Pomluvy sousedů

Od: Datum: 15.05.15 15:03 odpovědí: 25 změna: 17.05.15 15:47
Dobrý den,
máme velmi zvláštní sousedské vztahy. My s našima sousedama vůbec nemluvíme, vůbec nekomunikujeme a nevšímáme si jich a oni na oplátku nás nechutným způsobem pomlouvají, uráží, každému říkají, že jsme svině, blbci, debili ... atd. Osobně jsem několikkrát slyšela jak se o mě sousedka vyjadřuje jako o debilu debilním a líné svini .. atd.
Nejhorší je, že takto o nás mluví před naší návštěvou, když my nejsme doma - pošťačka, odpis vody, kamarádi, známí... nejde pořád dokola někomu vysvětlovat ty jejich nesmysly!
Nikdy jsme spolu nemluvili! Vůbec nic neví! Potkáme se tak 5x za rok! Kdykoli jdeme po cestě rychle se schovají za thuje nebo barák ..
Byla jsem se radit na úřadě, ale bylo mi řečeno, že si toho nemám všímat, že jde přece "jenom" o řeči důchodců a Ti by se jinak neměli o čem bavit !
Nevím jak postupovat dál. Kde si stěžovat? Podat trestní oznámení za pomluvu? Jak by se to řešilo?!

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: sos*
Datum: 15.05.15 15:11

Úřad si to chce ulehčit. On a jeho příslušná komise to musí řešit. Od toho jsou. Pokud není taková /pořádková/ komise v místě, musí Vás odkázat na správný úřad / s rozšířenou pravomocí/ kde to mají v péru..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 15.05.15 15:44

Proč se chodíte radit na úřad, proč jim to nedáte písemně? Jistě vám písemně neodpoví, že si toho nemáte všímat.Víte co sousedům nejvíce vadí? Že je ignorujete. Pokud se v tom začnete pitvat, uděláte jim pouze radost.

Obec jim udělá ty ty ty a oni budou vysmáti. Ignorujte je dál, nedělejte jim radost a nekažte si život tahanicemi po úřadech.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sousedka
Datum: 15.05.15 16:28
Máte naprostou pravdu ! A v tom je problém ! Opravdu žijeme ve společnosti, kde se slušným lidem, kteří si nevšímají druhých a vyhýbají konfliktům může nadávat , urážet je , ponižovat před druhýma?! Beztrestně?!
Ano, nejvíce jim vadí naše ignorace ! Několikkrát se nás snažili vyprovokovat a to se jim nepovedlo, ale to je už mnoho let zpět a od té doby před náma utečou, aby jsme je nemohli konftontovat, že jsme se dozvěděli o dalších lžích.
Datum: 15.05.15 16:43
avatar

Obavam se, ze zadny urad a nic nepomuze..Ted mame v dome zednika na rekonstrukci koupelny a vypravi nam co vsechno mu delaji sousedi v baraku..Pan dre jako mezek i ve svych 60 letech a sousedi mu zavidi, delaji naschvaly.. Ti vasi sousedi se taky povedli, nemam slov..Co tak zazvonit primo u nich, vyrikat si to, ale i ja mam zkusenost, ze to kolikrat nejde..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.05.15 16:49
avatar

Nepiplala bych se s tím a dala si třeba na plot cedulku, ve stylu jako jsou ty "Pozor pes!", akorát s "Pozor na ulhané sousedy!" a šipku k jejich baráku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.15 17:11
avatar

A já bych dala na barák ceduli. Prodám, vícečlenná romská rodina vítána. :-D Ať si sousedi užijí strachu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.05.15 17:40

To je dobrý nápad, vylepšila bych ho - co takhle se domluvit za nějaký peníz s určitou rodinou, která by se přišla na vámi jako prodávaný dům informovat přímo k sousedům? A vyložila jim, jak se těší, až tam budou v sousedství bydlet a jak přijede rozvětvená rodina a budou se sousedy rádi kamarádit?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: moula*
Datum: 15.05.15 17:23

Sousedko, jaký trest si pro sousedy představujete?!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sousedka
Datum: 15.05.15 19:33
Podle trestního zákona můžete dokonce vysoudit odškodné několik tisíc, ale od takových bych nechtěla ani desetník, který už neplatí !
Já jen chci, ať konečně přestanou lhát o lidech, které vůbec neznají ! Chtěla bych docílit veřejné omluvy ! Aby museli přiznat - lhali jsme !
Příklad - přišel mi doporučený dopis, byla jsem 100 km od bydliště- mám doklad o ubytování. Na autobusové zastávce, kde stálo asi 20 lidí na mě začala pošťačka ječet, proč jsem ji nepřišla otevřít, proč se doma schovávám ..?! Sousedi řekli , že jsem doma, tak jsem přece musela být doma ..
Datum: 15.05.15 18:53
avatar

