Škrabání starého nátěru

Od: Datum: 14.05.15 12:03 odpovědí: 6 změna: 15.05.15 14:05

Ahoj,

chystám se malovat a momentálně jsem ve fázi škrabání starého nátěru. Stačí když oškrabu starý nátěr jen tam, kde se loupe, nebo musím komplet celou zeď? Jde mi o to, jestli tam nebudou vidět "mapy", když oškrabu jen částečně.

Díky za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.05.15 12:07
avatar

Dobrý den, vždy jsem oškrabával celou zeď - práce je to "blbá", ale zase je rovina. Zdravím!

P.S. Také se Vám může stát, že se části neoškrábaného nátěru rozmočí až při malování.

doplněno 14.05.15 12:30:

Ano, máte to potvrzeno - ono se to namočí a při schnutí to popraská. A když ne, tak je ten rozdíl v síle vrstev (někdy) vidět. Raději to udělejte pořádně a škrábejte celé stěny.

doplněno 14.05.15 12:52:

Musíte to pořádně namočit, počkat (nechat zavadnout) a potom mít ostrou škrabku a správný úhel tahu. Ale, jinak dělejte, jak uznáte za vhodné - Vy na to budete koukat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.15 12:21
avatar

Souhlas s benem,my stěny škrábali jen někde(nevadí nám hrbolaté zdi)ale oškrábaný kus jsme se snažili zahladit do stracena,ale třeba v kuchyni(kde není digestoř do"komína")začly odpadávat kusy až při malování.Škrábali jsme jen někde,vlhčili a vypadalo to v poho,že vše drží,ale potom s barvou se nadělalo spouta prasklin.Ostatní místnosti byly v poho,takže záleží jaká to je místnost a kolik času tomu chcete obětovat a hlavně jak to má vypadat.

doplněno 14.05.15 18:43:

tak to máte přesně jako my.Spěchali jsme se stěhováním,tak jsem celé dopoledne strávila škrábáním kuchyně,vlhčila to,pak penetrace ,potom jsem začla malovat a začlo to padat*uspech*tak zase škrábání a malba...byly to nervy...a po pár měsících se stejně objevily na stropě praskliny.Takže doporučuju když jde o kuchyň opravdu poctivě oškrábat,hlavně strop!vlhčit i několikrát jarovou vodou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jiool
Datum: 14.05.15 12:49

Je to kuchyň, a odlupuje se to jen u stropu, dole to jde opravdu už hrubou silou a škrábe se i ten beton, nebo co to je.

Datum: 14.05.15 16:08
avatar

Jestli musíte použít hrubou sílu, pak to máte málo mokré, málo nasáklé vodou. A naděláte rýhy, které opravit už snad ani nepůjdou. Namočit! Namočit válečkem, štětkou, nechat nasáknout a přetřít mokrým ještě jedou nebo vícekráít. Když už tuhle rasovinu děláte, udělejte ji přádně, ať máte několik let klid! Jinak se to bude loupat a padat stále. Možná po oškrábání použijte mýdlo s jelenem rozvařeným ve vodě a stěny štětkou umyjte a nechejte dokonale uschnout. Pak je zaručené, že nová malba bude držet. ;) Kuchyň není zas až tak velká!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.15 13:33
avatar

podle mě je jasné, že částečné oškrábání je nesmysl. představte si to tak, že dáte na velký papír jeden menší např. f. A5

a př eteřete to barvou, stane se to, že hrana f. A5 bude vidět resp. se zvýrazní a přesně tak se zvýrazní místo, kde bude přechod škrávaného místa na neoškrábané.

M.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.05.15 14:05
avatar

Pokud staré vrstvy malby nedrží a odlupují se,děje se tak kvůli navlhšení při novém nanášení malby.je skutečně nejlepší,stěnu starých barev zbavit úplně.Pak používám horkou vodu a válečkem ji nanáším na stěnu,po nekolika minutách působení vezmu širokou špachtli a malbu seškrabuji.3upiny staré barvy zachytávám do ploché krabice,aby se odpad příliš nehromadil na podlaze.Stěnu po uschnutí vystěrkuji finální stěrkou,a nakonec přebrousím díťkou.Je dokonale připravena k malování-Další úpravy jako penetrace,jen práci zdražují a jsou tu zbytečné.

Pokud je odlupování po prvním vymalování jen ojediněké,po vyschnutí malby lehce seškrábnu lupeny a nanesu opravu oloupaného místa finálkou a po vyschnutí přebrousím a lehce přemaluji.Snažím se nesahat válečkem na mokré místo dvakrát.

Je potřeba nespěchat!

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.