Skladba dřevěného stropu

Od: Datum: 09.05.15 23:26 odpovědí: 4 změna: 22.07.15 06:54

Zdravím, mám na Vás dotaz a žádám Vás o odbornou radu.

Mám stávající dřevěný strop mazi 1. a 2.patrem. Plánuji rekonstrukci podlahy v 2.n.p. a jako finálku chci dát vinylovou podlahu. Ale lámu si hlavu, jakou skladbu podlahy mám provést. Přiložil jsem náčrtek stávající skladby. Napadlo mě vybrat škváru a dát tam vatu (10 cm) a zpětně zaklopit OSB deskou, kročejova izolace a opět OSB deska a pak vinyl. Nevim jednotlivé tloušťky. A mám taky obavy, aby navýšení skladby nebylo velké kvůli poslednímu schodu, který by se tim dost zvýšil. Nebo mám vynechat kročejovu izolaci?

Prosím poraďte, už mám z toho hlavu jak pátrací balon.

Díky za všechny názory

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.07.15 10:59

Vatu mezi krovy nemá žádný důvod dávat. Kročejovou izolaci určitě. Její sílu si musíte určit sám, páč pokud bude nahoře dětská herna, dole protivná tchýně, budete muset dát třeba 10cm kročejovky.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.07.15 14:04

Alternativou ( v případě, že nechcete navýšit podlahu), by byl SDK podhled s vloženou izolací)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.07.15 22:10

Jako kam vložit? Mezi krokve? a SDK zespodu? Zateplení není třeba mezi vytápěným prostorem..

doplněno 22.07.15 06:54:

Hubas, rozumím Vám, jen se obávám, že vložená vata mezi trámy nezabrání přenos hluku přes konstrukci stropu. Páč kdyby to fungovalo, nepoužívají se kročejové izolace. (určitě vata v mezistropě ničemu neublíží.)

Hezký den.

Datum: 21.07.15 22:19

Do konstrukce SDK podhledu. Píšu "alternativně", čili v případě, kdyby nebylo možné navýšení podlahy o dostatečnou tloušťku kročejové izolace. Nejde o zateplení, ale o to, že minerální vata má akustický útlum. Snad si rozumíme.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.