Nikde tady nečtu, jak se sousedé chovají k ostatním sousedům. Ne jen k těm ze své druhé strany, ale k ostatním lidem v ulici. Jsou opravdu tak nemožní, že to o nich ví celá ulice? Pokud ano, pak nezbývá než jejich řeči ignorovat. Prostě jsou divní, divní zůstanou a už to o nich ví i ta pošťčka a odepisovač vody. Vaše návštěva zase zná vás, tak si jen něco pomyslí.

Mně se na vašem dotazu nelíbí sdělení, že s nimi vůbec nekomunikujete. Možná je chyba právě v tomto. Copak je takový problém popřát dobrý den, poptat se na zdraví...? Věřte, že právě tyto maličkosti sousedské vztahy zlepšují a utužují. Vy chcete situaci řešit stížnostmi a trestním oznámením. Možná byste měli radost, kdyby je někdo nějak potrestal. Ale co se změní? Možná budou "držet hubu", ale atmosféra se jen zhorší. Já bych naopak doporučila obrat z vaší strany k vlídnosti. Vím, proč to radím. Protože vycházet se sousedy je jeden z nejdůležitějších předpokladů dobrého bydlení. A ne vždy je chyba jen na jedné straně. Žít si svůj vlastní život za vysokými zdmi, faktickými či pomyslnými, a bariérou mlčení musí být strašné. Naopak moc príma je, když dostanete od jedné sousedky koš hrušek, od druhé platíčko vajec, když popřejete jednou Josefovi, podruhé Jarušce. Ale to se musí komunikovat. S těmi lidmi, ne na úřadě.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sousedka
Datum: 15.05.15 19:21
Moji sousedé jsou o 30 let starší než já a samozdřejmě je vždy pozdravím, když je potkám ! Tak jako každého, tak jsem vychovaná a je to pro mě slušnost a to přesto, že vím, jak nás ponižujou ! Proč bych si měla vykládat o zdraví a o počasí s lidmi, kteří za mými zády o mě mluví jako o debilovi hajzlovi svini zmetkovi ... To myslíte vážně?! Nesnáším faleš ! Nesnáším přetvářku !
Co se týká vztahu s ostatními jejich sousedy, tak co bydlí za nimi jsou ve stejné situaci jako my a několik let snášejí jejich nadávky a pomluvy. A ostatní se falešně přetvařují na všechny strany, podle toho, koho potkají.
Od: dam®
Datum: 15.05.15 19:52

Znám sousedy, chlapi spolu v klidu sedí na pivu a jejich ženy jdou po sobě motykou ohledně slepic jenž zanáší vejce. I toto je realita. Na pomluvy funguje místní hospůdka ve které se dozvíte víc než jen o sobě, ale i o sousedech okolo vás, možná se ani nebudete divit a taky možná dostanete návod jak se zachovat.

doplněno 15.05.15 19:55:

Písemná debata s MÚ má také svou váhu, ale v podstatě "sůl do očí", pak jen hroší kůži a nebo klasická česká f...a.

doplněno 15.05.15 20:02:

Ono taky někdy stačí při náhodném setkání pozdravit, poptat se na zdraví, zeptat se jestli nepotřebují s nějakou věcí pomoct, nebát se usmát, nevšímat si minulosti. Nový soused, který na společné chodbě aspoň nekývne na pozdrav je asi taky mimoň.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 15.05.15 21:17

A jak jste se stala sousedkou těch starousedlíků? A na jakou vaši funkci mají vliv jejich údajná vyjádření?!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sousedka
Datum: 15.05.15 22:24
Moula zřejmě nebude jenom přezdívka.
Od: moula*
Datum: 16.05.15 09:10

Kolikrát a kdy naposledy jste ty sousedy pozvala na kávu se zákuskem?!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.15 09:36
avatar
Sousedko, proč Vám to klika neřekla rovnou, proč Vám to musí psát z Vašeho počítače?
Proč se navážíte do mouly?
Nic Vám neudělal. Má jen několik logických otázek, na které mu Vy neodpovídáte.
Podle Vaší reakce na moulu by se dalo usoudit, že ty problematické vztahy nezavinili jen sousedé...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: klika
Datum: 16.05.15 08:30
Lež je jako sněhová koule. Je větší, čím déle ji válíte.
(citát Martin Luther)
Držím Vám palce, ale jestliže tato situace trvá už několik let, tak asi lepší nebude, bohužel jen horší. A umím si představit, že dojde i na trestní oznámení. Jak by se to prokazovalo, řešilo nevím.
 
