Problem s deskami s obsahem azbestu

Od: Datum: 19.05.15 22:24 odpovědí: 1 změna: 19.05.15 23:07
avatar
Dobrý večer
Muj kamarad truhlář bude dělat pro svého známého pobití palubkama uvnitř chaty některé stěny jsou z desek s obsahem azbestu. On navrhoval něakou folii a pobít Já jsem pro to ho uplně odstranit a nahradit nebo natřít něakou pružnou barvou aby se neuvolňoval a pobít.? Máte s tim někdo zkušenosti?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mire
Datum: 19.05.15 23:07

Azbest je víc strašák než reálné nebezpečí. Pokud se s deskami nijak nemanipuluje, tak se azbest neuvolňuje a není nebezpečný. Zvýšené nebezpečí je pouze při řezání, vrtání a podobném narušení a to ještě by se muselo jednat o dlouhodobý pobyt v takto zaprášeném prostředí. Jsou postaveny tisíce domů - monťáků, které mají azbestové desky na stěnách a problémy s nimi nejsou. Desky jsou povětšinou polepené tapetou, případně jen natřené barvou. Větší dávku azbestu dostanete spíš na procházce městem, kde jsou stovky azbestových střech.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.