Výměna elektroměrové skříně

Od: Datum: 07.06.15 21:39 odpovědí: 4 změna: 08.06.15 10:02

Dobrý den,

v nejbližší době bude v RD prováděna rekonstrukce elektroinstalace a výměna elektroměrové skříně. Současná elektroměrová skříň je na dřevěné desce umístěna uvnitř domu-nevyhovuje. Mohu prosím novou elektroměrovou skříň ponechat na stejném místě?

Četl jsem v podmínkách EONu, že by měla být umístěna na veřejně přístupném místě. Bohužel to ale po technické stránce není možné, jednak je na domě nová fasáda a hlavně se jedná o starý dům a jakýkoliv zásah do stěn může mít špatné následky ve statice a přínést komplikace.

Je možné získat vyjímku? Nebo nebo se neptat, nahlásit rozplombování, vyměnit a ponechat na stejném místě, požádat o zaplombování a postavit je k hotové věci?

Předem děkuji za rady a odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.06.15 22:36

Jestli nenavyšujete jistič-neměníte stávající podmínky tak nahlaste odplombování(poruchu jističe) a domluvte se na zaplombování-mají nějakou lhůtu.Ale pozor jestli máte staré Al dráty které se budou lámat technikovi pod rukama nemusí vás připojit

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomastom
Datum: 08.06.15 10:02

Hodnota jističe zůstane stejná, jen se celá elektroinstalace vymění za měď.

Datum: 08.06.15 08:15
avatar

Po celkové rekonstrukci budete potřebovat revizní zprávu a obávám se, že když budete postupovat podle Magora, nikdo Vám jí nenapíše. Porušení statiky domu bych se nebál, ona ta skříň není zas až tak velká, případně se nad ní dá udělat překlad. Jestli máte skutečně vážný důvod, proč nelze rozvaděč zabudovat do fasády, lze to vyřešit přistavěním "kapličky" někde na hranici pozemku. Že Vám dodavatel umožní výjimku dost pochybuju, ale možné to je. To se ale musíte zeptat jeho (radši předem, stačí obecně, třeba anonymě telefonem, ať to pak nemusíte celé předělávat).

doplněno 08.06.15 08:20:

Na práci takového rozsahu byste měl mít projekt, takže bych to nechal na projektantovi.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tomastom
Datum: 08.06.15 09:59

S revizí samozřejmě počítám. Přistavění kapličky možné určitě není, před domem je hned městský chodník a není kde.

Zkusím se zeptat anonymě u dodvatele energie a přeptám se i revizního technika.

Kdybych měl peníze na projektanta tak bych to neřešil.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.