Datum: 16.05.15 09:36

Klika. Komupak držíte palce? *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.15 12:07
avatar
U nás máme mj 2 domy, které sousedi přes ulici. V obou jsou normální lidé se kterými se dá mluvit. Jeden druhého udal za pokácení stromu a co se dělo pak... Vylepene ploty s prohlášením na toho druhého blba, reakce, odeslané dopisy na obec atd.
Přitom je jasné že sousedy budou dlouho a tímhle způsobem si kazí drahé žití. Bylo by jednodušší sejít se a nechat to být. Ale na to každý nemá, někdo raději bude 30let nadávat do debilu.
Zkuste u vás najít příčinu, jste komunikativní? Stranite se? To je začátek, můžete jim připadat nafrneni, dost možná vám závidí a řeší to tímto způsobem. Zkuste jít naproti, horší už to být nemůže. Alespoň uvidí vstřícné gesto a jejich chování se jim bude u sebe samých hůř obhajovat.
Všechno má nějakou příčinu, Chtělo by ji zjistit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: sousedka
Datum: 16.05.15 12:19
Poslední týden se naše rodina snaží najít pomoc, radu na různých poradnách, právním poradenství, diskuzích na netu .. atd. Vím, že je spousta sousedských sporů, kde se lidé hádají, fackujou, udávají ... My jsme nikdy žádný spor neměli.
Nikdy nedošlo k žádnému sporu!
Nikdy jdme neměli konflikt!
Nikdy jsme neměli žádnou hádku!
Před asi 3 lety se jich jedna paní zeptala, proč lžou a pomlouvají nás. A víte jaká byla odpověď sousedů?!
"Protože se nám chce!"
Datum: 16.05.15 12:27

Sousedka. Jestli se v reálu chováte tak, jak tady na poradně, tak se nedivte, že se na Vás lidé dívají divně *sok*. Proč si tady odpovídáte sama sobě pod nickem "klika". Máte k tomu nějaký důvod? Možná si za svoje problémy se sousedy můžete sama !

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: sousedka
Datum: 16.05.15 12:36
A to si představte, že stejný počítač používají 4 ! osoby v domácnosti ! A několik dní hledáme radu a pomoc.
Za tu Vaši radu Vám velmi děkuji !
Datum: 16.05.15 12:44

Sousedka. To je možné, že počítač používají 4 lidé v domácnosti. U nás také má jeden počítač více lidí. Ale když si něco chceme říci, tak na to použijeme pusu a řekneme si to *vtip*. Nepíšeme si přes poradny na netu *klik* *smich*. Stále více mě utvrzujete v tom, že ten, kdo dělá mezi sousedy nesváry, jste Vy! *cert*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.05.15 12:45
avatar

Dobrý den, také jsme po nastěhování do domu měli problémy se sousedy, no hrůza.Spor o pozemek před domem, o hluk, o rychlost aut atd atd.Vždy jsem se to snažil řešit v klidu a ustoupit, jelikož jsem se tam přistěhoval já a jsme o generaci mladší. Čím více jsem ustupoval, tím více měli navrch. Až mi strejda nadal, že tohle musím řešit protiútokem a ono se říká že nejlepší obrana je útok.Když pak jednou přišel soused k plotu a začal, tak jsem po něm vyjel,( asi v tomhle stylu, zavři h..u a už k...a zmizni, nebo skočím přes plot a tím krumpáčem co mám v ruce se ti projdu po zádech.)no chtělo to odvahu,ale pomohlo to. potom ještě po sousedce a od té doby máme pokoj. Dnes jsme všichni v klidu, já jsem jim ukázal že se nedám, abych řekl pravdu, tak jim chodím opravovat pc nebo instalovat tiskárnu a pod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sousedka
Datum: 17.05.15 15:47
Doufám, že už s žádnými sousedy nebudete mít problém, protože sami víme jak je složité řešení.
Jenže oni nejdou do konfliktu s námi, ale vše se děje za našimi zády, před náma doslova utečou. Není možnost komunikace. Nikdy jsme nebyli přátelé, ale nikdy nebyly spory, proto jsme nevěřili, že k takovým útokům dochází, než jsme toho byli svědky. A když jsme žádali vysvětlení, tak utekli domů.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.