový okruh. Ale výpadek hl. jističe nastal až v noci, kdy již neby přítomen. Takže to nemusí mít žádnou souvislost.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 27.05.15 11:07

Nic není bez příčiny - je spíše předpoklad, že v daném okruhu, který byl vyhozený, je nějaký spečený zkrat. Já bych si na vašem místě pozval elektro-revizáka, aby vše proměřil.

doplněno 27.05.15 12:22:

chápu vás, ale pochopte i vy, že nikdo od klávesnice nedokáže kontrolovat vaši síť...

Jak zaznělo - pokud máte pravidelný čas vyhazování HJ, může to být díky změně vysokého-nízkého tarifu. Může také být nějaký "studený spoj". Můžeme tu polemizovat a vymýšlet varianty a mezi tím vám shoří TV... Revizák by se měl zvát tuším každých 5 let.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.05.15 12:08

V okruhu, který vyhodil ten řemeslník? Ten okruh od pátku funguje bez problému, do stejné zásuvky byly od té doby připojené různé spotřebiče a fungovali ok. Kdyby tam byl trvalý problém, proč to vyhodí hlavní jistič zase až po třech dnech? Revizáka pozvat můžu, ale zadarmo mi nepřijede, proto v prvém kole hledám radu tady.

Od: 111®
Datum: 27.05.15 11:37

no ona ho může dodatečně vyhodit i tepelná pojistka, protože má zpoždění a vám se to jeví, že není příčina..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.05.15 12:11

Fungování tepelné pojistky neznám, ale pokud to nevyhodí během kde, kdy jede třeba myčka, pračka, varná konvice, proč to vyhodí večerv 22 hod, kdy se pouze svítí na chodbě. A znova uprostřed noci, kdy je vše vypnuté?

Datum: 27.05.15 12:12

Pozvěte si jiného řemeslníka, možná nejlépe revizního technika, bude mít snad více zkušeností, pravděpodobně lepší techniku na odhalení.

Podle mě jsou možné příčiny tak tři: Buď nastala v hlavním jističi závada, která způsobuje jeho vybavení i menším, než maximálním proudem, nebo je někde v bytě stále něco v nepořádku a jistič vybavuje tepelně, nikoliv od zkratu. také je možné, že nastala porucha na HDV, tedy někde mezi hlavním jističem a podružným domovním rozvaděčem.

Jisté je, že nic nikdy není bez příčiny.

Datum: 27.05.15 12:17

Nemáte bojler na noční proud?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.