Maringotka osvětlení

Od: Datum: 23.05.15 15:33 odpovědí: 8 změna: 24.05.15 22:43

Dobrý den, máme takovou maringotku uprostřed lesů kde děláme oslavy a nebo jen tak něco ugrilovat. Ale teď máme problém protože nám vadí že tam není světlo. Já myslel dát tam autobaterii a ledky ale nevím jestli je to dobrý způsob proto vás prosím o radu jak to osvětlit. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.15 15:50
Je to dobrý nápad, 12 V akumulátor z auta a na něm připojený třeba LED pásek na 12 V běžně k dostání v potřebné délce a výkonu.
A nebo pár samostatných LED s odporem Vám spíchne každý bastlíř či kutil.
A je to bezpečnější než svíčka či petrolejka, zvláště když už je upito.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.05.15 17:20

Ještě bych tam nabastlil nějaký dobíjecí zařízení přes solární panel.

Ohodnoceno: 1x

Od: janm
Datum: 23.05.15 18:30

Na občasné užití co petrolejky?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.05.15 18:35
Petrolejku dovnitř nechci protože smrdí a je nebezpečna když jí někdo převrhne. A ještě řeším osvětlení ven před maringotku. My před maringotkou grilujeme a máme tam ruční pipu ze sudem ale tam potřebujeme nějaké silnější světlo...já myslel reflektor s led ale dělá se jen na 230v a když se dělá na 12v tak je drahý. Takže mi prosím poraďte Děkuji.
Datum: 23.05.15 20:39

Jako osvětlení prostoru před maringotkou bych použil couvací světlomet.Ten pořídíte za pár šupů.

Datum: 24.05.15 22:43

Ta elektrika ven, podle mně není moc dobré řešení. Přitahuje veškerou havěť co lítá kolem. Preferuju a doporučuju, pokud je to možné, louče, naplněné repelentním olejem.

Od: luha®
Datum: 23.05.15 20:36

Použijte autobaterii a měnič 12V/230V. Osvětlovat můžete úsporkama nebo LED žárovkama. Měnič si můžete zvolit 150W až 350W, cena se pohybuje od 750 Kč.

Datum: 24.05.15 16:33

Veď na je už bežne kúpiť led svetlo na 12 V,minule som na pumpe takto videl takzvanú sulfidku s led diodami.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.