Oprava plotu

Od: Datum: 08.05.15 14:11 odpovědí: 7 změna: 09.05.15 19:30

Soused koupil vedle nás chatu a začal s opravu plotu no na tom by nic nebylo špatného pokud by se slušne zeptal jestli muže plot opravit a změnit výšku,konstrukci,atd...Protože se na nic nezeptal a ja se jednoho dne vratil domu a tam stal 2,5m nepruhledny plot no nic tak sem to nechal tak byl to kousek caa5m.Jenže soused začina pokračovat v zabednovani sveho pozemku,možna stavi pevnost nevim protože sem na něm vyjel zatim jen slovne .Nepomohlo,Takže rada od vás poslat stížnot na MUřad ,pomúže to?Jak docilit aby plot zustal tak jak povudní.Dotyčny nestavi novy plot pouze opravuje stary ale už nezahováva při tom rozměry starého plotu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.05.15 17:54
avatar

Dobrý den, zvažte, co Vám přesně vadí. Vy neuvidíte přes plot souseda a on neuvidí Vás.

Není to výhoda? Chcete jít do konfliktu se sousedem? Potom se zeptejte na stavebním odboru na radnici, zda soused postupuje správně. No, udávat nemusíte, ale ohlásit by se to mělo. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hnz®
Datum: 08.05.15 22:52

Vadi my napr. jednani souseda že neni schopen se ani zeptat jestli souhlasím,zitra muže přijit stím že nemam parkovat auto na ulici před barakem,pak si zase něco najde a tak dal...

Datum: 08.05.15 19:45
avatar
Uspět byste mohl v tom případě, pokud by plot nadměrně stínil na Váš pozemek a bránil v řádném užívání Vašeho majetku. Teda např. zastínil Vaše okna a máte v místnosti tmu. Nebo zastínil záhony, skleník a pod.
Nový Občanský zákoník § 1013
) Vlastník se zdrží všeho, co působí, že odpad, voda, kouř, prach, plyn, pach, světlo, stín, hluk, otřesy a jiné podobné účinky (imise) vnikají na pozemek jiného vlastníka (souseda) v míře nepřiměřené místním poměrům a podstatně omezují obvyklé užívání pozemku; to platí i o vnikání zvířat.
Dejte bližší skutečnosti, kterými Vám brání v užívání.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: hnz®
Datum: 08.05.15 22:56

Malo světla,ja nechci bydlet za nejakym vysokym nepruhlednym plotem kvuli nejakemu luftakovi a připadat si jako v kriminale.

Od: uska®
Datum: 08.05.15 20:03

K opravě plotu při níž se mění dispozice plotu je třeba územní souhlas st. úřadu, K tomuto územnímu souhlasu by se měli vyjádřit i sousedé. Zeptejte se na st. úřadě.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hnz®
Datum: 08.05.15 22:59

Taky že to udělam a s udavačstvim to nema co dělat.Ono je to vždy o vzajemne komunikaci.

Od: faithoncemore*
Datum: 09.05.15 19:30

Dobrý den. Vaše rozhořčení chápu. Ale protože už vím, že když je soused "divný", může to být i peklo, pak bych asi byla raději ráda, že divnost mého nového souseda se projevuje právě takto, že si staví pevnost a izoluje se ode mne, nežli jinak (chovem nevychovaných velkých psů vyšších než plot, neustálým mluvením a pokřikováním na moji rodinu apod.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.