Ukončení nájmu - vystěhování z bytu

Od: Datum: 21.05.15 21:11 odpovědí: 8 změna: 23.05.15 08:14

Dobrý den,kamarádka pronajímá byt a jsou v něm občani tmavé pleti. Najemní smlouva jim skončila před dvěma mesíci k určitému datu.Oni se ale nehodlají odstěhovat. Na další měsíc má už podepsanou smlouvu s jinými lidmi.Oni však vyhrožují po telefonu,že byt budou hlídat i další rodinný příslušníci aby je nemohla vystěhovat. Prosím o radu jak toto řešit.Moc děkuji. Jirka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: sos®
Datum: 21.05.15 21:15

Buď policie nebo kalašnikov. Jiné řešení, pokud je řádně ukončena smlouva, není. A protože se policie bojí, pak nezbývá nic jiného než to druhé.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vklus
Datum: 21.05.15 21:18

A proč si je tam nahnízdila?

Policie, soud, apod. Vše na dlouhé lokty a tipuju, že byt mezitím totálně zničí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.05.15 21:41

Co se stane,pokud by si sehnala partu chlapů a násilně je prostě vystěhovala před dům. Bude asistovat policie?,když vlastně neoprávněně okupují byt,kde vlastně už nemají co dělat,nebot smlouva už zkončila. Není to něco jako omezování svobody majitele nemovitosti?Třeba s pohledu,že do bytu by se chtěl nastěhovat třeba rodinný příslušník. Děkuji Jirka

Datum: 21.05.15 23:37
avatar

Kamarádka musí postupovat podle zákona.

Tzn. nejdřív nájemníkům doručit písemnou výzvu k uvolnění bytu, pokud se nevystěhují

do uvedeného data (doporučuji dát jim alespoň 15 dnů), vystěhovat je za pomoci policie.

Pokud kamarádka nájemníkům nedoručila písemnou výzvu, nájemníci nic neporušují.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.15 22:45

Jestli se policie bojí nebo nebojí,není podststné. Důležité je zda je povinna zasáhnout pokud v bytě je osoba,která nemá platnou najemní smlouvu. A majitelka bytu (domu) tak nemá přístup do své nemovitosti.Není to trestný čin užívaní cizí věci?

Datum: 21.05.15 23:27
avatar

Rozhodně se jim musí poslat výzva http://www.realhit.cz/pravni-…ajmu-dle-noveho-obcanskeho-za a potom to řešit na Policii.

Jednejte rychle jinak by mělo platit "Pokračuje-li nájemce v užívání bytu po dobu alespoň tří měsíců po dni, kdy měl nájem bytu skončit, a pronajímatel jej v této době písemně nevyzve, aby byt opustil, platí, že je nájem znovu ujednán na tutéž dobu, na jakou byl ujednán dříve ..."

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.15 23:33
avatar

Už kamarádka nájemníkům doručila písemnou výzvu, aby do konkrétního data uvolnili byt?

Nedoručí-li jim písemnou výzvu k uvolnění bytu do tří měsíců ode dne, kdy měl nájem skončit,

prodlouží se podle NOZ nájem na stejnou dobu, na jakou byla sjednána původní smlouva.

Odkazy:

Nájem bytu (NOZ, § 2235 a následující)

Ukončení nájmu (NOZ, § 2285 a následující)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.15 08:14
avatar

Já vůbec nechápu kde je problém. Pokud vaše kamarádka postupovala podle práva a vypověděla jim smlouvu, viz odpovědi ostatních rádců, tak nevím čeho se bojí. Už bych byla dávno na policii a tam bych žádala o jejich asistenci a zásah. Také bych okamžitě nahlásila, že mi je telefonicky vyhrožováno a tak dále. Ta Vaše kamarádka buď neříká pravdu, nebo se nepřiměřeně bojí. Pokud se jenom bojí, tak to nikdy nevyřeší a ti lidé tam zůstanou dál. Bude se s tím stavem muset smířit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.