Plynový kotel

Od: Datum: 17.05.15 09:23 odpovědí: 5 změna: 17.05.15 18:25

Ahoj všem mamča má plynový kotel junkers a výstupní vodu má 60st což se mi zdá hondě. Plynař, který tady byl nastavil kotel na funkci eco. Prosím nevíte jestli by se nevyplatilo spíše snížit teplotu např. na 45st. a tudíž i trochu ušetřit?Díky všem za odpovědi Láda

doplněno 17.05.15 09:35:

Ještě doplnění myslím výstupní vodu na sprchování

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.05.15 09:48

Pokuď jí bude stačit množství teplé vody, tak určitě stáhnout dolu. Sám používám 44°C.

A určitě se ušetří, protože ztráty budou menší.

doplněno 17.05.15 12:04:

Jedná se o užitkovou vodu, která klidně může být studená. Žádný předpis mi doma nepředepisuje, na kolik si mám užitkovou vodu ohřívat. Ještě aby to. *ee* (existují jen normy ČSN(normy však nejsou závazné) či vyhlášky, které řeší teplotu vody v případě, že jde o dálkový rozvod, nebo např. nemocnice, nájemní byt )

Ohodnoceno: 0x

Od: sos®
Datum: 17.05.15 11:29

Užitková voda z boileru je předepsána hygieniky min. 45 stupňů.

Datum: 17.05.15 11:45

To je sice výborná odpověď..., ale asi žádný hygienik se nepůjde podívat k Frantovi domů, aby mu změřil, jakou teplotu vody má v bojleru.

To co píšete se týká spíše "reklamací" teploty vody v bytových domech..s centrální přípravou teplé vody. Tam ano, majitel bytu či nájemník může reklamovat teplotu vody na vstupu do svého bytu.Už proto, že ji sám nemůže nijak ovlivnit.

Pokud si ale ve SVÉM bytě nastaví sám MAJITEL nižší teplotu, potom je to čistě a jenom JEHO věc.

Datum: 17.05.15 12:09

Zdravím.! Mám barák, takže nejsem závislý na dodávce TUV. Většinou to "šidím" na 45°C, ale tak 2x, 3x za měsíc to

nechám řádně projet na cca 60-70°C. Legionela ja celkem svinstvo.

Datum: 17.05.15 18:25

Ahoj. Lajko, při ,,výrobě,, TUV doma, si její teplotu, při normálních podmínkách, můžeš nastavovat sama. Teda, většinou to tak jde. Nějaké předpisy stanovují, ve veřejných zařízeních její teplotu na max. 56 stupňů. Jinak, vybrat si, co je lepší pro sprchování si musíš tak nějak sama. Odhadni si tu 45 vůči ECO a věřím, že si nějak naklonec vybereš. Poštelovat by to mělo jít.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.