Zvedání nové střechy

Od: Datum: 26.05.15 14:18 odpovědí: 5 změna: 26.05.15 23:36

Dobrý den,s rodinou bydlime v rodiném domě. Dům je ve výborném stavu. Nedávno jsme se rozhodli, žebychom přistavěli (udělali nadstvabu). Obnášelo by to mimo jiné i vzednutí střechy zhruba o metr. Bohužel jsme před třemi lety nechali udělat novou střechu ( z šindele). Chci se tedy zeptat zda je nutné při přistavování udělat novou střechu nebo jí lze rozebrat a potom znovu přidělat. Součástí střechy je i jedno střešní okno. Chtěla bych vědět jestli s tím máte někdo zkušenosti. Děkuji moc za odpovědi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 26.05.15 14:42
Zalezi jak je strecha delana. Lze i zafixovat a zvednout o onen metr a podezdit. Vezmete si na obhlidku projektanta a tesare. Jinak strecha jde rozebrat a znovu slozit. Jenom ten sindel budete muset poridit novy.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.05.15 18:52
avatar

Zvednout střechu a podezdít samozřejme lze, pokud se to umí a máte prostředky a pomůcky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ahojte
Datum: 26.05.15 21:09

Děkuji Vám pánové. Samozřejmě si na to najmu firmu která to bude umět střechu zvednout i bez zbytečné likvidace =) ... ráda bych se ještě zeptala zda víte jak se pohybují ceny, pochopitelně vím že záleží na stvau střechy a domu celkem, ale chtěla bych vědět alespoň rozmezí jak se pohybují ceny, na stránkách žádné firmy jsem to nenalezla.

Datum: 26.05.15 22:45

Ahoj. Ve stavařině, se dá udělat skoro cokoliv. Jen je před tím otázkou, co to bude za úpravy, stavebně konstrukční situace a jak moc se ta která úprava vyplatí provést. Třeba, jestli je ta původní střecha jednoduchá a pod pozednicí je čirou náhodou proveden betonový věnec, jde, šlo by ho, několika hydraulickými hevery i s tou střechou vysunout výš. Dělali jsme něco podobného s garáží. Původně byla s vraty na Š 1203 a po přidání 4 šárů silikátů se tam dalo zajet se skříňovou Avií. Vysekaly se kapsy pro hevery, jimi se to našponovalo a klíny se oddělila zeď pod věncem. Strop byl z PZD v traverzách. Šlo to. Co takováhle sranda může dneska stát netuším. Stavař praktik by to měl umět ocenit. Dělá se to.

doplněno 26.05.15 22:49:

PS: Jestli je potřeba udělat jen třeba jednu stranu domu, tak se dá ta střecha rozebrat jen částečně. I to se dřív provádělo docela často. Hlavně na vesnicích, když se pro mladý zřizovalo podstřešní bydlení.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ahojte
Datum: 26.05.15 23:36

Děkuji za odpověď ... Ano, to je pořesně náš případ, my mladí si děláme podstřešní bydlení =D Akorát v Praze =D

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.