Jak dispozičně vyřešit garsonku?

Od: Datum: 15.05.15 20:07 odpovědí: 7 změna: 17.05.15 01:18

Máte nápad, jak dispozičně přestavět tuto garsonku? http://www.oblibenereality.cz…-kk-dv-most-ul-k-h-machy-1226

Uvažuji o tom, udělat místo kuchyně "ložnici" s postelí a kuchyň přemístit do předsíně (pokud půjde natáhnout voda a odpad).

Byt bych měl vpodstatě jen na přespání a vařit nebudu, takže mi stačí malý elektrický vařič nebo sklokeramická deska s jednou plotýnkou. V bytě stejně není plyn.

Pokoj je docela nešťastně řešen, dvě okna mezi nimi radiátor a není pořádně kam dát postel, přece jen musí být kryta záda, nemůže člověk spát v otevřeném prostoru, postel musí být u zdi. Pak někam musím dát sedací soupravu pro návštěvy a pracovní stůl, když zůstanu s prací doma, a kuchyňský stůl, případně spojit do jednoho.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.05.15 21:56

Dobrý den, já bych si tu kuchyň ponechal, protože se může hodit (např. pokud se tam vyskytne časem nějaká žena). Kuchyň si oddělíte od pokoje asi závěsem. V tom pokoji, v místě před oknem, kde není radiátor, bych si hlavou k oknu umístil postel. Vedle ní směrem do prostoru, resp. ke dveřím bych si umístil sedačku a před ní stolek. Ke zdi, či rohu od dveří vlevo, bych umístil pracovní desku nebo stůl. Další (jídelní) stůl se tam už asi nevejde, ale v jedné osobě ho možná ani nepotřebujete. Mezi "záda" sedačky a bok postele bych možná umístil nějakou oddělovací stěnu nebo paraván, aby každá návštěva hned postel neviděla. Je to jen návrh, tak je rozhodnutí na Vás.

Zdravím!

doplněno 15.05.15 23:16:

jasa - já jsem to s tou sedačkou myslel stejně jako Vy. Tedy, zhruba na střed místnosti a kolmo k oknům - a ponechat tu mezeru na průchod u stěny (jak jste psala Vy). Ovšem, souhlasím, že se to vše musí na místě vyměřit, což se takto špatně odhaduje.

doplněno 16.05.15 23:04:

mo2 - do oken si necháte udělat žaluzie nebo si tam dáte před okno závěs. Nehledal bych problém tam, kde žádný není.

Ohodnoceno: 1x

Od: jasa®
Datum: 15.05.15 22:52

Já bych se také přikláněla k názoru kuchyňku zanechat. Pod linku ke stěně vedle sporáku dát malou ledničku a pračku. Místo stávající lednice naproti lince se dřezem dát kuchyňský stůl pro dva, který byste mohl využívat i jako pracovní. Postel pod okno do rohu u kuchyně, oddělit nějakou skříňovou stěnou s posuvnými dveřmi od zbytku pokoje, pak sedačka kolmo k oknům, konferenční stolek a u stěny na druhé straně pokoje nějaký nábytek s místem pro televizi, popř. v rohu pod okny pracovní stolek. Mezi chodbičkou a kuchyní bych žádný nábytek nedávala, aby byl volný průchod.

doplněno 15.05.15 23:10:

Z fotek se hůře odhaduje délka pokoje, pokud by se sedačka a konferenční stolek kolmo nevešly, tak souhlas s Benem, dát sedačku zády k oknu, před ni stolek a TV např. na stěnu mezi kuchyní a dveřmi od předsíně. Pracovní stolek, pokud by se ještě vlezl, někde podél stěny kolmé k oknům.

Ohodnoceno: 1x

Od: dfbee
Datum: 16.05.15 01:45

Jé, bydlím v úplně stejné garsonce, jen zrcadlové. Myslím, že je dispozičně řešená nejlíp, jak to jde. Postel bych si do toho mini prostoru pro kuchyňku rozhodně nedala, jestli chcete v noci dýchat. A jak byste chtěla kuchyň dát do předsíně? Vždyť by se tam vešla tak lednice, sporák a dřez, ale pracovní prostor už k tomuhle všemu rozhodně ne. A kam byste dávala boty a kabáty? Pod dřez? A ten prach, co si z venku přinesete přímo do kuchyně...

Radiátor není mezi okny, ale pod jedním z nich, takže umístit postel není problém. Osobně bych si nechala udělat takovou tu vestavěnou vyklápěcí postel, kdyby byl byt můj a chtěla jsem do něj investovat.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.05.15 07:26

Sklápěcí postel je fajn na obrázku. Ale denně zastlávat teplé lůžkoviny do uzavřeného prostoru je nefajn. Zažila jsem to několik roků a nikdy více! *stop*Ale když už to fakt musí být, pak radějí válendu s vyšším čelem a bokem. A úložným prostorem pod vyklápěcím prostorem na spaní. ;) Tazateli, poklikejte a podívejte se, co prodej nabízí. Jaké jsou možnosti.

doplněno 16.05.15 07:45:

Musela jsem odběhnout, ale vracím se Válendu nezastlávat, jen když příjde návštěva, pak peřiny schovat do úložného prostoru. Pohodlné křeslo, na něm bych nešetřila. Malý konferák se šuplíkem nebo spodním prostorem, jen takový, na který člověk odloží hrnek s kafem, ovladač, knížku. Na stěnu, pod okno na konzoly, desku jako snídaňový stůl + 2 barové židličky. Ještě je potřeba uložit šaty, prádlo a boty. Na kratší stěnu by vyšla vestavěná skříň? Do předsíně by se asi žádná nevešla, že? ;)

Datum: 16.05.15 18:07

Minimalizovat kuchyni podle vašeho názoru a dále do ní narvat co se vejde tj. dyvánek na válení se a TV a tak.

Zbyde "solidní" prostor v O.P.

doplněno 16.05.15 19:52:

z koupelny se dá udělat docela luxusní polepením linoleem, není to až tak nákladné, spáry v rozích důkladně zatmelit silikonem, aby tam nezatékalo.

doplněno 18.05.15 20:07:

Z otázky jsem řesně nepochopil, že jde vlastně asi i o totální rekonstrukci bytu. V takovém případě bych si nechal zpracovat projektít, který to bude celé půdorysně řešit.

Od: mo2
Datum: 16.05.15 22:52

Děkuji všem za tipy!

ben: Okno je na jihovýchodnívýchodní stranu, po větší část dne tedy do bytu bude svítit slunce, které při práci bude vadit - svítit do monitoru PC (ev. displeje notebooku) - to samé televize, i když spíš TV do bytu vůbec nedám, ještě nevím.
Co se týče kuchyně, tak ji prakticky nepotřebuji, asi nechám 1-2 skříňky na pár talířů a jeden šuplík pro příbory a jen sklokeramickou desku s 1 plotýnkou. Vařit prakticky nebudu, na obědy jsou přímo u domu tři slušné hospody a pizzerie. Žena by se v domácnosti objevit neměla, to už by se pořídil větší byt, vzhledem k cenám v zdejší lokalitě není nejmenší problém, 3+1 zde stojí od 250 tisíc.

dfbee: O vyklápěcí posteli lze uvažovat, jak je to s její stabilitou při rajdění, nemám zkušenost

miramira: Udělalo by se zděné jádro a do koupelny sprchový kout, na vanu není místo.

Datum: 17.05.15 01:18

Nebyl by půdorys?

doplněno 17.05.15 20:59:

Původně se mi v odkazu nezobrazovaly fotky.

Po prohlédnutí fotek bych také radila kuchyňku zachovat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.