Nejlepší aku vrtačka?

Od: Datum: 26.05.15 14:56 odpovědí: 12 změna: 27.05.15 16:23

Zdravím vás. Potřebuji poradit aku vrtačku/šoubovák která fakt vydrží. Bude s ní primmárně šroubovat vruty na dřevo stavbě. Pojede cca 3 hodiny denně u různých lídi. Bude možnost i dobíjení. Nechci řešit nepřijetí případné reklamace v tom smyslu "tady je odřená". Co jsem se ptal různě známých doporučují Makitu, Hilti. Nechám si i doporučit konkrétní modely. Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kklaban
Datum: 26.05.15 15:09

Metabo LTX

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.05.15 15:17

Mám Makita DF330DWE 10,8V a je to neskutečnej dříč.

Na to jaký to je trpaslík, tak má neuvěřitelnou sílu a výdrž. Druhá baterie se nabije cca za 20min, tj. dříve než stihnu další vybít.

.

Od té doby co jí mám, tak velkou aku vrtačku už prakticky nepoužívám a na všechno si vystačím s tímto prckem.

doplněno 26.05.15 15:56:

ještě tedy záleží jaké vruty tím chcete šroubovat...

pokud nějaké normální do 5x70, tak stačí i ta malá makita co mám já.

Jestli ale nějaké 8x200, tak bych šel do rázového utahováku.

Ohodnoceno: 2x

Od: jmlc®
Datum: 26.05.15 15:49

Makita - Metabo

vruty do dřeva - silný Max. kroutící momentjá bych šel do Metabo - http://akusroubovaky.heureka.cz/metabo-bs-14_4-ltx-impuls/specifikace/#sectionmá super aku - a tady dokonce jeden navíc...u Makity je baterie slabší a špatně se shání - je skoro stejně drahá, jako nová vrtačka... http://akusroubovaky.heureka.…df451rfe/specifikace/#section

doplněno 26.05.15 15:52:

mám zkušenost s Makitou a s Metabo - a zkušenost je výborná...

http://akusroubovaky.heureka.…lti-sfc-14-a/recenze/#section - ta baterie s Ah se mi zdá k ničemu - pro vaše účely ...

Datum: 26.05.15 16:00

Výrobce je + - jedno ( myslím tím mezi renomovanými výrobci ), ale není jedno technologie, v tomto případě bych volil "bezkartáčový-bezuhlíkový" motor vyhlédnutého modelu . Je to dražší ale má to (prý) prokazatelné přednosti. Sám to nemám, nebyl jsem ochoten dát cca 12.000 Kč do Protoolu/Festoolu, šel jsem do Bosche 18 V se třemi Lion aku za cca 5400 kč

Datum: 26.05.15 17:36

Doma mám Metabo. v práci jsme přes Makitu a Hilti skončili u značky DeWALT. Všechny značky jsou více než dobrý, každýmu ale vyhovuje něco jinýho a mě ted momentálně DeWALT.

Datum: 26.05.15 20:36

Definujte si, co od ní chcete a za kolik. Asi nechcete opravdu nejlepší aku vrtačku za desítky tisíc.

Na účel, který potřebujete, není třeba příklep, není třeba rázové utahování, není třeba velký kroutivý moment, není třeba přesné nastavení utahovacího momentu.

A vysoký výkon je dokonce nežádoucí, protože pak má i vysoký příkon a malou výdrž aku.

Za to ale budete na 3 hodiny práce denně potřebovat akumulátory s vysokou kapacitou, nebo spíš několik sad výměnných akumulátorů.

Ale zároveň chcete lehký stroj, protože ho budete často držet v různých nepohodlných polohách. Takže spíš oceníte lehčí lithiové baterie. Anebo si koupíte vrtačku sice s menší kapacitou aku, ale s několika náhradními akubloky. Bude-li možnost dobíjení, pak v brašně ušetříte místo, když k tomu bude rychlodobíjení. (Jednu baterii používáte, druhá se dobíjí.)

A pokud pojede takto opravdu každý den, bude vás zajímat i trvanlivost akumulátorů. Mnoho rychlodobíječek je mizerných, a akumulátory rychle odcházejí.

Samozřejmostí by měla být vícestupňová spoušť (stisknu hodně, jede rychle; stisknu málo, jede pomalu). A také se hodí nastavitelné prokluzování na dorazu. Je to výrazně levnější než momentové šroubováky, a přitom při šroubování do dřeva to účel splní (lze šroubovat plnou rychlostí až na doraz).

Ohodnoceno: 2x

Od: jinx®
Datum: 26.05.15 23:05

Mam MAKITA 6227D.Bohuzial s mrtvymi bateriami 1,3Ah.Daju sa kupit aj 2,0Ah.Je to dobry a po rokoch stale sluziaci stroj.Limitovane je to zivotnostou baterky.Ja som to poriesil odstranenim clankov z telesa baterky.Na kontakty som napojil 5 metrovy vodic a ten je svorkami z nabijacky na autobaterie pripojeny k 44Ah prenosnej baterii z auta.Nemam nudzu o vykon a nabijanie staci poriesit cez noc.Ak inak nie,da sa napojit priamo v aute na bateku a fungujem dalej.limitovany som iba ...iba...kablom.Ja viem ale na mobilne montaze mimo domova staci zasunut regulernu fukcnu bateriu -ak by som ju mal ...no *smich*.Ale na takove to domaci zvejkani...

doplněno 26.05.15 23:06:

Najlepsia aku-vrtacka je predsa firemna*haha*

Od: jmlc®
Datum: 27.05.15 07:39

Když jsem hledal náhradní baterku do staré METABO, našel jsem ji jen na e-bay za cca 2000,-. V Brně jsem našel firmu, která repasuje akumulátory - dává tam nové články. Z 1,7Ah jsem udělal 2,0Ah a stálo to jen 1100,-Kč s poštou.

Od: honzik*
Datum: 27.05.15 08:06

asi Vám to k ničemu nebude, ale před 4 lety, když jsem se chystal na rekonstrukci podkroví jsem si koupil BOSCH GSR 14,4V, tenkrát za 4 tis. Jenže ještě s Ni-MH akumulátory. Nemůžu na ní říct jediné křivé slovo a od té doby udělala tisíce děr a zašroubovala tisíce vrutů. U obou akumulátorů ještě dnes (používám už jen příležitostně), nepozoruji nějaký pokles výdrže nebo výkonu. Za ty prachy prostě neuvěřitelný pracant.

Od: isteron
Datum: 27.05.15 08:14

Keď je v dielni, tak najradšej elektrickú, keď vonku tak batériovú , s 2 batériami.

Od: 111®
Datum: 27.05.15 11:24

kdo hledá baterky do MAkity, ale i jiných strojů koukněte na http://www.battery.cz/baterie-do-naradi/

doplněno 27.05.15 11:41:

já mám Makitu nějakých 18let, třetí baterky a furt drží...ale nerad bych to zakřiknul, pravda má nové sklíčidlo..

Od: host
Datum: 27.05.15 16:23

Jestli máte možnost se podívat do německého časopisu Test z března letošního roku, obdobu našeho dTestu, najdete tam hodnocení, parametry a výsledné bodování asi dvaceti nebo i více různých aku vrtaček, šroubováků i s orientačními cenami.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.