Praskla zaruben

Od: Datum: 21.05.15 23:28 odpovědí: 7 změna: 22.05.15 13:13
Dobry den,
Pred cca 6 mes. nam spolecnost Okna Macek instalovala vsechny interierove dvere. Ted koukam na tech do koupelny je praskla zaruben směrem od zeme nahoru, cca 10cm, ze strany do chodby ne do koupelny. Prisel technik, vlhkost pry v ramci mezi, vyfotil a nahlásil. Dnes jsem dostala dopis: ...Z fotodokumentace je zřejmé, že k poškození došlo mechanickým způsobem, nejspíše úderem do zárubně ve spodní části. Podle reklamačního řádu se poskytovaná záruka ani odpovědnost za vady nevztahuje na vady vzniklé mechanickým poškozením...
Rozhodne jsme ničím ne zárubně neuderili. Jak to prokázat? Co si o tom prosim myslíte?
Dekuji!

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: junek
Datum: 21.05.15 23:41

Těžko říci...třeba vlhost v normě není..chtělo by to znovu překontrolovat vlhoměrem...,ale kvalitním.

Pokud by to šlo opravit svépomocí...asi bych se snažil s firmou dohodnout..a požádat je o trochu mořidla a laku...pochybuji,že změní názor, když už poslali dopis...hádat se s nima bude nejspíše zbytečné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.15 07:15
avatar

"...hádat se s nima bude nejspíše zbytečné."

Takže sklopit uši a radši se firmě ještě omluvit za to, že jsem je obtěžoval pokusem o reklamaci? *sok* Bohužel, takhle u nás jedná většina lidí. Pak jen někde v koutě tiše nadávají, že je zase někdo odrbal. Pokud si je tazatel stoprocentně jistý, že závadu nezavinil, musí se bránit! V krajním případě existuje něco, jako nezávislý odborný posudek, případně soudní znalec. Je to ovšem běh na dlouhou trať a vyžaduje pevné nervy. Záleží na tazateli, jestli mu to stojí za to.

doplněno 22.05.15 07:22:

Z odpovědi firmy vyplývá, že firma posoudila poškození jen podle fotky. Takže se na to nikdo z firmy ani nebyl podívat z blízka. Jejich expert je zřejmě jasnovidec, nebo si nechává dálkově radit od věštce v televizi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.15 07:07
avatar

Já si myslím, že všichni prodejci se v první fázi snaží hodit vinu na spotřebitele. Spadlo vám, ochodil jste to, nepoužíval jste to podle návodu, použil jste to nevhodným způsobem. Kolikrát jsem to já a všichni moji známí slyšela?! Od bot, přes hodinky, pračky, protáčející se kličky u oken, až po zapáchající maso. Já bych opravdu pečlivě prozkoumala zárubeň, jestli tam není stopa po úderu a bránila bych se. Musel by to být úder snad beranidlem, aby zárubeň praskla a to by muselo být přece vidět. Začala bych tím, že bych vyhrožovala znalcem, kterého zaplatí ten, kdo prohraje. Nedala bych se!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.05.15 07:26
avatar

takto prasklou záruben jsem už viděl - u země byla křivá zeď,při montáži to stáhli truhlářskou svorkou a prasklo to...koukněte na obložku zboku,jestli je dole těsně na zdi a výše je mezera,vyplněná akrylem,hádal bych se,že to je chyba při montáži...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.15 09:08

Ak ste si istý,že ste do nej nebuchli,tak nech vám prídu ukázať a označia miesto úderu,že potom budete reklamáciu považovať za bezpredmetnú inak,že dáte spraviť odborný posudok a ak preukáže neodbornú montáž,tak zaplatia ho,ako aj opravu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.15 09:31
avatar
Máš to futra dřevěné s nebo nějaká umělotina? Prasklá umělotina se nedá opravit, jedině výměna, u dřevěných to většinou opravit jde.
Ale jak zde již zaznělo, rozhodně bojuj dál.
Dej sem fotku at víme víc.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.15 13:13
avatar

Myslíte ostění nebo zaklapávací lištu? Ono je to pro macka asi obrovský problém nechat poslat nový kus z Polska...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.