Jak opravit vniřní zeď

Od: Datum: 15.05.15 13:35 odpovědí: 6 změna: 16.05.15 11:39

Zdravím rádcové,

mám na Vás otázku jak zadělat zeď uvnitř bývale hospodářské budovy.

Zeď není omítnutá, je z tvárnic a jedná se o obvodovou zed, která není nijak izolovaná. Zeď je 5 metrů dlouhá. Tím, že zeď není zvenku izolovaná, tak na podlaze kolem stěny jsou vidět stopy vlkosti. Z vnější strany zdí je brizolit.

Největší obavy mám z vlhkosti, jestli je možné, že se bude tvořit na zdi plíseň, když na ní bude ležet přímo polystyrén. Ještě nutno zmínit, že budova se v zimě nevytápí.

Pro lepší ilustraci přikládam fotku zdi (je to ta vlevo, kde je opřený žebřík)

Potřebuju poradit, jak zeď za co nejmenší náklady zakrýt.

1. varianta:

přímo na zeď dát polystyrén o tloušťce 3 cm a pomocí PU pěny desky přilepit, popřípdně snažit se srovnat desky (zeď není rovná, tvárnice na některých místech vystupují o + - 0,6 cm. U stropu a podlahy bych nechal centrimetrovou mezeru a tu vyplnil PU pěnou.

2. varianta:

Taktéž s polystyrénem, ale ten dát na dřevěnou konstrukci (dřevěné lišty 2,5 cm široké), kvůli vlhkosti a nerovnosti zdi.

3. varinta:

Dát na konstrukci sádrokartón, nebo OSB, do kterého udělat odvětrávací otvory.

Ideální by asi byly OSB desky, ale ty jsou cenově jinde, než výše zmíněné. Sice vím, když bych použil OSB, tak už by stačilo je jen natřít. U polystyrenu, vyskáčou další náklady + práce v podobě perlinky, omítky...

Variantu s polystyrenem bych preferoval asi nejvíc, i z toho důvodu, že by mi stačilo ho jen teď přilepit a někdy v budoucnu hodit do perlinky a doomítat.

Děkuju za každý tip, či radu.

Martin.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.05.15 13:48
avatar

Pokud se v budově netopí,nemusíme uvažovat o úspoře tepla a není důvod si zvyšovat náklady polystyrenwm,natož ještě zevnitř.Pokud záleží na vzhledu,pak jen napenetrovat a novou omítku.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marin
Datum: 15.05.15 14:02

Díky, ale nejde mi o úsporu energie.

Hrubá omítka při hrubosti vydatnost malty Baumit jádrová omítka 2 mm je cca 2,5m2. Což vycházi při velikosti stěny na 15 m2.vychází cena kolem 600,-. Druhá věc, že s omítkou si, až tak moc nerozumím, jádrovou podle omítníků bych snad zvládl.

Polystyrén mě ale pořád vyjde na 450 cca + pěna. A příjde mi polystyrén méně pracnější.

doplněno 15.05.15 14:07:

Hledám prostě co nejlevnější a nejméně pracnější alternativu omítky, ať už v podobě OSB, sadrokartonu, polystyrenu...

Datum: 15.05.15 17:49
avatar

No polystyren možná vyjde levněji nebo se lépe udělá,ale není to řešení jsou to jen a pouze vyhozeny peníze! Pokud nechcete omítnout tak snad jedině přilepit na zeď desky SDK,popř prošroubovat přes profily aby tam vznikla mezera!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.15 13:55
avatar

Vnitrni izolace Vam od vlhke zdi nepomuze, spis naopak situaci jeste zhorsi. Rosny bod potrebujete dostat mimo zed a to izolaci na vnejsi strane zdi. 3cm take urcite nebudou stacit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.15 18:13

Ahoj. Marine, práce se dá udělat dvojím způsobem. Dobře a špatně. Zatím si, pro pár korun nějaké úspory, při řešení věci, volíš to špatné řešení. Zásadní věc je, tu zeď odizolovat vodorovnou izolací. Podříznout. Co si nakonec pověsíš, přišroubuješ a nebo naplácáš na tu zeď je věc další. Můžeš ji i třeba zakrýt maskovací sítí. Vždy se potom dá sundat a něco s tou zdí udělat dalšího. Polystyren uvnitř budovy, je určitě nesmysl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.15 11:39
Ahoj,ja bych to řešil předsazenou přïčkou ze sádrokartonu.sice by to zmenšilo mïstnost o min.7.5.cm pokud tam nenecháme vczduchovou mezeru,kterou by doporučil,a do profilu vložit tepelnou izolaci,a do sdk namontovat větrací mřižky,a pokud to provedete pctivě,bude od plísně pokoj.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.