Kávový logr - kam s ním?

Od: Datum: 21.05.15 15:41 odpovědí: 19 změna: 29.05.15 18:25

Ucpává kávový "logr" odpad u kuchyňského dřezu?Výléváte to do dřezu nebo do záchodu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.05.15 15:43

Vylévám do dřezu 30 let a nic se neděje

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.05.15 14:02

Také vylévám do dřezu a jak to počítám, taky mi to vychází na nějakých 30 roků ;) (*1968 a kafe piju asi od 16 let).

Často jsem slyšel varování, že ucpu odtok, ale nikdy k ničemu takovému nedošlo.

Doma mám pressovač, tam je to jiné, to jsou takové polosuché bobky, které dávám do kyblíčku a když je plný, vyhazuji do koše (směsný odpad; kompost nebo biologický odpad v okolí nemám, jinak by ty bobky přišly tam).

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 21.05.15 15:49

Dobrý den, to musíte vyzkoušet - záleží na průměru trubky u odpadu. Po špatné zkušenosti a častém ucpávání odpadu už zásadně vylévat do záchodu. Ale, většinou si dělám kávu rozpustnou a bez "lógru". Horší jsou asi oholené vousy v odpadu pod umývadlem - ty také zanáší trubku. Zdravím!

Datum: 21.05.15 16:00

kamarad ze tridy mel v baraku maly bar-kavarnu a dole ve sklepe jsme meli "telocvicnu", a od te doby poctive klepu logr do kose... z cisticiho kusu odpadu tam vecne vzlinal a ucpaval hnijici logr, a ten nechutny smrad z toho... az se divim, ze piju kafe ... jste mi pripomnel letitou vzpominku na mladi :)

doplněno 21.05.15 16:09:

znovuobjevena zapomenuta vzpominka na mladi je vzdycky fajn, tak jakepak omluvy :)

Datum: 21.05.15 16:07

Omlovám se Joudic.

Datum: 21.05.15 16:17

Měla jsem tu čest být u čištění odpadní roury, zatemované logrem tak, že důkladně už vyčistit nešla. Záleží hodně na průměru odpadu a na tom, jak často se tam lije voda, aby ten logr neměl možnost se usadit a ztvrdnout. Pokud se brzy a důkladně spláchne, asi to neudělá nic. Ale pro jistotu vylévám na kompost. Zdravím.

Ohodnoceno: 1x

Od: mot
Datum: 21.05.15 16:23
Vyklepavam do kose

Datum: 21.05.15 16:39

Když jsme pili turka, tak jsem vylévala na zahrádku, mezi kytky, nebo na kompost, v zimě do záchodu, pokud byl logr už zaschlý, vyškrábnul se do novin a šel do odpadkového koše. Mám stále strach z ucpání odpadních trubek, takže od začátku vlastní domácnosti velmi dbám na to, aby do odpadu nešly žádné velké a i drobné kusy při čištění zeleniny, potravin, zbytků z talířů, tuku, koření apod.

Nyní piju rozpustné.

Od: logr
Datum: 21.05.15 16:51

Prý logr likviduje mravence

Od: buss®
Datum: 25.05.15 15:27

Prý se likvidují slimáci.Takže suším a posypávám je.

Datum: 25.05.15 17:14

Stačí ich posoliť kuchynskou soľou,hneď ich to rozleptá.

Od: buss®
Datum: 25.05.15 17:55

Moje stará zkušenost - nestačí. Na první posolení pouští sliz, ale jsou schopni přežít, teprve druhé je likviduje. Sypu

Datum: 21.05.15 17:10
Pokud máte sifon udělaný z vrapové hadice, tam se uzazeniny z lógru předpokládají, záleží na množství vody. Jinak v hladkém sifonu, pokud ho řádně prolejete vodou je možnost zabetonování minimální.

Od: logr
Datum: 21.05.15 17:33

Používám logr se skořici na peling celého těla, zatím jsem odpad neucpala, nicméně asi ho budu dávat do kompostu, když zde čtu, že bych ucpala odpad. Škoda, sice vždycky musím drhnout vanu, ale jako peling se skořici je úžasný. Pak se natřu pomerančovým olejem abych nebyla cítit kávou. ..hmmm, tak tomu je konec, páč odpad ucpat nechci...

Datum: 21.05.15 21:14

Piju rozpustnou kávu.Takže starosti co s logrem nemám.Zkuste to také.

Datum: 21.05.15 21:33

je kysela, naopak vy zkuste si koupit drahe dobre kafe (arabica), udelat si jej pres mikronove sitko, a okamzite vyhodite vsechny rozpustne, co mate doma, ikdyby byly uplne plne, navic sitko vyklepnete do kose a problem vyresen :)

je to tak podstatny rozdil jako parek ze strojne oddeleneho masa a poctivy masovy, nebo stejny rozdil jako maslo versus margarin

Datum: 22.05.15 07:27

Po turku vyleji při mytí hrnečku, do dřezu. Po presu ze sítka kávovaru, vyklepnu do odpadků.

Datum: 25.05.15 16:24
Lógr stejně jako další biologický odpad dávám do kompostéru. Aspoň je tráva které je nejvíc proložená i jiným materiálem.

Datum: 29.05.15 18:25

Kávový logr zásadně sypu do takového kyblíčku a pak ho sypu na záhony. Už jsem to myslím někde psala. přišla jsem na jeho fantastické účinky čistou náhou. Prostě jsem byla líná, abych ho vynášela do popelnice, tak jsem vždycky otevřela dveře a hodila ho do záhonu, co je hned vedle. Pak jsem tam na jaře zasadila kytky a najednou se děly divy. Byl to tenkrát modrý durman, který je absolutně vybíravý a náročný. Já jsem ho dostala jako malinkou sazenici a moc jsem tomu nevěřila. Strčila jsem ho tedy tam do toho koutu, protože jsem myslela, že ani nevyroste a nechtěla jsem si kvůli němu zabírat místo na zahradě. A dopadlo to tak, že z něho byla mohutná rostlina, která mne málem nepustila ani do domu. Tak se rozrostla. Někde mám fotku, až budu mít chvilku, tak pohledám a pošlu. Dost dlouho mi vrtalo hlavou jak je to možné, až se mi najednou rozsvítilo v hlavě a vzpoměla si na ten logr. Od té doby ho schovávám a sypu ke kytičkám. Asi jsou tím kafem nadopované, protože je neodiskutovatelné, že jim to prospívá. Kdybych ho měla víc, tak ho sypu všude, ale tolik kávy přece jen nevypiji. Fotku jsem našla, je tam i ten obyčejný bílý. Byly to opravdu obří rostliny.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.