Azbest likvidace

Od: Datum: 10.05.15 12:07 odpovědí: 8 změna: 11.05.15 22:07

Dobrý den zjistil jsem jak je azbest nebezpečny a bohužel ho mám v dílně . Budu dělat nový beton v dílně tak je podle vás špatné utopit tento azbest pod beton.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: janm*
Datum: 10.05.15 12:22

Dobrý den

Pokud azbestové "věci" pohřbíte pod vrstvu betonu, pak nebudou představovat žádné bezpečnostní riziko, jelikož beton tento materiál zcela spolehlivě a "na věky" zakonzervuje, takže s ním nikterak nemůže nikdo přijít do styku, pokud ale azbest dáte do betonu, je nutné aby nad těmito věcmi byla "dostatečná vrstva betonu" aby vám beton v budoucnu "nepraskal". Dále bych se vyvaroval "rozbíjení drcení" azbestových dílců neboť byste tak do ovzduší právě azbest uvolnil, pokud je však nutné materiál sem tam "rozmělnit" doporučuji zásadně užít dýchací masku gumovou těsnou s postranními filtry speciálně určenými na práci s azbestem a ochranné brýle nejlépe s molitanovým nebo gumovým postranním těsněním a celotělový oblek, vč. pokrývky hlavy a tyto prostředky důsledně a nekompromisně užívat a zamezit přístupu nechráněných osob v době práce až po konečné zabetonování, daleko bezpečnější je ale materiál nikterak nenarušovat a pokládat pod beton vcelku, tzn. žádné vrtání tlučení broušení drcení, masku doporučuji užít v každém případě pro jistotu.

doplněno 10.05.15 12:31:

+rukavice nejlépe celokožené nebo gumové silné (tenké se protrhnou) a nejlépe uzavřenou celo koženou (koženkovou) obuv jež se po skončení prací dají dobře utřít (např. "komisňáky" slévárénská svář. perka, "kanady" nebo i gumáky atp.)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.05.15 12:38
avatar

Pohřbít azbest do betonu není dobrý nápad. Pokud v budoucnu bude někdo část betonu likvidovat z důvodu nějaké jímky, nebo kotvit nějaké zařízení do betonu, tak se azbest začne uvolňovat a to už bude třeba po vaší smrti a nikdo nebude vědět, že jste tam azbest dal. Z krátkodobého hlesiska je to řešení, ale z dlouhodobého ohrozíte ty co budou v dané podlaze něco dělat nebo opravovat. Doporučuji zlikvidovat ve sběrném dvoře.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.05.15 12:58
avatar

V klasickém sběrném dvoře při obecním úřadu tento nebezpečný materiál nevezmou. Musí to být specializovaná firma, která se o to podle předpisů postará. Budete platit nějaký poplatek za odvoz a likvidaci nebezpečného odpadu.

doplněno 10.05.15 23:09:

Výrobky obsahující azbest a které jsou již jednou použité se nesmějí znovu dávat do oběhu, nebo je znovu používat. Tedy jak již zde píší, v žádném případě nedávat do podlahy, předáte dědictví svým potomkům. Následky vdechnutí se objeví někdy až třeba za dvacet let. Mikroskopické částečky, které vdechnete zůstanou zaseknuté v plicích, a nikdy se nevstřebají. Azbest je rakovinotvorný.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.05.15 13:11
Olej, kyseliny, baterie take berou, o tom slysim poprve, ze tohle ne, schvalne se na to zeptam.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.15 22:07

Ty jo to abych se připravil na nejhorší*andel*Asi před 20 lety jsme s tatou čistili ocelákama cca 60m2 eternitu -bez prac.pomůcek ale asi to tak horké nebude když ještě tenkrát hulil 40 denně dnes v 70 letech pouze 20:) a je na tom fyzicky lepší jak já

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.15 13:16
avatar

Jen tam mimo soutěž-azbest NENÍ nebezpečný!Může škodit až v když se začne nějak obrábět-řezat,vrtat a brousit-částečky resp.mikroskopická vlákna azbestu mohou být zdraví škodlivé! Jinak je to neškodný materiál!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.05.15 22:56

Ve velkém městě by měl být kontejner k dispozici. Přidat desky do betonu je výborný nápad, až to bude jednou někdo likvidovat, alespoň z toho bude mnohonásobně víc nebezpečného odpadu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.15 21:06

Azbest jakožto nebezpečný odpad Vám ve sběrném dvoře nevezmou,na to jsou specializované skládky.Osobně bych to nechal odvézt nebo odvezl právě na takovou skládku,řekl bych,že do budoucna bude stále dražší a dražší takový materiál odborně zlikvidovat...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.