Vyrovnání extra křivé stěny v kuchyni

Od: Datum: 17.05.15 10:26 odpovědí: 6 změna: 18.05.15 15:51

Dobrý den, potřeboval bych radu jak srovnat stěnu na které bude kuchyňská linka. Od 10 cm z jedné strany do ztracena na straně druhé. Jde o to že na ní bude usazena kuchyňská linka vč. horních zavěšených skříněk. Radili mi buď dozdít do ztracena, což mi přijde extrémně pracné a nebo SDK, nemám ale zkušenosti s SDK na rovnání stěny (jen snižování stropu).

Dovedu si ještě představit stavbu konstrukce na té stěně s 10cm odskokem, ale jak se postupně přibližovat ke zdi?

Zeď pod ní má velmi pevnou cementovou omítku, kterou je problém i oklepat bouracím kladivem, takže lze zachovat.

Slyšel jsem i názor srovnat spodní skříňky, koupit širší prac. desku a tu řezat do ztracena, ale horní skříňky budou nehezky ujeté - zamítnuto.

A jak potom pověsit horní skříňky kuch. linky, přeci jenom něco váží a plné ještě více.

Předem děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.05.15 14:04

Asi by neměl být problém na jedné straně odsekat 4-5 cm a na druhé totéř přidat omítkou.Dokonce by neměl být ani problém přidat do ztracena polystyren,perlinku, a lepidlo.Rozhodně je výhodné pak použít o 10 cm pracovní desku.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Od: jakubk
Datum: 18.05.15 15:12

Děkuji za radu, akorat si nejsem jistý jestli v EPS nebo jiném polystyrenu by držely zavěšené horní skríňky a taky jestli by cca 5cm dodělané omítky drželo na staré, to asi jo. Ale vím určitě že nejsem, vzhledem k tomu ze se jedná o koncovou zeď domu, stavěného z nějakého čediče či co, odsekat 5 cm. Zatím se mi právě jeví jako nejjednodušší 2 varianty a sice buďto dozdít do ztracena, nebo SDK z čeož mám strach, protože nemám zkušenosti a nevím jak poskládat konstrukci na kterou vešet skříňky.

Datum: 17.05.15 14:15

Proč to chceš srovnávat? Čemu to vadí?

Od: jakubk
Datum: 18.05.15 15:08

Protože za 1) prac. deska jeta šejdrem o 10 cm bude hodně vidět a hodně by nám vadily viditelně ujeté horní skřínky, podkládat to zaseni horních skříněk je také velmi neštastné reseni, nebot zase bude videt ta mezera

Datum: 18.05.15 15:51
Rozumím tomu tak, že stěny nesvirají pravý úhel. Je to tak? Stěny jsou buď sevřený a nebo rozevřené.
Je to tak?
Pokud ano, tak bych vůbec neřešil nějaký srovnání zdí, ale udělal bych rohovou skříňku podle zdi. Podstatně jednodušší a levnější řešení.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.05.15 15:35

A to je ta stěna o 10cm šikmo vertikálně či horizontálně?Jinak taky nechápu smysl dotazu.Přeci lince je jedno (pokud horizontálně) je zeď o 10cm ujetá,ale jiak je rovná.Po celé ploše bude přeci deska linky na stěně přiražena a nikde nic řezat nemusím .Raději pro nás méně "chápavé" dejte nákres jak to máte nebo rovnou foto.

doplněno 18.05.15 16:10:

Jenyk asi trefil hlavičkou na hřebíček!Myšleno jšikmá jak to písnul tesyk?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.