Alternativa k Den Braven Mamutu

Od: Datum: 24.05.15 16:35 odpovědí: 7 změna: 25.05.15 11:11

Doporučíte nějakou vhodnou alternativu pro Den Braven Mamut?

Lepil jsem s ním v kuchyni na dlaždice (lesklé) držák na naběračky, vařečky atp. a už mi párkrát věci upadly, takže bych rád zkusil něco lepšího.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.05.15 16:53
avatar

Za svůj život jsem na dlaždičky už lepila možným i nemožným a vždycky to časem spadlo. Vždycky! Kdybych sečetla peníze za lepidla, mohla bych několikrát zaplatiT šikovného chlapa, nejlépe zedníka-obkladače s vrtačkou. Hmoždinky, vruty a klid do smrti!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.15 18:48

No každé lepidlo je na něco jiného a všemi vychvalovaný mamut toho udrží dost ale ne vše.Já lepím na dlaždice silikonem na sklo a zatím drží http://www.ceresit.cz/produkty/cs23/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.15 19:22
avatar

Oboustranná lepicí páska.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.15 19:38
avatar

Je vhodné lepené místo na obkladačce zdrsnit a očistit např. líhem nebo tech. benzínem. Pak by to mělo vydržet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luha®
Datum: 25.05.15 03:54

Neutrální silikonový tmel velmi dobře a trvale drží na všem. Kyselý jenom na skle nebo sklovině (porcelán ap.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.15 08:55
avatar

Zdravím,
z obkladaček a dlaždic většinou časem opadá všechno, ať už je to přilepené čímkoli. Důvod je jednoduchý a prostý - povrch obkladaček či dlaždic je buď mastný (typicky v kuchyni) nebo je na něm povlak mýdla (což je vlastně taky tuk). O mnoho lépe všechnod drží, pokud oba povrchy (obklad i lepený předmět) perfektně odmastíte. Zapomeňte na nějaký benzin, technický líh a pod. Jediné pořádné odmaštovadlo je buď čistý lékárenský líh a nebo aceton, po všem odstaním stejně zůstávají mastné stopy. A odmastit ne jen otřením, ale zvlště u obkladů a dlažeb opravdu poctivě povrch vytřít - umýt. Pak bude držet i oboustranná lepící páska a lepidla jako mamut atd. Osobně cpát všude silikon považuju za zoufalost dnešní doby - jsou lepší řešení.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.05.15 11:11
avatar

Víte kolik váží samotný věšáček + naběračky, obracečky, vidličky? Víte kolikrá naběračku ihned nenadzvednete, ale mimovolně za ni zatáháte, pověsíte se na ni? Schválně, typněte si. Rozhodně ne peříčko!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.