Myčka na nádobí a chyba F4

Od: Datum: 10.05.15 09:49 odpovědí: 7 změna: 10.05.15 18:55

Dobrý den, u myčky Whirpool mi svítí chyba F4, což jsem už našla, že je problém s vypouštěním vody...Chci se zeptat, moohla jsem ji zničit, když jsem do ní nasypala trochu hydroxidu a zalila vařící vodou? Už asi měsíc byla cítít,tak jsem tohle udělala a od té chvíle svítí právě F4...zůstává mi voda stát dole a myčka vůbec nenajíždí, je úplně potichu. Dělkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.05.15 09:53

Jo, úplně v pohodě. Ten hydroxid se používá na protažení odpadů, kde mu nestojí v cestě žádný mechanismus, jenže v myčce bude nějaká elektromechanická klapka, vrtulka čerpadla, všechno jemná mechanika. Teď to dostalo strašně "na prdel". Jedině odborníka, rozebrat, vyčistit, případně vyměnit díl. Bude to stát nějakou stovku, ale řešit to půjde.

Ohodnoceno: 0x

Od: cistotna
Datum: 10.05.15 10:14

Děkuji,, snad to tak bude, myslela jsem právě že ta horká voda hydroxid rozpustí, ale je fakt, že v odpadu to vždycky zahučí, ale tady to neproběhlo, takže to tam asi někde zůstalo sedět...zavolám opraváře, děkuji

Datum: 10.05.15 09:59
Na čištění myčky používáme jednou za měsíc čistič do myčky,je více druhů.. Chyba F4 je zavada vycerpavani vody. Muze byt zpusobena ucpanym sifonem, sitkem nebo vadnym senzorem, ci cerpadlem.
doplněno 10.05.15 10:02:

https://www.poradte.cz/domacn…-mycka-whirpool-adp-4738.html

Datum: 10.05.15 10:13

Děkuji, bohužel i přesto že používám čistič myčky pravidelně, máme trochu problémy s tlakem vody a myčka i přesto občas smrdí...takže musím použít něco silnějšího...vyčištěná je, to taky dělám pravidelně,tak budu muset zavolat opraváře, aby mrknul dovnitř...

Datum: 10.05.15 10:32

Zkuste vyndat sítko a kouknout zda není ten odtokový otvor ucpaný. V práci se to stalo vícekrát byla tam rýže a dělalo to to samé. Stacílo pročistit a funguje .

Datum: 10.05.15 11:00

Děkuju. Stojí tam voda, moc vidět toho není, ale ani rukou nic necítím, že by tam něco bylo. Holt zítra domluvím opraváře. Děkuju za pomoc.

Od: radal
Datum: 10.05.15 18:55

Me tohle mycka udelala, kdyz ma draha presypala sul. Vodu jsem pracne odcerpal a po zapnuti se chyba opakovala. Znovu jsem tedy odcerpal vodu z odpadu a zavrel privod vody, aby nemohla po spusteni natekat. Pote reset a spusteni mycky. Samozrejme vyskocila chyba uzavreneho privodu vody, po otevreni vody vse ok.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.