Kolejničky,garnyže na záclony-instalace

Od: Datum: 23.05.15 11:03 odpovědí: 7 změna: 23.05.15 21:41

Prosím o radu:v mém novém bytě mám rámy oken i dveří na balkon skoro až u stropu.Proto se tam nemohou instalovat běžné garnyže,na které jsem byla zvyklá,ale musí to být něco na strop,aby se okna i dveře daly otvírat.Vůbec s tím nemám zkušenosti,co je nejvýhodnější.Kamarádka má kolejničky v bytě,ale stěžuje si na to,že zavěšování záclon pomocí nějakých háčků je přímo horor.Nevím si opravdu rady,co zvolit-poradíte mi?Díky za každou zkušenost.S.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.15 13:38

A proč si kamarádka propichává záclony a nedá tam žabky http://www.urbanek-ul.cz/do-kolejnice-typu-u-a244

doplněno 23.05.15 20:35:

Ale vždyť i ty žabky můžete připnout na zemi.Aspoň moja to to tak dělá cca po 15cm a já to potom navleču na tu kolejničku.A jestli chcete navlékat na trubku tak použijte něco takového(teda jestli je tam na to místo) http://www.urbanek-ul.cz/garnyze-drzak-stropni-duo-p1347

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.15 14:52

To magor:já vůbec nevím,co ona má a otázka,proč si tam nedá žabky není rada pro mne.Tu tady hledám já pro sebe.Bohužel si ale myslím,že je to přesně,jak napsala níže pohanka-že to je k vzteku.Asi ty žabky kamarádka má také.Spíš by mi pomohlo,jestli někdo nevynašel něco lepšího.Ale i tak dík za odpověď.S.

Datum: 23.05.15 21:41
avatar

Magore, tohle se tam nevejde. Přes to okno nebo dveře neotevřeš. O tom, jak by to vypadalo, ani nemluvím. U té mé garnyže jezdí žabka prakticky po stropě a je schovaná za tou krycí lištou. Ta je široká odhadem cca 8cm. Ta tvoje do středu tyče 11,5cm + kroužek + žabka. To se tam fakt nevejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.15 14:22
avatar

Nic horšího neznám, než mít starý způsob na žabky. To mě trefí šlak, ruce nahoře se brzy odkrví, na poprvé se člověk málokdy trefí. Po třetí žabce ve mě vzrůstá napětí. Čtvrtou zacvaknu s odpočinkem nadvakrát, u páté skáču ze štafliček s výkřikem, kdo tohle vymyslel, taková ptákovina, na tohle nemám nervy. Zlaté tyče našich babiček a tunýlky na záclonách. Vyháknete tyč, na zemi nasoukáte záclonu a nasadíte tyč i se záclonou do otvorů v garnyži.

Existují konzole, které se dají celé spustit dolů, ale jsou velmi drahé. Optejte se v dekoračních studiech, to by v tom byl čert, aby se nevymyslelo již něco nového, co by ušetřilo tuto nepříjemnou a nemilou činnost.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.05.15 14:47

Pohanko,mluvíte mi z duše.Mně už je jedno,že by to stálo nějakou korunu navíc,ale to na žabky/to ani nevím,co je,měla jsem tyče + kroužky a bylo to prima!/ to bych asi rovnou vyhodila i se záclonami.Já tedy zkusím najít na NETu jestli je něco takového,co se sundá a i se záclonami pak zase pověsí.Ale nevím,nevím.Proto jsem hledala tady,jestli někdo nenašel něco lepšího,ale asi není nic než taková šílenost.Moje dcera má okna bez záclon,jen žaluzie,ale mně to připadá jak v kancerláři.Ty záclony jsou pro mne lepší.Díky za účast.S.

Datum: 23.05.15 16:02
avatar

Právě pro tohle řešení jsou garnyže na strop, na které se nacvakne krycí čelo. Garnyže jsou buď s háčky, na které se záclona uchytí za stahovací nit v zácloně nebo se na ně dají dát žabky, případně jsou rovnou se žabkami, v tomhle případě plastovými. Navlékat záclonu za tu stahovací nit či šňůrky je opravdu mnohem pracnější, než na žabky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.05.15 18:08

To:ladinpraha-Díky!Díky!Hned to jdu zjistit.Alespoň něco,co už není tak ke vzteku.S.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.