Ložisko pračka

Od: Datum: 24.05.15 21:32 odpovědí: 10 změna: 02.06.15 12:53

Poradíte jak vyndat ložisko z pračky Whirpool? Po šesti letech ale téměř každodenním praní odchází. Pračka rozebraná, ložisko nejde ven.

doplněno 02.06.15 09:45:

Hlásím že pračka úspěšně opravena a týden opět pere, ložiska a gufero cena kolem dvou stovek. Nicméně stejně dřívě či později budeme muset koupit jinou, ale to už je na založení další otázky. Mimochodem po rozebrání vany by jeden nevěřil, v jakém humusu pereme a to pračku čistím octem na nejvyšší teplotu, ale asi to chce častěji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.05.15 21:46

Pokud nemáte přípravek na stažení ložiska - tzv. stahovák, tak ho nesundáte.. Divím se , že jste se vůbec do toho sám pustil ..Možná vám pomůže nějaký zručný řemeslník, který podobné přípravky vlastní, např. opravář motorových vozidel a motocyklů, a pod.

Ohodnoceno: 0x

Od: pb®
Datum: 24.05.15 22:02

V klidu, stahováky pochopitelně doma partner má. Nepustil se do toho jen tak, je velmi šikovný. Zvládne vyměnit motor u auta, odmontovat a namontovat hydraulické čelo, udělat doma rozvody elektřiny i vody a další věci, které by vydaly na stránku A4. Pustil se do toho sám až po konzultaci s kamarádem-opravářem výtahů, který má opravu praček jako koníčka. Ten říkal, oprava za dvě stovky, ale s...t se s tím budeš celý den. Co jsme nečekali je celoplastová svařená vana.Na videích ukazují jen že se povolí pár šroubů a vana se rozebere. Takže asi nějakým způsobem opatrně rozebrat s co nejmenším poškozením.

Jak mám říkal známý, který praček rozebral a opravil hodně, nemá cenu si kupovat drahou pračku, kup tu nejlevnější, stejně ti víc jak nějakých 8 let nevydrží. Ta naše držela 6 let za to v posledních třech letech každodenního praní. Když se v tom člověk nevyzná, těžko si vybere pračku se snadnou opravou. To se v obchodech nepíše a prodavač to neví. A jestli by u té naší znamenalo vyměnit i vanu, tedy oprava za několik tisíc, to si radši připlatím a koupím opravdu novou.

doplněno 24.05.15 22:34:

Hydraulické čelo na nákladní automobil-ta věc v zadu na složení nákladu.

Datum: 24.05.15 22:07

Tak jestli je vana plastová svařená tak tu jedině v půlce rozřezat vyklepnout buben vyměnit ložisko a guffero a zpátky svařit.Je to pakárna ale jde to *uspech*

doplněno 24.05.15 22:59:

@ctenar :Tak stahováky může mět jaké chce ale vnitřní ložisko a gufero bez půlení vany prostě nevytáhne-větší ložisko přes menší díru *zed* a ještě hřídel bubnu *bzum* Nějaké video je tady akorát je vana šrubovaná

doplněno 25.05.15 19:42:

Tady to dělají v Hradci Králové(je to blíž) http://www.elektra-dvorak.cz/sluzby.php ale jestli máte doma kutila tak by to měl zvládnou(když jsem to zvládl já *smich* )-tenkým kotoučem to ve sváru opatrně říznout,rozpůlit,vyměnit ložisko a gufero a poté svařit PP drátem.Já to nahříval horkovzdušnou pistolí s ůzkým nástavcem na foukání

Ohodnoceno: 1x

Od: ctenar
Datum: 24.05.15 22:29

Jestli má stahováky, jak nechápu, v čem je problém. Normálně to zapře za ten plastový okraj díry, ve které to ložisko je, zahákne ho a vyšroubuje ven.

Na Youtube je i video, jak ho z toho bubnu vymlátit, ale teď ho nemůžu najít. Skoro bych vsadil, že jsem si ho dal do Záložek, ale asi na mém jiném počítači :(

Jediné, na co se musí u těchto nerozebíratelných bubnů dávat pozor je to, že je vždy napevno podložen ten plastový střed. Když se do bubnu začne mlátit jen tak, tak praskne. Nemá takovou pevnost, aby údery do svého středu vydržel jen když sedí nasvých okrajích.

K tvé odpovědi: co je "hydraulické čelo"?

Dražší pračky mívají více programů, nerezové součástky, lepší motory a tlumiče. Souhlasím ale s tím, že je těžko soudit kvalitu pračky bez toho, aby ji člověk rozebral a v krámech ví úplné prd. Takhle podrobně pračky bohužel nikdo netestuje :(

Buď ráda, že máš doma takového šikulu. Tou opravou ti ušetří dobrých 10 tisíc. Nevěřila bys, kvůli jakým banalitám lidé vyhazují pračky, které si zručný člověk dokáže za pár korun opravit.

doplněno 24.05.15 22:57:

Na tomto videu používají nějaký pěkný stahovák. Je to úplná hračka.

To druhé video je myslím to, o kterém jsem mluvil a které ukazuje, jak to vymlátit ven bez stahováku.

doplněno 25.05.15 10:43:

Jak tak čtu odpovědi a reakce tazatelky, tak začínám nabývat dojmu, že se popisuje případ, kdy se při výrobě pračky vsadí do poloviny plastové vany plechový buben, pak se nasadí druhá polovina plastové vany a místo toho, aby se to sešroubovalo, tak jak je vidět na videích, se to svaří *ee* To je pak pochopitelně bez rozříznutí neopravitelné a samotného by mě zajímalo, jak výrobce očekává, že se to bude opravovat? Že se bude měnit celá vana i s bubnem? Nebo že ložisko odejde až za více let než je životnost pračky a že se tedy neočekává, že se to bude kdy opravovat? *zed*

Ohodnoceno: 1x

Od: honzajs122
Datum: 25.05.15 10:24

tento servis dělá výměny ložisek v plastových bubnech se zárukou dva roky. Buben se musí říznout a pak zase svařit. Tak to zvažte...

Datum: 25.05.15 11:56

Děkuju, to jsem včera našla. Ale bohužel v Ostravě, my jsme z Prahy. Poslat jim vanu s bubnem poštou?

Datum: 24.05.15 23:08

Čo som počul,tak na týchto práčkach menia opravári celý domček.: http://www.teleso.sk/nahradne…/lozisko-loziskovy-dom-pracky

Datum: 25.05.15 09:48

Nepíšete co je to za typ Já mám taky whirlpool a ložiska jsem měnil dvakrát.Teda celé domky a ještě mám na každé straně jiný.Pak jsou domečky které jsou stejné. Není nic složitého. Pak jsou také pračky u kterých se nedají normálně domky vyměnit a musí se zozříznout vana vyměnit ložiska a zase svařit,jak už tady bylo popsáno. Na internetu najdete odkaz na firmu která se tím zabývá.

Od: ctenar
Datum: 02.06.15 09:49

Jak jste ji nakonec opravili? Jen výměna domečku nebo řezání + svařování plastového bubnu?

Datum: 02.06.15 12:53

Máme ten typ se svařenou plastovou vanou. Takže se musela vana rozříznout a partner to pak nesvařoval, ale provrtal, sešrouboval a mezi to dal nějaký tmel na lepení/utěsnění? motorů.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.