Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, soused běžně spaluje škodlivé látky, nejčastěji odřezky ze zateplovacích materiálů nebo lakované, barvené odřezky dřeva nebo vlasy z holičství. Smradu je po celé vesnici, jako v tanku. Když mu někdo řekně ať toho nechá, odsekne ať si dem stěžovat na lampárnu, že je na něj zákon krátký. Do baráku mu nikdo nic kontrolovat jít nesmí a pokud se někdo ozve a bude chtít měřit z komínu škodliviny, bude vše spalovat, třeba kolem jedné v noci, aby nebyla vidět barva kouře atd...Prostě, zdá se, že má všechno dobře pozjišťované. To je vážně na takové týpky zákon krátký a jediná možnost je vzít zákon do vlastních rukou a típkovi nechat, třeba ustřelit komín, aby si taky mohl zajít na lampárnu?
Na vesnici žijeme mimo jiného kvůli klidu a čistému prostředí a tento stav je tak pro nás neakceptovatelný. Co s tím dělat? Starostka v této věci, neudělala prakticky nic.
doplněno 26.05.15 18:02:Ten člověk to spaluje po dávkách. Nacpe to tam a za 15 minut mu z komína nic neodchází. Než by nějaká kontrola, policie dojela, tak ucítí sice šílený smrad v celé vsi ale u komína už mu nic neuvidí. A pokud by pokutu první dostal, tak příště bude zapořovat ves v noci, kdy nikdo nic neuvidí. Bohužel ten palič to má asi vymyslené dobře a pokud k němu nemůže přijít nějaká kontrola fyzicky, třeba se starostou, aby mu vzala vzorek z kamen, tak asi neřešitelné. Leda vzít spravedlnost do vlastních rukou.
Jak bych to řešila já - tuhle fotku s průvodním dopisem bych zaslala starostce, Policii, Životnímu prostředí, Hygieně a třeba i na lampárnu. Čím více příjemců, tím lépe. ALE na konci dopisu musí být rozdělovník, komu poštu odesíláte. Tak, aby každému bylo jasné, že o tomto problému ví více institucí a nevěřím, že by se problém nedal do pohybu. Zda něco se vyřeší, netuší, ale za pokus to stojí..
doplněno 26.05.15 18:30:paletro - hledáte jen důvody proč to a ono nejde. Pokud budete jen naříkat, ničeho nedosáhnete. Až vyzkoušíte vše, tak se ozvěte.
Slovo nejde neexistuje. Používáme jej tam, kde se nám nechce přemýšlet, jak by to šlo.
Taky řešení, bude ale ještě lepší, když to pošle více lidí a nějací straší občané, že nemohou ani vycházet ven, že zdravotní stav či astma se zhoršuje, děti si nemohou hrát a nelze věšet prádlo, prostě komfort bydlení je značně narušen.
Pozor, dokonce šlo takové lidi v případě stálých problémů vykázat z obce, ale nevím, jestli to ještě lze.
To, že to reálně nejde..to není moje nebo sousedova novinka..Na tom se shoduje i řada vrcholných politiků, podle kterých je jediným řešením to, co jsem napsal výše, teda přímá možnost kontrol. Oslovím samozřejmě i další instituce, které zmiňujete já osobně - ale ono to není tak lehké. Starostka má petici už více než rok a tvrdí že "koná", no výsledek žádný.., takže tak.
Řada plastických látek parafinické povahy,polyetylen,polypropylen,PET,polystyren je spalovatelných za patřičné dodávky vzduchu.Při dokonalém hoření nevytváří škodlivé látky,kromě CO2 a vody.Ale nelze to docílit v normálním kotli na uhlí.
Látky typu PVC při hoření uvolňují chlor,nelze je tedy spalovat bez patřičného čištění spalin.(spalovny.)
Dokonce i spalování nekvalitního dřeva,nebo organických odpadů může vytvářet škodlivé splodiny.
JABRAKA
Konečně rozumný názor ! Já takové materiály parafinické povahy běžně pálím v kotli na tuhá paliva a při maximálním množství spalovacího vzduchu jde z komína jen slabě našedlý kouř. Při tom tyto materiály mají vysokou výhřevnost! Polystyren nebo PVC však bych do kotle nedal.
Přečti si třetí větu ty trdlo Ale nelze to docílit v normálním kotli na uhlí.
Zdravím, u nás to funguje s MP, zavoláte, ale musí to prokazatelně v době příjezdu čudit a pak je bloková pokuta jistá.
Zdravím, řešení existuje a v celku prosté. Ať se celá vesnice domluví a udělá mu pěknej bordel před vratama, že chtějáí mít na vesnici čisto, že proto taky nebídlíte ve městě, že? Pokud domluva nepomůže, tak bych domluvil menší káru hnoje před barák a bude. Za to Vám může prd, klidně řeknete, že to chtěl.
Tak už jste se dočkal řešení ! V parlamentu je návrh změny zákona o čistotě ovzduší, podle kterého je v případě opětovného ( stačí 2 x) zjištění nadměrné kouřivosti spalovacího zařízení povolena kontrola přímo u zdroje tepla v rodinném domě a v objektu pro rodinnou rekereaci. Kontrolu bude provádět obecní účad.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.