Jakou náhradní strunu pro Gardena ComfortCut

Od: Datum: 16.05.15 19:03 odpovědí: 5 změna: 17.05.15 10:26

Potřeboval bych poradit, jakou zvolit vhodnou náhradní strunu pro strunovou sekačku GARDENA Turbotrimmer ComfortCut 450. A nemyslím jen tu originální, neboť ta nám nevydržela ani na jedno obsečení celé zahrady...Tj. aby vydržela více. Našli jsme sice originální celou cívku se strunou na 6 metrů, ale určitě na tu stávající cívku půjde natočit nějaká jiná = tvrdší a pevnější struna. Díky za případný tip

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.05.15 19:35

Dobrý den, napíši Vám vlastní zkušenost s jinou sekačkou. Již v návodu bylo uvedeno, že se nesmí používat jiný průměr struny. Koupil jsem si strunu stejného průměru, ale tvrdší - a ono to bylo ještě horší, protože ta tvrdší a méně ohebná praská častěji. Dále jsem zjistil, že struna nesmí zmrznout, resp. na podzim ještě dobrá struna byla na jaře (po uskladnění v prostoru, kde mrzlo) silně lámavá. To, že se struna láme několikrát během sekání, jsem považoval za normální, zvláště, když se při sekání zachytí větvička nebo nějaký kořen. Zdravím!

doplněno 16.05.15 20:02:

Rozumím. Možná máte tu strunu špatně (volně) namotanou. Nebo máte místo trávníku spíše porost vhodný pro křovinořez. Pokud si koupíte jinou strunu, tak volte tu měkčí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.05.15 19:49

Do určité míry to chápu...ale, kupovat na každé obsekávání zahrady cívku s 6 m strunou za téměř 200 Kč mi nepřipadá úplně ideální...

Datum: 16.05.15 20:41
Zkuste někde koupit strunu a navinout na původní cívku. Měla by tam být 1,6 kulatá, to ale poznáte podle díry :)
Ohodnoceno: 0x

Od: trtr
Datum: 17.05.15 09:59

Zdravím, strun je všedu plno: v Mountfieldu, v Husquarně a tak. Naposledy co jsem kupoval, tak jsem koupil obyč červenou kulatou v Mountfieldu a dobrý. Soused používá v zásadě hranatou od Bisona či tak (z Husquarny) a ta seká lépe, ale ničí otvory v sekací hlavě, zvláště ty co nemají kokový kroužek pro výstup struny. Dělají se i strany s přídavkem hliníku, ale tyto opravdu nekupujte, jinak bude po hlavě. Průměr 1.6mm není nic moc, ale silnější struna dát v zásadě nemůžete, protože to uvaříte. Zkusil bych nějaký vylepšený tvar-třeba takovou tu kroucenou. Dobrá cesta by byla navštívit nějaké zahradní centrum a koupit si z velkých cívek na metry cca 2 metry od každé a testovat, pak můžete prohlásit, že strunu která vyhraje je skutečně nejlepší.

Datum: 17.05.15 10:26

A jste si jist že je to strunou a né hlavou(žací:))?Ono tyto klepací hlavy mají slabou pružinu a stačí když zavadíte o terén tak se struna vysune a nůž na krytu ji hned usekne

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.