Provrtaný hliníkový vodič

Od: Datum: 19.05.15 07:24 odpovědí: 5 změna: 19.05.15 16:04

Dobrý den, jsem šikovný a podařilo se mě provrtat hliníkový vodič ve zdi. Když jsem to vysekal, zjistil jsem, že jsem se trefil přesně, takže mě cca 10 mm chybí. Provizorně jsem to spojil čokoládou, ale drží to jen na kousku ( čokoláda je krátká, resp. rozteč šroubků na čokoládě). Je možné provést nějakou opravu, abych nemusel trhat celý kábl až ke krabicím?

Díky předem za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 19.05.15 12:04
avatar

Dobrý den, berte to jako radu kutilskou. Při vypnutém proudu bych si vysekl toho vodiče více a kousek (4 cm) bych odstřihl. Potom bych tento kousek použil jako propojku mezi dvě čokolády. Tedy, původní vodič z jedné strany, čokoláda, spojka z toho vodiče, čokoláda a druhý konec vodiče. Vše buď dobře omotat izolačkou nebo do krabičky pod omítku. Zdravím!

1) P.S. Nebo na tu spojku použít kousek jiného vodiče.

2) P.S. Elektrikáři budou asi protestovat .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.15 12:26
avatar

Obrovská zeď - vrtáte plochu 0.5 cm - šance že trefíte věc co má 2.5mm by se řeklo že je nulová *smich* a přesto *smich*.

V místě kde jste to provrtal vysekejte díru dejte krabici s "věnečkem" a zapojte. To je nejlepší řešení - nebo teda vysekat kabel až ke krabici,zásuvce,vypínači z které a do které vede - ale to je tedy taková dost destruktivní možnost, ta krabice bude nejlepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: egon®
Datum: 19.05.15 13:09

Dobrý den,

krabice s věnečkem mě taky napadla. Ale myslím si, že ty káble budou krátké, že neobsáhnou na všechny potřebné kontakty věnečku.

Ale díky za reakci

Datum: 19.05.15 14:23

Dosáhnou k těm nejbližším a pak je již snadné je vzájemně propojit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.15 16:04
Jak píší kolegove, krabici s věnečkem, ale k prodloužení bych nepoužil na hliník "čokoládu" ale wago svorky. Hliník se pod šroubkem brzy omačká.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.