1x

Výměna stojánkové vodovodní baterie

Od: Datum: 21.05.15 09:25 odpovědí: 6 změna: 21.05.15 14:10

Dobrý den všem,

mám takový dotázek. Při výměně nebo montáži nové stojánkové baterie ( s otočným "nosem" ) se stává, že buď baterie nedostatečně drží na keramice a pootáčí se ( nebo se hýbe ), popřípadě při větším dotačení nejde otáčet "nosem". Máte někdo podobné zkušenosti a jak je popřípadě řešíte?

Díky za rady

Brambor

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.05.15 09:28

Zdravím Branbora. Muž je instalatér a tuto "patálii" obvykle řeší spec. lepidlem. Zespoda dá takové větší těsnění a zalepí to.

Myslím že mu říká mamut, ale raději se ještě poptejte. A.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.05.15 09:30

Na otáčení nebo neotáčení nemá vliv přišroubování baterie, ale samostatná matka na baterii kterou je možné toto vyladit.

Na fotce je to ten spodní kroužek.

Ohodnoceno: 1x

Od: brambor*
Datum: 21.05.15 09:35

No právě že to vliv má. V ruce mi jde "nosem" volně otáčet, když je baterie pouze lehce přitažená, tak taky, ale hýbe se a pokud ji dotáhnu tak aby se nehýbala, tak už s tím "nosem" jde hnout jen velmi těžko.

Brambor

Datum: 21.05.15 09:45

je to systém na houno. Matka je taková blbá. Sám jsem to řešil nedávno a udělal tak, že jsem zespoda na závit nasunul větší matku (netřeba šroubovat) na ni jsem dal podložku a až na to našroubil originál matku a dotáhl. Lépe to drží díky větší roznášecí ploše doplněné matky.

Baterii z venku osušte a nastříkněte např. WDčkem a otáčete s nosem, až to půjde lépe-lehce otáčet=promazání. ve vodě je kámen a ten znemožňuje po čase otáčení nosu.

doplněno 21.05.15 14:09:

pardon, já mám pákovku na dřezu tj. na jeho plechu, tam se protáčela a moc to nedrželo.

Od: host
Datum: 21.05.15 10:15

Metalia 55 normálně drží jak na keramice umyvadla tak na dřevotřísce kuchyňské linky, podle návodu k montáži. Jenom je rozdíl v délce závitu, protože na kuchyňskou linku je na tlustém materiálu a na umyvadle na mnohem tenčí tloušťce keramiky. Drží, neprotáčí se. Pokud by při častém otáčení hubicí trošku tekla (nebo spíš jenom ronila vodu) ve spoji mezi otočnou hubicí a tělesem, tak se dá vyměnit těsnící kroužek.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.05.15 14:10

... to že s neprotáčí u vás neznamená, že se jinde nemůže protočit. M.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.