Koupě bytu, na co si dát pozor

Od: Datum: 21.05.15 12:09 odpovědí: 11 změna: 23.05.15 18:53

Zdravím, nikdy jsem ještě nekupoval nemovitost, tak nevím, jak to chodí. Správně by to mělo být pochopitelně tak, že když jsou na smlouvě dva podpisy, tak mi ta nemovitost defacto patří a jsem dlužníkem té ceny, která je uvedená ve smlouvě. A předpokládám, že musím dodatečně zajít na katastr. To je asi všechno, co mě napadá, jestli je to jinak, tak bych byl rád, kdyby mě někdo opravil a taky by mě zajímalo, na co si dát pozor, abych nějak nenaletěl. Díky :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 21.05.15 12:51

Málo info, nepíšete, co to je, SVJ, družstvo, vlastník. Máte info o bytě, jeho stavu, váznoucí dluhy, právní stav, obsah KS...? Ideálni bude, když se budete informovat na místně příslušném katastru, co po vás budou chtít! Určitě nekoušou.

Ohodnoceno: 0x

Od: strait
Datum: 21.05.15 13:43

Na katastru mi sdělí všechny informace na požádání?

Datum: 21.05.15 19:50

Strait, jestliže nechcete požádat nějakou realitku-což by bylo nejlepší, tak si na internetu o té nemovitosti najděte, jestli je vše v pořádku a nejsou na nemovitosti žádné dluhy a exekuce. Poté bych vlastníka požádala o výpisy plateb elektřiny, vody a plynu. - tedy poslední třeba 4 výpisy. Pak napsat nebo pročíst smlouvu, kterou má prodávající. A co je důležité, najděte alespoň notáře, který bude mít v depozitu peníze, které mu dáte jakoby do úschovy, protože sice smlouvou nabýváte nemovitost, ale dokud nejste v katastru, není ta nemovitost vaše. Po obdržení potvrzení z katastru se peníze schované u notáře přeposílají prodejci. Toto vše trvá cca 1-2 měsíce, dle rychlosti katastru. Jukněte ještě tady

http://www.penize.cz/nakup-a-…t-pozor-pri-koupi-nemovitosti

Od: strait
Datum: 22.05.15 09:07

Děkuji, myslím, že bude asi rozumné si nechat všechny údaje vyžádat písemně a spolupracovat s realitkou.

Datum: 22.05.15 12:20

Po sepsání kupní smlouvyje třeba nejprve provést zapsání go katastru,teprve potom zaplatit.Ale jen v tom případě,jestli je nemovitost v majetku prodejce.Pokud jde o byt družstevní,je prodej iluzorní,protože majetek je druřstva.

JABRAKA

Datum: 22.05.15 13:03
Ja kupoval byt a i kdyz byl prez realitku nechal sem si smlouvu sepsat svoji pravnickou a penize sem za byt platil prez depozitni ucet aby byla jistota ze neprijdu o penize sice me to stalo naky penize na vic ale za ten klid to stoji

Datum: 22.05.15 14:10

pak ale platíte za právní služby RK a zároveň svému právníkovi tj. 2X.

Datum: 22.05.15 19:48

realitce sem nic neplatil dohodli sme se že si právní služby vyřídim sám

Datum: 23.05.15 17:42
Takže vám rk nabídla byt a nic jste jim neplatil, to je celkem ojedinělý až nereálný případ. Takové makléře neznám.

Datum: 23.05.15 18:53

kupoval sem byt přez realitní kancelář s tim že si právní služby pořešim sám a jelikož sme se dohodli na niší ceně než požadovala tak sem jim vyhovel a jejich provizi neuvedl do kupní smlouvy a platila se bokem samozrejmě i na tudle transakci mam papír -provize šla s celkové kupní ceny bytu nic navíc sem nedával

Datum: 22.05.15 14:07

někdy jsou případy bytů, že pozemky pod domy nejso ve vlastnictví k domu, ale vlastní je někdo jiný, je to vlastně hrozná kravina, ale nekde to tak je, a člověk pak nemá jistotu. Pokud pozemek není soušástí domu tak, bych do toho nešel. Docela problém jsou daně z převodu nemovitostí, kde je třeba si posichrovat kdo daˇm zaplatí, obveklé a správné je aby to zplatil prodávající, který nyní majetek vlastní a převádí jej. Můžete se dohodnout jinak, ale hlavně je třeba to včas zaplatit. u 2M nemovitosti je jedná asi o 60tis.,- Kč (orientačně).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.