Vzduchovka - renovace

Od: Datum: 15.05.15 18:09 odpovědí: 1 změna: 15.05.15 18:47

Dobrý den.

Mam starou vzduchoku ČZ 803 r.v 1949. Vzduchovka čistě střílí má poměrně dobrý vývrt, avšak je orezlá a pažba je zašlá.

Jaký máte doporučený návod jak jí zrenovovat. Už jsem jí rozebral a vyčistil. Kov teda budu muset asi očistit od rezy a natřít barvou nebo nasprejovat a co s pažbou, strhnout vrstvu laku a přebrousit a nalakovat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 15.05.15 18:47

Zdravím, jako laikovi bych radil svěřit vzduchovku puškaři. Ten ví co a jak s ní udělat. Jakýkoliv neodborný zásah bude mi za následek to, že vzduchovka v ceně cca 2 000 i víc, bude zničena a cena bude tak 200 Kč. Prováděl jsem "renovaci" staré S620 a TEX 086, tak vím o čem mluvím. V žádném případě nebrousit rez smirkem, drátěnkou a podobně. Když už tak lehce postříkat třeba WDčkem a opatrně a jemně čistit hrubší stranou kuchyňské houbičky (také namočíme WD), ale brynýr půjde stejně do kytek. Puškař vzduchovku demontuje, železo očistí a hlaveň a těla nechá nečernit. To lze samozřejmě zařidit svépomocí, ale ne všude Vám to vezmou. Pažba dne stavu. Zkusil bych ji jemně očistit Prontem na dřevo- mýdlový čistič. Fotky by se hodily.

P.S.: Do hlavně nikdy ničím ocelovým a vytěrákem čistíme ze strany nábojové komory-nesmí se poškodit výstupní hrana hlavně.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.