Kdo hradí výměnu hl. jističe před elektroměre

Od: Datum: 20.05.15 15:11 odpovědí: 6 změna: 20.05.15 21:29

Zajímá mě, kdo hradí opravu, příp. výměnu hlavního jističe el. energie od bytu. Tento jistič je ve spol. prostorách domu, ale zároveň je součástí el. oběhu daného bytu. Domnívám se, jistič před elektroměrem umístěný v šachtě na společné chodbě není není součásti bytu a je současti domu. Jedná se dům s byty v osobním vlastnictví. Podle mého názoru by opravy tohoto druhu měli být hrazeny s fondu oprav který platím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.15 15:15
avatar

Záleží jak máte nastavena pravidla, ale zpravidla majitel bytu. Podle dodavatele někdy i dodavatel energie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.15 18:04

Zasuvky, vypinace, stykace a jistice vcetne hlavniho, hradi uzivatel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sos*
Datum: 20.05.15 18:23

To je jednoduché - pokud jistič slouží jen pro daný byt, platí majitel bytu. Pokud slouží pro více bytů,tedy nadřazený jistič třeba pro jedno patro, platí majitel domu. Ale tyhle jističe bývají u paty baráku a jsou zpravidla přístupné zvenku.Ale jak říká kolega, pokud nemáte v pravidlech něco jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 20.05.15 20:03

Byt není v osobním ani nákladním vlastnictví. Co máte v Prohlášení vlastníka, které jistě máte doma? Popř. to někdy řešilo shromáždění vlastníků. Co vám řekl předseda SVJ (ale ověřujte!)? Zde to nikdo neví! Jinak se ptejte dodavatele elektřiny, vlastníka sítě.

doplněno 20.05.15 20:54:

Jinak, i kdyby byl jistič váš, tak hromadnou výměnu u všech vlastníků si můžete odhlasovat. Ale nové normy to řešíí. Společné části domu... ale pořád je zde vaše Shromáždění a jeho vůle. Každé SVJ to může mít jinak!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.15 20:27

Připojení elektroměru a případnou revizi el. zařízení bytu si musí zařizovat každý majitel bytu sám. Také hlavní jistič je v jeho majetku a tak si musí zajistit i jeho nutnou výměnu třeba při jeho poruše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: auto®
Datum: 20.05.15 21:29
Nedavno jsem to resil v Praze v panelaku. Zavolal jsem rychleho servismana doporuceneho od PRE (spravce infrastruktury tj. dratu). Ten to hned spravil a ja si vyprosil ucet. Stalo to 500. Ten mi pak proplatilo SVJ, ale narokove to podle me neni. Toto plati pro poruchove stavy. Planovana oprava nebo navyseni jistice apod. je pak zase o necem jinem.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.