Výměna ložiska u bazén.čerpadla?

Od: Datum: 05.05.15 09:28 odpovědí: 1 změna: 06.05.15 13:29
avatar

Snad se tu někdo najde kdo už měnil ložiska u bazén. čerpadel, HYDRO-50 nebo MBLACK SHARK (náhr.ekvivalent). Pro lepší idetifikaci Typu uvádím ložisko zadní u větráku 6202-2ZR a přední 6201-2ZR. Jedná se mi o rozměry 3x Těsnění hřídele na posicích 74,75,76 viz výkres přílohy. Domnívám se, že na pozici 74 je simerink, který se při demontáži poškodí. Pozice těsnění 75 a 76 mi není jasná, jestli budou použitelná po demontáži, případně pod jakým názvem a rozměry shánět náhradní.

Děkuji za rady, případné čeho se vyvarovat při demontáži pokud hrozí nějaké úskalí.

flodur.

doplněno 05.05.15 23:12:

Přivítám pouze odpovědi od skutečného majitele či provozovatele, který už prováděl výměnu ložisek a může sdělit rozměry náhradních těsnění jak uvádím výše, případně také kde je objednat, atd. Katalog nemám k disposici, takže k demontáži a výměně ložisek přistoupím až se mi podaří zajistit potřebná těsnění s pomocí některého rádce. Zatím čerpadlo je v provozu a rád bych výměnu ložisek uskutečnil během jedné až dvou hodin bez dodatečného dlouhodobého shánění náhr.dílů.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.05.15 22:35

Semering sa poškodí len prevádzkou alebo jeho demontážou,nemal by sa poškodiť vytiahnutím hhriadeľa.Tie tesniace krúžky bbudú pravdepodobne poškodené,no buď ich objednáte podľa katalogu alebo po rozobratí zmerať a kúpiť nové,pradepodobne to bude O krúžok.

doplněno 06.05.15 08:38:

Tak si skontaktujte servisné stredisko.Čo si myslíte,že koľko ľudí asi vlastní tento typ čerpadla,koľkým sa pokazilo,koľký to opravovali v domácich podmienkách a pozapisovali si rozmery súčiastok a nakoniec aj tuna chodia? A nakoniec,kde beriete tú istotu,že to bude len ložiskami a tými tesniacími gumičkami? Čo ak bude pod gumičkou vydratá hriadeľ?

doplněno 06.05.15 08:48:

A skúste ešte tento link: http://brilix.heureka.sk/prislusenstvo-k-cerpadlam/?f=2

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.