Likvidace vosího hnízda

Od: Datum: 05.05.15 15:16 odpovědí: 10 změna: 06.05.15 13:22

Zdravím mám otázku kolik stojí cca likvidace vosího hnízda nevíte někdo? děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 05.05.15 15:22

A proč byste ho chtěl likvidovat? Jen proto, že na rozdíl od včel nevyrábí med? Někdy před asi třiceti lety chtěl jeden muž na frýdlandsku zapálit vosí hnízdo pod štítem dřevěné kůlny a povedlo se mu to - shořelo oboje.

Například i sršni, což jsou super vosy, také vosy turbo, jsou také součást přírody a jsou chránění, stejně jako zmije a pododní živočichové. Nelikvidovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ohler
Datum: 05.05.15 15:27

likvidovat chci,máme to na půdě už od minulého roku.

Datum: 05.05.15 16:39
avatar

Chránění jsou, ale hnízdo se zlikvidovat může. Viz odkaz od @jethro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.15 13:22

Měl jsem sršně pod střechou zahradní chatky. Vlhkost kapající z hnízda mi zcela zničila část stěny a stroupu, takže proto. Taktéž je to vhodné tam, kde by při pohybu v okolí mohlo dojít k úhoně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.15 15:24
avatar

Mně to stálo něco kolem 30 Kč (litr benzínu a jedna sirka) - jednalo se o hnízdo v zemi, takže pohoda.

Doma na verandě mám hnízdo sršní (nebo sršňů?) v prostoru pod střešní krytinou, ale mám s nimi dohodu o vzájemném neútočení (kterou obě strany dodržujeme).

Nějaké nápady na řešení jsou třeba tady

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.15 15:31
avatar

Pokud je to hnízdo mimo dosah lidské populace,neodstraňovat.Viděl jsem několikrát u keřů a stromků,jak vosy požírají mšice,dodnes jim to nezapomínám a vosy chráním.

Pokud zjistíte,že je někdo na vosí bodnutí alergický,pak stačí stíknout do výletového otvoru biolit.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 05.05.15 15:41

Tak s tím mám zkušenost. Chce to sněhový hasící přístroj (prostě na CO2, kysličník uhličitý) Naplnění stojí asi 2 stovky. Oblečte se důkladně - dlouhý rukáv. A dobré jsou brýle nebo ještě lépe maska. Pak to do nich pusťte. Bacha - lítá to. Ale takto je dokonale zamrazíte.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.05.15 16:36
avatar

138 Kč Biolit Ha-Syčák

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.15 07:38
avatar

jestli máte hnízdo na půdě, pak stačí vzít noviny, rozložt je na délku, stočit do ruličky, zapálit, strčit je pod otvor do hnízda a podržet, dokud nedohoří. Bude po vosách. Při troše opatrnosti se nemůže nic stát ani vám ani střeše.

Udělejte to večer, až budou všechny vosy doma.

Takto hubil vosy můj děda a jednou mě k tomu vzal sebou. Bylo mi tehdy asi tak pět let.

No a k tomu co jsem si právě přečetl. Na zemní vosy přece nepotřebujete litr benzinu. Stačí frťan. Nalijte do vosí díry frťana benzínu a pusťte na něj zapálenou sirku. Plamen šlehne, zhasne a je hotovo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 06.05.15 08:29

Je-li někde vosí hnízdo další rok, nemusí být obydlené, vosy většinou vegetuji jen jeden rok na podzim je hnízdo prázdné a vosí královna příští rok najde místo pro svůj rod jinde.

Jinak vosy vyjma vosy sršně patří k celkem "nekonfliktnímu hmyzu" paradoxně na rozdíl od včel jsou daleko tolerantnější, když jsme měli vosí hnízdo na půdě, klidně jsem se k němu postavil a vosy pozoroval, prolétávalo jich kolem mně celkem velké množství a nestalo se vůbec nic, akorát se musíte vyvarovat prudkých pohybů typicky "zbytečné odhánění vosy rukou" vosa totiž vezme takový počin jako "útok" a přirozeně se brání. Zkuste se ale "ochomítat" kolem včelího úlu...

Také jsem mnohokrát zkoušel "vzít, nechat si vlézt" vosu na prst, nikdy nebodla.Oboustranně nešťastné jsou situace kdy vosa vletí pod tričko nebo do úst, tam zkrátka nelze žihadlo nedostat, opatrnost je na místě.

Někdy je celkem legrace vosy pozorovat, na dvorku jsme měli připravené rybízové víno ke stáčení, vosy nalétávaly na hrdlo demižónu a "olizovali sladkou šťávu" pak už neodlétly :) Spadly na zem , divadlo jako když nametení štamgasti překročí svou míru jedno křídlo na jednu stranu druhé na druhou bez ladu a skladu a belhaly se potácivě pryč..., nevím co na to královna když se jí část hnízda nametla "místo aby plnila své pracovní povinnosti" *smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.