Jaké vybrat čerpadlo?

Od: Datum: 17.05.15 13:53 odpovědí: 4 změna: 18.05.15 13:34

Provádím na domku drenáž, aby nevzlínala voda do zdí nad základy (myslím že to ta drenáž vyřeší, podřezávání a jiné vodorovné izolace by v podstatě znamenaly dům zbourat, na což nemám peníze ani nervy).

Budu to dělat podle přiloženého obrázku. na jedné straně domu ale vyvstal problém - drenáž je níže než trubka do které je potřeba odvádět vodu. Průtok tam bude minimální, nad tím celým bude ještě betonová terasa se spádem do povrchové kanalizace. Potřebovala bych poradit jak odčerpat vodu z drenážky o kousek výše, pokud možno tak aby to fungovalo automaticky a bylo to levné. Našla jsem kalová čerpadla s vnitřním plovákem, ale připadají mi zbytečně drahá a naddimenzovaná. Nenapadá vás něco levnějšího? Ještě si mohu vymyslet cokoli, jsme ve fázi hrubého výkopu, počítám i s vyzděním nějaké šachtičky...Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.05.15 14:14
avatar

Nevím jaký čerpadlo, spíš se zeptám, co tě vede k tomu, pouštět si vodu až dolů k základům?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: esme*
Datum: 18.05.15 13:32

Vaší otázce nerozumím. Drenáží a odčerpáním naopak sleduji jediný cíl, a to dostat vodu od základu.

Datum: 17.05.15 14:15
avatar

Kvalitnější kalové čerpadlo pro tento účel stojí cca 5500Kč.

Nicméně pokud tam očekáváte opravdu jen minimálně vody a 5500Kč je pro Vás moc, dejte tam kalovku s plovákem z nějakého super a hypermarketu..bude to za 1900Kč..a v nejhorším případě ji za 2 roky vyreklamujete.,

Ohodnoceno: 2x
 
Od: esme*
Datum: 18.05.15 13:34

To zní celkem rozumně... Nakonec, třeba zjistím že tam bude stačit jednou za čas zapnout nějaké "šidítko" co se používá v akvaristice... Tak aspoň za to čerpadlo nedám majlant. Díky za tip.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.