Úprava užitkové vody

Od: Datum: 17.05.15 07:10 odpovědí: 4 změna: 17.05.15 14:27
Nevíte někdo jak upravit vodu ze studny,je tvrdá,na bateriích věčně nános kamene,a co mě tíží nejvíc,zanáší kotel.Byl mi doporučen nějaký cosi přístroj mají prý v baumaxu za cca 1500 který ve vodě ten kámen naruší nebo co.Máte s tím někdo zkušebosti?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.05.15 09:07
Zmekčovací filtr. Není drahý, funguje..jen se musí občas měnit náplň.
Ohodnoceno: 3x

Od: pala
Datum: 17.05.15 09:22
A na kolik to tak přijde?Filtr a pak ta náplň.Nějaký tip?co koupit?Problém je že se to nikomu nechce montovat.Asi.Už mi dva vodaři řekli že je to na ...
Datum: 17.05.15 14:27

Cca 2000Kč.

Nicméně opravdu by nebylo od věci provést rozbor vody..

Protože pokud tam není jen vpápenec jak píše kolega Jabraka, ale např. i mangan, železo..atd, tak to klidně může být i 60tis Kč.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 17.05.15 14:23

Problém změkčování vody tu už byl několikrát řeěen,ale není to jednoduché.Tvrdost vody netvoří vždy jen vápenec,a proto levná zařízení na bázi magnetizace vody nemusí fungovat v plné míře.Nejúčinější jsou systémy iontoměničů,které odstraní jak kationty(mangan,železo, těžké kovy,vápník a hořčík.Další pak anionty,fosfáty,dusičnany a sírany.Ovšem je to zařízení složité na obsluhu.Domnívám se,že by se vyplatilo spíše než pro celý bytový rozvod,použít jen před topným systémem.

Změkčování pomocí reverzní osmozy je v podstatě výroba demineralizované vody pomocí diamembrány,opět je voda zbavena všech příměxí,ale je zbytečné celo kapacitu věnovat pro celý dům,voda není vhodná pro pití,musí xe míchat s minerálními vodami.

JABRAKA

Ohodnoceno: 4x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.