Spalování škodlivých látek

Od: Datum: 26.05.15 17:14 odpovědí: 13 změna: 06.07.15 17:30

Dobrý den, soused běžně spaluje škodlivé látky, nejčastěji odřezky ze zateplovacích materiálů nebo lakované, barvené odřezky dřeva nebo vlasy z holičství. Smradu je po celé vesnici, jako v tanku. Když mu někdo řekně ať toho nechá, odsekne ať si dem stěžovat na lampárnu, že je na něj zákon krátký. Do baráku mu nikdo nic kontrolovat jít nesmí a pokud se někdo ozve a bude chtít měřit z komínu škodliviny, bude vše spalovat, třeba kolem jedné v noci, aby nebyla vidět barva kouře atd...Prostě, zdá se, že má všechno dobře pozjišťované. To je vážně na takové týpky zákon krátký a jediná možnost je vzít zákon do vlastních rukou a típkovi nechat, třeba ustřelit komín, aby si taky mohl zajít na lampárnu? :-D

Na vesnici žijeme mimo jiného kvůli klidu a čistému prostředí a tento stav je tak pro nás neakceptovatelný. Co s tím dělat? Starostka v této věci, neudělala prakticky nic.

doplněno 26.05.15 18:02:

Ten člověk to spaluje po dávkách. Nacpe to tam a za 15 minut mu z komína nic neodchází. Než by nějaká kontrola, policie dojela, tak ucítí sice šílený smrad v celé vsi ale u komína už mu nic neuvidí. A pokud by pokutu první dostal, tak příště bude zapořovat ves v noci, kdy nikdo nic neuvidí. Bohužel ten palič to má asi vymyslené dobře a pokud k němu nemůže přijít nějaká kontrola fyzicky, třeba se starostou, aby mu vzala vzorek z kamen, tak asi neřešitelné. Leda vzít spravedlnost do vlastních rukou.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 26.05.15 17:50
Policii už jste na něj volali?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 26.05.15 17:53

Zdravím, u nás to funguje s MP, zavoláte, ale musí to prokazatelně v době příjezdu čudit a pak je bloková pokuta jistá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 26.05.15 18:07

Zdravím, řešení existuje a v celku prosté. Ať se celá vesnice domluví a udělá mu pěknej bordel před vratama, že chtějáí mít na vesnici čisto, že proto taky nebídlíte ve městě, že? Pokud domluva nepomůže, tak bych domluvil menší káru hnoje před barák a bude. *smich* Za to Vám může prd, klidně řeknete, že to chtěl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 26.05.15 18:05

Jak bych to řešila já - tuhle fotku s průvodním dopisem bych zaslala starostce, Policii, Životnímu prostředí, Hygieně a třeba i na lampárnu. Čím více příjemců, tím lépe. ALE na konci dopisu musí být rozdělovník, komu poštu odesíláte. Tak, aby každému bylo jasné, že o tomto problému ví více institucí a nevěřím, že by se problém nedal do pohybu. Zda něco se vyřeší, netuší, ale za pokus to stojí..

doplněno 26.05.15 18:30:

paletro - hledáte jen důvody proč to a ono nejde. Pokud budete jen naříkat, ničeho nedosáhnete. Až vyzkoušíte vše, tak se ozvěte.

Slovo nejde neexistuje. Používáme jej tam, kde se nám nechce přemýšlet, jak by to šlo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: trtr
Datum: 26.05.15 18:10

Taky řešení, bude ale ještě lepší, když to pošle více lidí a nějací straší občané, že nemohou ani vycházet ven, že zdravotní stav či astma se zhoršuje, děti si nemohou hrát a nelze věšet prádlo, prostě komfort bydlení je značně narušen.

Pozor, dokonce šlo takové lidi v případě stálých problémů vykázat z obce, ale nevím, jestli to ještě lze.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: paletro
Datum: 26.05.15 19:19

To, že to reálně nejde..to není moje nebo sousedova novinka..Na tom se shoduje i řada vrcholných politiků, podle kterých je jediným řešením to, co jsem napsal výše, teda přímá možnost kontrol. Oslovím samozřejmě i další instituce, které zmiňujete já osobně - ale ono to není tak lehké. Starostka má petici už více než rok a tvrdí že "koná", no výsledek žádný.., takže tak.

Od: luha®
Datum: 26.05.15 19:41

Pošlete sousedovi varování, že pokud bude dále spalovat umělé hmoty a další svinstvo, může nečekaně vyhořet. *cert* Vždyť spalování takových látek je nebezpečné. :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.05.15 20:37
avatar

Řada plastických látek parafinické povahy,polyetylen,polypropylen,PET,polystyren je spalovatelných za patřičné dodávky vzduchu.Při dokonalém hoření nevytváří škodlivé látky,kromě CO2 a vody.Ale nelze to docílit v normálním kotli na uhlí.

Látky typu PVC při hoření uvolňují chlor,nelze je tedy spalovat bez patřičného čištění spalin.(spalovny.)

Dokonce i spalování nekvalitního dřeva,nebo organických odpadů může vytvářet škodlivé splodiny.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.05.15 11:35

Konečně rozumný názor ! Já takové materiály parafinické povahy běžně pálím v kotli na tuhá paliva a při maximálním množství spalovacího vzduchu jde z komína jen slabě našedlý kouř. Při tom tyto materiály mají vysokou výhřevnost! Polystyren nebo PVC však bych do kotle nedal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alojzuvfotr
Datum: 01.07.15 23:41

Přečti si třetí větu ty trdlo Ale nelze to docílit v normálním kotli na uhlí.

avatar
Upozornění od sys hejkal 02. 07. 2015 01:19:30
To trdlo tam je zbytečné!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.15 17:30

Ono při neznalosti nejde docílit v normálním kotli na uhlí více věcí. Soused provozuje také normální kotel na uhlí a při zatápění a pak ještě dlouhý čas se mu valí z komína černo-hnědý kouř, který klesá k zemi a zamořuje celé okolí. Možná ale není trdlo :o))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.15 08:48

Možná to je boj s větrným mlýnem, můj příbuzný bojuje v právním státě Česko s podobným případem 10 let bez úspěchu, poněvadž soused je hogo fogo a má plný měšec měďáků

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.15 23:15

Tak už jste se dočkal řešení ! V parlamentu je návrh změny zákona o čistotě ovzduší, podle kterého je v případě opětovného ( stačí 2 x) zjištění nadměrné kouřivosti spalovacího zařízení povolena kontrola přímo u zdroje tepla v rodinném domě a v objektu pro rodinnou rekereaci. Kontrolu bude provádět obecní účad.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.