Ideální solární sprcha na chatu?

Od: Datum: 24.05.15 17:07 odpovědí: 5 změna: 26.05.15 09:23

Ahoj všem,

blíží se léto a s přáteli budu jezdit na chatu. Jelikož tam není elektřina ani přivod vody a plynu rád bych vyrobil venkovní sprchu. Jde teď o to jak. Moje představy jsou takové:

- slušný průtok vody
- možnost alespoň se 4x vysprchovat bez opětovného čerpání

První co se nabízí je jakýsi gumový vak. Napadlo mě, že bych jej umístil na střechu, kde by se rychle voda ochřála. Co jsem se díval prodávají se hlavně po 20L. Ale nelíbí se mi, že vak má opravdu malou hadičku na osprchování a navíc těch 20L to je tak maximálně na dvě osprchnutí. Ještě se prodávají 40L verze, ale to je v podstatě to stejné. A nakoupení 5x20L černých vaků, to také není zrovna elegantní. Kamarád mi ještě poradil koupit si sud 250L a natřít ho načerno, ale tam zase nevím, jak dlouho by se voda ohřívala, nicméně i to se jeví jako nějaké řešení.

Má někdo na chatě solární sprchu? Jak jste to řešili vy v případě více lidí? Myslím, že by to chtělo opravdu něco univerzálního, ale nic mě nenapadá zatím.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 24.05.15 17:44
Mame na zahrade solarni sprchu. Starci lazenska kamna, natrena na cerno. Kdyz je vody malo, da se pod nimi i zatopit. Trochu problem je, ze ke sprchovani je treba tlak, pac privod je vespod a odtok nahore. Takze ve vasem prilade na strechu jeste ten sud aby voda mela spad.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.15 18:27
avatar

Já jsem kdysi zažila uzavřené barely, natřené černou barvou. Byly na svažité zahradě, sprcha byla na kachlíkách, mezi smrčky, pod kopečkem. Ty barely byly propojené hadicemi. Majitel mi vysvětloval, jak to funguje. Už nepamatuju, jak to bylo. Fungovalo to na principu stoupání teplé vody. Ale ten, kdo to vymyslel, ten to vymyslel přímo hlavou. V chatě nás bylo několik rodin a teplá voda nikdy nepochyběla. *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dfrtz
Datum: 26.05.15 00:44

S tím pytlem bych byla opatrná, protože voda v něm může být taky pěkně horká a neosprchujete se nikdo.

My máme něco jako toto: http://www.vasehadice.cz/fotk…y26042/fotos/_vyr_8875476.jpg a voda je v tom úplně horká, musí se naředit studenou vodou, aby byla použitelná.

Nemáte ani studnu s čerpadlem?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.15 09:06

Zmíněný natřený sud se jen tak u nás sám neohřeje.

Aby to fungovalo, tak musíte k němu napojit smyčku (třeba 10m) ze silné černé hadice, vyspádovat ji a pak se bude voda samotíží ohřívat mnohem rychleji.

Jen si nedovedu představit jak a odkud do toho sudu (který bude někde na střeše) dopravujete vodu bez vodovodní přípojky a nebo čerpadla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.15 09:23
avatar

Nic jenoduššího (a pro Vás funkčního) než:

1. černý 100l sud "na střeše" se samospádem ke sprše

2. ruční (např. pístové) čerpadlo pro doplňování vody do sudu

3. propojení

asi nevymyslíme

P.S.: pokud není ten černý sud ve stínu, ale opradu na něj svítí sluníčko, ohřeje se poměrně velice rychle..

doplněno 26.05.15 09:56:

P.S. mimochodem...pokud máte v blízkosti alespoň nějaký potok, dal by se použít pro doplńování vody v sudu na střeše tzv.vodní trkač.., úžasné to zařízení..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.