Trestní oznámení - křivé obvinění

Od: Datum: 07.05.15 09:06 odpovědí: 3 změna: 08.05.15 11:30

Dobrý den,

prosím o radu. Máme problematickou sousedku. Paní neustálé obtěžovala sousedy podáním křivých obvinění z porušování domovní svobody a napadení. Vzhledem k tomu, že sousedy se odstěhovali a už dlouho v tom bytě nikdo nebydli, tak terčem "šikany" teď jsme my. Paní neustále podává na nás trestní oznámení z napadení, přitom paní ignorujeme a snažíme se jí vyhýbat. Bydlíme na stejném patře a bohužel se ne vždy nám podaří paní vyhnout. Po každé, když jí potkáme ve společných prostorech, do týdne máme ve schránce výzvu se dostavit na policii k podání vysvětlení k incidentu. Co je smutný, že její 18ti léty syn ji svědčí a podává křivá svědectví. Máme 12ti letého syna, který se bojí chodit sám domu a pohybovat se ve společných prostorách. Paní obchází sousedy a neustále nás pomlouvá, špiní naše dobré jméno.

Prosím poradit, jak máme v této situaci postupovat a jak se můžeme bránit. Zda můžu pořizovat video záznamy prostřednictvím mobilního telefonu, aby měla aspoň nějaké důkazy, že se jedná o křivé obvinění?

Mockrát Vám děkuji

N.R.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.05.15 09:42
avatar

Dobrý den, a ta sousedka to dělá proč? Opravdu k tomu nemá žádný důvod? Jen se potkáte a už je další trestní oznámení? Kolik jich bylo? Jak je policie řeší? Zkuste paní říci, že ji budete žalovat pro pomluvu nebo se obraťte na advokáta (může to té paní napsat a když to bude od něho, tak to třeba bude mít nějaký výsledek). Na mobil točit můžete, ale jen jako záznam pro sebe (ale, možná i jako důkaz). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 07.05.15 09:49

A to si to setkání nemůžete natočit na mobil? A co tak psychiatr? Chcete důkaz pro ni? A když se jí nevyhnete, tak co?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.15 11:30
avatar

České přísloví říká:"Jak se do lesa volá,tak se z lesa ozývá!"nebo použít biblické "Zlaté pravidlo"-co nechceš by ti lidé činili-nečiň jim to!"

Prostě jak si Vás příště předvolají na PČR či na MP k podání vysvětlení-podejte a ni TO za nactiutrhání či pomluvu!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.