Herkules U26 automat

Od: Datum: 03.05.15 18:01 odpovědí: 3 změna: 04.05.15 08:40

Přátelé nemáte někdo zkušenosti, čím je lepší topit Herkulesu U26 automat zda, uhlím hnědým ořech 2, a nebo černým uhlím ořech 2. Moc děkuji za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.15 19:46

Zdravím, sice nemám u 26, ale u22 překopanou na automat a zkusil jsem topit hnědým i černým a mám tyto zkušenosti:

Hnědé uhlí-menší výhřevnost, větší spotřeba,ale nižší cena, více se z něj práší.

černé uhlí, o poznání vyšší výhřevnost, nižší spotřeba,cca skoro o polovinu., méně prašnosti, vyšší cena.

Když jsem topil hnědým, spotřeboval jsem v topné sezóně cca -2-2,5 kýble hnědého denně. jedn kýbl hnědého cca 15 kg.

Když jsem zkoušel černé,bylo to jeden kýbel o hmotnosti 16 kg +něco málo na dosyp.

Při hnědém uhlí plamen delší, delší čas podávání, kotel potřeboval více paliva k dosažení nastavené teploty, při černém jsem musel přenastavit doby podávání,procenta vzduchu atd, kotel nahříval kratší dobu a byl delší dobu v útlumu.

Při hnědém uhlí bylo více popela.

Bylo znatelně cítit rozdíl mezi plamenem z hnědého a černého uhlí, když jsem otevřel kotel a koukl na plamen.

Pokud máte zavodněný podstavec, šel bych do černého.Ale záleží na vás. Já letos jdu do černého uhlí, ono složit 50q hnědého či 30q černého je rozdíl.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.05.15 08:40

Honzmalatny, moc děkuji přesně tohle jsem potřeboval vědět. Ještě jednou moc děkuji

Datum: 03.05.15 20:08

vím že to sem nepatří, ale mrkněte na energoportal.cz tam je určitě v diskuzi tuhá paliva čilá diskuze na toto téma*smich*

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.